Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2011-06-15 22:56:49

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Składam pierwszy serwer

Ależ jest spokojnie :)

Mówiłem już zrobisz jak zechcesz, ja bym brał Gigabyte. Zalety to 4 złącza Sata plus jedno ATA, Cpu 1,8 no i ddr3. Pamieci ddr2 beda sukcesywnie drozec, podobnie jak to bylo w przeszlosci z sd-ram po wprowadzeni ddr, nastepnie z ddr po wprowadzeniu ddr2.
Co do gwarancji to 36miesiecy to gwarancja producenta wiec realizowana pomiedzy Toba a producentem, a nie Tobą a sprzedawcą. Czasem sprzedwca pośredniczy w transporcie sprzętu ale to nie jest jego obowiązek. Jest też odpowiedzialność sprzedawcy przez okres 24miesiecy, ale ostatnio w watpliwosc zotalo poddane to czy awaria niewynikajaca z wady konstrukcyjnej podlega pod odpowiedzialnosc sprzedawcy.
Ostatecznie to Ty wybierasz, Ty płacisz.

Podsumowując, gdybym ja to mial brac:
-gigabyte jako mobo
-2 lub 4 GB ram
-jakas 80GB na ata na system
-2x SATA na macierz (potem rozbudowa)
-zasilacz w zaleznosci od konfiguracji dyskow ale nawet przy 6 dyskach 90W powinno wystarczyc z zapasem.

Ostatnio edytowany przez qluk (2011-06-15 23:00:17)

Offline

 

#52  2011-06-15 23:16:35

  tabi19 - Użytkownik

tabi19
Użytkownik
Skąd: Praszka (Opolskie)
Zarejestrowany: 2010-09-24

Re: Składam pierwszy serwer

Kurcze, to teraz dałeś mi do myślenia i szczerze mówiąc sam nie wiem, co zrobić..

Muszę pomyśleć. Proszę o napisanie jeszcze przez kogoś za i przeciw jednej i drugiej płyty ;)

Pozdrawiam

Offline

 

#53  2011-06-17 23:34:09

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Składam pierwszy serwer

Również brałbym Gigabyte'a - jak płyta wadliwa to od razu się okaże. Później to mało prawdopodobne by coś się działo.


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)