Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-22 12:45:08

  adam_666 - Nowy użytkownik

adam_666
Nowy użytkownik
Skąd: warmia
Zarejestrowany: 2005-10-22

uwierzytelnianie użytkowników w sieci LAN

Mam pytanie !!! Jak zrobić aby na Debianie 3.0 zrobić uwierzytelnianie użytkowników w sieci. Sieć składa się z komputerów na platformach Windows 98, Me, Windows XP Home, gdzie nie ma można zrobić domeny.
Chodzi mi o uzyskanie braku anonimowości korzystania z internetu.
Mam zrobione jakie strony są przeglądane na danym IP i o jakich godzinach.

Dany użytkownik podchodząc do takiego komputera musi wpisać poprawną nazwę użytkownika i hasło wtedy zostaje dostęp do internetu na wszystkich portach.
Gdy nie wpisze poprawnych danych nie dostanie dostępu do komunikatorów, przeglądarki internetowej, poczty itp. Baza użytkowników i haseł znajduję się na serwerze Debian. :)

Wydaje mi się że mogłoby to wyglądać coś w stylu uwierzytelniania użytkowników jak jest to w Neostradzie, czyli połączeń pppoE to Ethernet. 

Znalazłem coś chyba podobne w sieci ale na FreeBSD :) [URL=http://www.ko.olsztyn.pl/szkola/download/PPPoE.zip]PPPoE[/URL]

Prosiłbym o przykładowe rozwiązania, skrypt na Debiana który jest bramą internetową (łącze DSL).  :)

Offline

 

#2  2005-10-22 14:05:12

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: uwierzytelnianie użytkowników w sieci LAN

Chyba możnaby zrobić półaczenie przez proxy z uwierzytelnieniem. Kombinuj .

Offline

 

#3  2005-10-22 16:16:46

  Michu - Użytkownik

Michu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-22

Re: uwierzytelnianie użytkowników w sieci LAN

Jest takie cudo jak pppoed ale toszke zamotane ...

Offline

 

#4  2005-10-22 20:31:25

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: uwierzytelnianie użytkowników w sieci LAN

pppoed to takie niewydajne gówno. Wszystko odbywa się w "userspace". Polecam rp-pppoe (3.6).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)