Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-09-27 22:55:48

  Pablik - Użytkownik

Pablik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-21

Zmiana jednej ikony

Witam jak mogę zmienić ikonę ale tylko jedną, a nie jak zmienię jedną to każdy plik tego typu ma tą ikonę ??
Konkretnie to tak, chciałem wstawić sobie ikonę do firefox'a , więc na początku przeniosłem plik "firefox" z katalogu firefox'a do paska i zmieniłem ikonę okazało się że zmieniły się wszystkie ikony tego typu czyli "firefox, firefox-bin,mozilla-xremote-client itd.." . Wpadłem na pomysł żeby zrobić skrót komendą "ln -s ..." lecz po zmianie ikony tego skrótu zmienione zostały wszystkie skróty ;(

Jak zmienić ikonę pojedynczego pliku ;(

Offline

 

#2  2011-09-27 23:02:19

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Zmiana jednej ikony

Po pierwsze, zapomniałeś napisać o jakie środowisko chodzi.

Po drugie, teraz takie dane są przechowywane w plikach .desktop w katalogu /usr/share/applications/. Ważniejszy od niego jest lokalny katalog użytkownika, ~/.local/share/applications/. Żeby więc zmienić ikonę tylko dla jednego wystąpienia programu, musiałbyś sobie stworzyć osobny plik wykonywalny (pokroju firefox-mine), do którego w katalogu użytkownika przyporządkowałbyś jego własny plik .desktop. Ale czy gra jest warta świeczki?

Offline

 

#3  2011-09-27 23:06:41

  Pablik - Użytkownik

Pablik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-21

Re: Zmiana jednej ikony

Sorki , używam KDE i znalazłem , wystarczy ustawić wzorzec pliku , Sorki za kłopot

Offline

 

#4  2011-09-27 23:10:40

  Pablik - Użytkownik

Pablik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-21

Re: Zmiana jednej ikony

oj coś zepsułem i już nie chodzi ;(

Offline

 

#5  2011-09-28 11:21:17

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Zmiana jednej ikony

w debianie  edytujesz plik    firefox.desktop i szukasz pola Icon=firefox.png   
taki zapis powoduje ze czyta ikony z katalogu /usr/share/icons/~ /usr/share/pixmaps

lub
Icon=/twoja_lokalizacja/firefox.png


mój forefox.desktop z /usr/share/applications

Kod:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name= Mozilla Firefox
Exec=/opt/firefox/firefox %u
Terminal=false
X-MultipleArgs=false
Type=Application
Icon=firefox.png
Categories=Network;WebBrowser;
MimeType=text/html;text/xml;application/xhtml+xml;application/xml;application/vnd.mozilla.xul+xml;application/rss+xml;application/rdf+xml;image/gif;image/jpeg;image/png;
StartupWMClass=Firefox-bin
StartupNotify=true

ikonke mam w /usr/share/pixmaps umieszczona podnazwa firefox.png

Offline

 

#6  2011-09-28 13:49:05

  Pablik - Użytkownik

Pablik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-21

Re: Zmiana jednej ikony

Nie posiadam pliku "/usr/share/applications/firefox.desktop" , firefox nie był ani kompilowany ani instalowany z pakietów , po prostu ściągnąłem paczkę , rozpakowałem ją i działa.

Stworzyłem go z twoimi ustawieniami, działa dzięki

Ostatnio edytowany przez Pablik (2011-09-28 14:06:39)

Offline

 

#7  2011-09-28 18:59:08

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Zmiana jednej ikony

dlatego poczytaj to http://debian.linux.pl/entries/151-Firefox-6-w-Sque … h-galęziach.
dowiesz sie skąd tą ikone wziąść. i po co zrobic firefox.desktop = po to aby była widoczna w menu ]:->

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)