Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-09-10 21:01:09

  Cosik - świr elektronik

Cosik
świr elektronik
Skąd: Nowy Sącz / Wrocław
Zarejestrowany: 2009-01-20
Serwis

C# i skalowanie z nakładaniem obrazu z obiektywu canon EF macro 100mm

Witam, mam taki problem, muszę napisać program który będzie robił tzw focus stacking i utknąłem w momencie ze zdjęciami. Otrzymuję ładnie seryjkę zdjęć z aparatu, ale trzeba je obrobić, tzn zmienić rozmiar i przyciąć tak, aby po nałożeniu kolejnych zdjęć na pierwsze otrzymane, elementy ze zdjęć ładnie się pokrywały i musi być to automatycznie. Podobno jest na to jakiś wzór, a przynajmniej coś mi się obiło o uszy, ale jestem kiepski z optyki. Obiektyw który jest podłączony do aparatu to Canon EF macro 100 mm.



Pozdrawiam Cosik.

Offline

 

#2  2011-09-11 00:25:30

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: C# i skalowanie z nakładaniem obrazu z obiektywu canon EF macro 100mm

A takich zdjęć się nie robi ze statywem? Będą mieć wtedy taki sam rozmiar i skalę.

Offline

 

#3  2011-09-11 00:50:41

  Cosik - świr elektronik

Cosik
świr elektronik
Skąd: Nowy Sącz / Wrocław
Zarejestrowany: 2009-01-20
Serwis

Re: C# i skalowanie z nakładaniem obrazu z obiektywu canon EF macro 100mm

Zle  mnie zrozumiałeś, chodzi o to że robisz serję zdjęć ze statywu jakiemuś martwemu obiektowi, np powiedzy mucha nim jest, i chodzi o to że masz tak powiększyć i obciąć zdjęcie zrobione z większą ogniskową, aby po nałożeniu na siebie tych zdjęć noga muchy z jednego zdjęcia pokryła się z tą samą nogą z drugiego zdjęcia, i teraz trzeba wiedzieć w jakich proporcjach powiększać te zdjęcia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)