Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-04-25 10:02:06

  hjob - Użytkownik

hjob
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-22

nm-applet

Hey,
uruchamia mi się nm-applet 6 razy. Nie zaburza to pracy sieci, ale niepotrzebnie zabiera pamięć i mnie irytuje. Chcę przywrócić stan z jednym nm-applet'em ale nie wiem gdzie w końcu jest plik z którego muszę skasować nadmierną ilość wpisów uruchamiających menadżera.
Chodzę oczywiście na Deb'ku lenny w gnome.

Offline

 

#2  2011-04-25 11:56:27

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: nm-applet

Może po prostu masz ten aplet dodany do panelu 6 razy? Jeśli tak, to kliknij na któryś ppm i wybierz usuń z menu.

Chodzę oczywiście na Deb'ku lenny w gnome.

To wcale nie jest takie oczywiste — Lenny jest już przestarzałą wersją. :)

Offline

 

#3  2011-04-25 13:21:23

  hjob - Użytkownik

hjob
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-22

Re: nm-applet

Dla mnie jest oczywiste :P
A tak na serio to słyszałęm że jest nowsza, ale nie chce mi się i nie mam czasu zmieniać teraz wersji debka :]

Nie da rady w ten sposób. Usunąć z panelu nm-applet tak po prostu nie można. A zabijanie lub kończenie każdego procesu z osobna nie daje rezultatu – tak przez polecenie tekstowe jak monitor systemu gnoma. Przy ponownym uruchomieniu i tak startuje 6x. :/ Grzebałem w /home/katalog użytkownika/.gconfd/saved_state ale z uwagi że nie jest to plik odpowiedzialny za uruchamianie procesów to kasowanie ich z listy mija się z celem. Plik samego nm-applet'a w gconf tyż wygląda dobrze...
O właśnie gdzie powinien być plik gnome odpowiedzialny za automatyczne uruchamianie aplikacji? Nie mogę się jakoś go dogrzebać.

Offline

 

#4  2011-04-25 13:58:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: nm-applet

Same aktywatory są w katalogu ~/.config/autostart. Jeszcze jest: ~/.config/gnome-session/saved-session. Upewnij się, że nie masz włączonego zapisywania sesji przy zamykaniu i kopnij ewentualne zapisane. Dodatkowo możesz jeszcze ~/.cache wyczyścić jeżeli akurat jest tam coś z tym związanego.

Offline

 

#5  2011-04-25 21:06:45

  hjob - Użytkownik

hjob
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-22

Re: nm-applet

No był aktywator,... jeden, skasowałam jeszcze ~/.gconfd/saved_state ale nic nie dało. ~/.config/gnome-session/saved-session nie mam a w ~/.cache nie ma niczego o nm-applet :/
Cały czas uruchamia się 6x :/

Offline

 

#6  2011-04-25 22:03:24

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: nm-applet

Może odpowiednik ~/.config/gnome-session/saved-session w Lennym był gdzie indziej… nie wiem szczerze mówiąc. Ja to bym zrobił tak — przenosiłbym po kolei katalogi z /home/`whoami`/ w których to w ogóle może siedzieć.

Czyli przykładowo:

Kod:

mv ~/.gnome2 ~/.gnome2.old

Po przelogowaniu ten katalog się odtworzy z domyślnymi ustawieniami.

Ten z Twoimi ustawieniami przywracasz bardzo łatwo:

Kod:

rm -r ~/.gnome2
mv ~/.gnome2.old ~/.gnome2

W końcu dojdziesz gdzie to siedzi, w sumie tych katalogów jest raptem kilka. Jak już trafisz na ten właściwy — znaczy kiedy po jego przeniesieniu i przelogowaniu się aplety się nie pojawią — robisz to samo, tylko wewnątrz tego katalogu. :) Jakiś cache czy coś w tym stylu pewnie to trzyma, ale nie wiem gdzie konkretnie. Ewentualnie zawsze można te katalogi pousuwać i potem poustawiać wszystko od nowa, tylko że w ten sposób nie dowiesz się gdzie to siedziało.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)