Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-06-19 11:27:29

  chmuri - [=Centos=]

chmuri
[=Centos=]
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-11-25
Serwis

Freenas na usb

Witam.

Czy ktoś się  pracował z  tym systemem opartym na BSD? Pytanie do expertów Czy jest w sensowne aby posiadając hp mikro server wstawić do niego dyski stata a system taki opalać z  usb? Problem w tym że nie zabardzo orientuje się w wersjach tego systemu. Na dzień dzisiejszy znalazłem na stronach japońskich gotowy plik img i według poradnika umieściłem go na usb i działa z tym że to jest wersja 0.7. Na VM testowałem wersje 0,8. Czy duża jest różnica pomiędzy tymi wersjami rozwojowymi?Czytałem że sam update jest baardzo skomplikowany jeśli chciałbym na usb zmienić z 0.7 na 0.8.


Pozdrawiam


http://wiki.centos.org/ArtWork/Brand?action=AttachFile&do=get&target=centos-logo-light.png

Offline

 

#2  2011-06-20 14:57:28

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: Freenas na usb

Od wersji 0.8 instalacja na USB jest zalecanym sposobem, niestety nie ma łatwego sposobu na aktualizację z 0.7 na 0.8 - za duże zmiany. najłatwiej to zachować gdzieś dane, postawić od nowa 0.8 i z powrotem dane skopiować na NAS. Wszystkie potrzebne informacje masz na stronie projektu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)