Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-05-10 11:54:05

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Doradźcie kamera IP, ale jaka?

Potrzebuję zakupić kamery do obserwacji terenu z wnętrza budynku poprzez szybę.
Jest to doraźne rozwiązanie, więc cena jest w pewnym stopniu istotna.
Wydaje mi się że istotną cechą powinna być, albo zmienna przysłona albo, żeby kamera dobrze przetwarzała kontrastowy obraz  (ostre światło / cień).
Kamerki internetowe na usb testowane przeze mnie nie posiadają tej cechy i w trudniesjszych warunkach kontrastu obraz jest nieczytelny, chociaż detekcję ruchu wykrywa.

Po rozmowach ze sprzedawcami wiem, że kamery ogólnie źle reagują na odbite światło od szyby i ciężko to wyeliminować, na pewno pomocą jest zmienna przysłona.

Mam pytanie czy ktoś testował taką kamerkę i mógłby podzielić się wiedzą o jakości obrazu lub jest w stanie doradzić inne rozwiązanie?

Dlaczego myślę o kamerze IP? Z mojego punktu widzenia kamera IP nie wymaga kładzenia dodatkowych kabli po prostu podłączm ją do istniejącej sieci i to dla mnie największy plus.
Tradycyjne kamery  musżę kłaść kabel lub przy każdej kamerce umieśćić komputer do nagrwania.
Trzecie rozwiązanie kamera z funkcją nagrywania na kartę. Taka jak te które można instalować min w samochodach do nagrywania np Kamera z rejestratorem PROTECT 501 HD, MPEG-4, LCD, czytnik SDHC/MMC

Doradzicie?
Będę wdzięczny

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#2  2011-05-12 16:00:55

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Doradźcie kamera IP, ale jaka?

Ja mam dwie cisco PVC i WVC 2300. Odbite światło od szyby - filtr polaryzacyjny, przysłana Ci niec nie da. AutoIRIS zapobiega oślepieniu przetwornika strugą światła.
Co do jakości to np. Cisco sie nie umywa do nowych modeli Sony ale cenowo wyszly bardzo dobrze.

Offline

 

#3  2011-05-14 13:13:20

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Doradźcie kamera IP, ale jaka?

Jak coś mogę ustawić kamer żebyś sobie zobaczył jak to wygląda.

Offline

 

#4  2011-05-20 18:54:08

  womperm - Członek DUG

womperm
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-06-01

Re: Doradźcie kamera IP, ale jaka?

Odświeżam, może pytanie głupie, ale co mi tam. Co masz ważnego aby kamerę wstawiać?

Offline

 

#5  2011-05-29 12:45:40

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Doradźcie kamera IP, ale jaka?

@womperm
Chciałem namierzyć szkodników.
@qluk
dzięki za podpowiedzi i chęć "wystawienia" kamer!
Kamery na pewno dobre jakościowo. Wiadomo Cisco.

Doraźnie poradziłem sobie stosując kamery na usb podłączone do komputera. Na 100% niestety nie udało mi się wyeliminować odblasków od szyb, ale podgląd terenu jest.

W przyszłym miesiącu może dostanę pieniądze, to wtedy jednak zainstaluję kamery zewnętrzne. Niestety tylko takie dają dobry obraz.

pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)