Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-22 17:40:08

  daniel2006 - Użytkownik

daniel2006
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-30

dsniff

witam

Jestem w sieci wifi zainstalwałem, na debianie dsniffa odpalam i wyskakuje coś takiego

debian:/home/daniel# dsniff -i wlan0
dsniff: listening on wlan0

czyli wszystko ok. Lecz jak sam loguję się na pocztę, gg, ftp to nic nie przechwytuje, nie wiem czego eteheral przechwytuje pakiety, to dsniff też powinien, lecz nie pojawiają się żadne hasła. Co jest nie tak ??

z góry dzięki Daniel

Offline

 

#2  2005-10-23 07:39:58

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: dsniff

dsniff podsłuchuje podajesz ip kompa z parametrami i port na jakim ma słuchać np. port 25 poczty

Offline

 

#3  2005-10-23 11:35:04

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: dsniff

Tu chodzi o to, że dsniff podsłuchuje haseł które nie wychgodzą z localhosta. Jeśli np. odpalisz no swoim kompie jakiś serwer, np. ftp, potem zalogujesz się z innego kompa na ten serwer, to dsniff wypisze login i hasło. Możesz też pobawić się arpspoof'em i zatruć cache ARP atakowanej maszyny, przekierowując ruch z kompa którego chcesz podsłuchiwać na swojego. Czyli zrobić ze swojego kompa bramkę ethernetową (tzn. transparentną dla protokołów wyszych warstw - jak ip, tcp, czy w końcu ftp).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)