Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-04-01 23:42:29

  dawideo - Użytkownik

dawideo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-03

KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Witam
Skorzystałem z poradnika  http://www.ubucentrum.net/2010/12/oxygen-gtk-aplika … -jak-kde.html, aby aplikacje "gnomowskie" wyglądały przyzwoicie. Instalacja przebiegła pomyślnie. Niestety nadal nie widać różnicy, a np. taki Iceweasel wygląda okropnie. Jak zrobić aby aplikacje te wkomponowały się w styl QT
W ustawieniach nie widzę wyboru
http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0411/zrzutekranu13888.png
A tak wygląda np Icedove
http://zapisz.net/view.php?filename=756_zrzut_ekranu2.png

Offline

 

#2  2011-04-02 00:35:21

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Spróbuj usunąć to co samodzielnie skompilowałeś (jeżeli masz gdzieś jeszcze źródła, to możesz spróbować make uninstall jako root). GTK2-engines-oxygen jest w Sidzie. Zainstaluj go.

Zainstaluj też lxappearance, przy pomocy którego łatwo wybierzesz styl GTK2. Powinieneś mieć oxygen na liście.

Uruchom ponownie Icedove. Powinno banglać.

Offline

 

#3  2011-04-02 00:43:35

  Tomeku - Użytkownik

Tomeku
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-07

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Nie będę się powtarzał, tutaj napisałem co i jak trzeba zrobić: >>>link<<<
U mnie działa bardzo dobrze.

Offline

 

#4  2011-04-02 08:50:49

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

kde-config-gtk-style
ustawienia systemowe > wygląd
Aby zmienić ikony dopisujesz do .gtkrc-2.0-kde gtk-icon-theme-name="zestaw_ikon".
Po zmianie będziesz (chyba) musiał się przelogować.

Jeszcze lepszym sposobem jest użycie chakra-gtk-config.

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2011-04-02 08:51:45)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#5  2011-04-02 20:15:48

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

To ja się podepnę, ha! :) Debian Sid amd64, KDE 4.6.1 (>> stąd <<). Zainstalowałem pakiety o których pisał Minio i wszystko działa tak jak powinno poza jednym szczegółem. Jeśli w lxappearance ustawię styl oxygen-gtk, nie mogę już zmienić zestawu ikon. Z innymi motywami gtk zmiana zestawów ikon działa bez zastrzeżeń. W czym tkwi problem? Z tego co widzę ten program tworzy plik ~/.gtkrc-2.0 z przykładową zawartością:

Kod:

# DO NOT EDIT!  This file will be overwritten by LXAppearance.
# Any customization should be done in ~/.gtkrc-2.0.mine

gtk-theme-name="oxygen-gtk"
gtk-icon-theme-name="black-white_2-Gloss"
gtk-font-name="Verdana  10"
gtk-toolbar-style=3
include "/home/arnvaker/.gtkrc-2.0.mine"

Jak widać zestaw ikon jest zdefiniowany, jednak wraz z tym stylem nie działa. Pliku /home/arnvaker/.gtkrc-2.0.mine nie mam, zatem nic tych ustawień nie nadpisuje. Zresztą próbowałem go nawet utworzyć i tam też zdefiniować zestaw ikon, ale nic to nie dało, zatem usunąłem.

Offline

 

#6  2011-04-02 21:03:53

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

ArnVaker napisał(-a):

To ja się podepnę, ha! :) Debian Sid amd64, KDE 4.6.1 (>> stąd <<). Zainstalowałem pakiety o których pisał Minio i wszystko działa tak jak powinno poza jednym szczegółem. Jeśli w lxappearance ustawię styl oxygen-gtk, nie mogę już zmienić zestawu ikon. Z innymi motywami gtk zmiana zestawów ikon działa bez zastrzeżeń. W czym tkwi problem? Z tego co widzę ten program tworzy plik ~/.gtkrc-2.0 z przykładową zawartością:

Kod:

# DO NOT EDIT!  This file will be overwritten by LXAppearance.
# Any customization should be done in ~/.gtkrc-2.0.mine

gtk-theme-name="oxygen-gtk"
gtk-icon-theme-name="black-white_2-Gloss"
gtk-font-name="Verdana  10"
gtk-toolbar-style=3
include "/home/arnvaker/.gtkrc-2.0.mine"

Jak widać zestaw ikon jest zdefiniowany, jednak wraz z tym stylem nie działa. Pliku /home/arnvaker/.gtkrc-2.0.mine nie mam, zatem nic tych ustawień nie nadpisuje. Zresztą próbowałem go nawet utworzyć i tam też zdefiniować zestaw ikon, ale nic to nie dało, zatem usunąłem.

Specjalnie dla Ciebie zacząłem kombinować u siebie.
Z moich obserwacji wynika, że styl oxygen-gtk (wersja 1.0.3-1 z repozytorium Arch Linux) używa zestawu ikon który jest ustawiony dla aplikacji KDE. Wszystko byłoby cacy, gdyby ikony stworzone dla KDE i GNOME były ze sobą kompatybilne. Niestety tak nie jest i pewien mechanizm GTK próbuje ustawić zapasowy zestaw ikon(lepsze to niż ich brak) który powinien być w systemie (chyba jest dostarczany wraz z GTK bo w /usr/share/icons/ go nie widziałem, ale głowy nie dam:)). Reasumując, dodaj gtk-fallback-icon-theme="black-white_2-Gloss" do .gtkrc-2.0 i powinno być gucio jak u mnie na zrzucie.
http://img861.imageshack.us/img861/2865/zrzutekranu5i.th.png

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2011-04-02 21:05:44)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#7  2011-04-02 21:48:04

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Dzięki. :) Jednak u mnie niestety nie chce załapać, a przynajmniej nie tak jak powinien...

inny styl + wybrany zestaw ikon:
http://ompldr.org/vODM1bQ

styl zmieniony na oxygen-gtk:
http://ompldr.org/vODM1bg

dodany fallback tak jak pisałeś:
http://ompldr.org/vODM1cQ

Jak widać fallback w pewnym zakresie działa — na ostatnim zrzucie doszły ikonki nowej karty i kosza z tego zestawu ikon. ;)

EDIT: A tak w ogóle, to i tak jestem zadowolony, że wszystkie aplikacje gtk ładnie działają z wybranymi motywami gtk (no poza tym oxygen-gtk ;)) i zestawami ikon. Wyglądają identycznie jak w GNOME, jak dla mnie git, styl oxygen-gtk i tak nie powala. ;]

Offline

 

#8  2011-04-02 22:30:58

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

ArnVaker napisał(-a):

EDIT: A tak w ogóle, to i tak jestem zadowolony, że wszystkie aplikacje gtk ładnie działają z wybranymi motywami gtk (no poza tym oxygen-gtk ;)) i zestawami ikon. Wyglądają identycznie jak w GNOME, jak dla mnie git, styl oxygen-gtk i tak nie powala. ;]

Niestety nie wiem jak wymusić użycie innego zestawu domyślnego. To jest raczej błąd(albo feature) oxygen-gtk. Cel i pomysł dobry ale ze względu na różnice... jest jak widać.
Zresztą tak jak piszesz, oxygen-gtk (domyślny styl oxygen w KDE też) niczym nie powala.
Jak dla mnie to najładniejszymi a zarazem najbardziej dopracowanymi motywami na GNOME/GTK2 są Ubuntu Dust(którego używam od baaaaardzo dawna do tej pory), SlicknesS, Ambiance i My Xenon. Dla KDE4 żadne natywne motywy do mnie nie przemawiały i długi czas używałem qgtkstyle (GTK+ w konfiguracji qtconfig). Niedawno spróbowałem Bespin(widać na zrzucie - Dolphin) i nawet mi się spodobał więc tak już zostawiłem.

Co masz za czcionkę w tytule okna ? Ładna jest.

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2011-04-02 22:32:21)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#9  2011-04-02 23:09:00

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Ja z kolei właśnie na SlicknesS siedziałem długo. Problem z nim jest taki, że od dawna jest nieaktualizowany i coraz bardziej się rozjeżdża... Czarna czcionka na czarnym tle, biała na szarym itp. ;) Sam w nim trochę dłubałem i do tej pory udawało mi się go doprowadzić do stanu używalności, jednak obecnie w libreoffice mam właśnie czarną czcionkę na czarnym tle w menu i nie umiem tego poprawić. :/ No nic, w KDE i tak nie muszę w libreoffice korzystać z motywu gtk. :) Czcionka w tytule okna to Cosmic Sans MS (9) Bold Oblique.

PS Coś zepsułem z lxappearance, nie zapisuje mi ustawień... Nawet jak dodam ustawienia z palca do ~/.gtkrc-2.0, to po przekręceniu X-ów mam znowu domyślne (czyli właściwie żadne) i muszę od nowa wyklikiwać. ;)

Offline

 

#10  2011-04-02 23:54:11

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Dooość dawno używałem SlicknesS, z tego co piszesz to niezbyt fajnie.

Ostatnio przeglądając AUR znalazłem coś takiego openoffice-dark-gtk-fix. Nie wiem na ile to użyteczne ale możesz sprawdzić.
W KDE można używać motywu Qt jak i GTK2 w OOo/LO i odwrotnie, wystarczy tylko zmienić gnome(preferuję styl GTK ) na kde:
/usr/bin/soffice

Kod:

# Start openoffice with the GNOME/GTK environment 
export OOO_FORCE_DESKTOP=gnome

PS: Jednak na twoim zrzucie ta czcionka mi się bardziej podobała, albo tak jestem przyzwyczajony do DejaVu Sans, że jak teraz coś u siebie zmienię to nie wydaje się już takie ładne ;-)

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2011-04-02 23:59:36)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#11  2011-04-03 13:47:24

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Po odpaleniu tego skryptu jest jeszcze gorzej. ;)

przed: http://ompldr.org/tODNmag  po: http://ompldr.org/tODNmaw

W sumie on jest do ciemnych motywów, pewnie dlatego...

k4misiek napisał(-a):

W KDE można używać motywu Qt jak i GTK2 w OOo/LO i odwrotnie, wystarczy tylko zmienić gnome(preferuję styl GTK ) na kde:

Ja po prostu doinstalowałem libreoffice-kde i zintegrował się z motywem systemowym. :)

Offline

 

#12  2013-03-25 14:46:47

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Tak kiedyś z ciekawości patrzyłem na ten wątek i jakoś dziwiło mnie to, dlaczego nie działa, skoro wszystko poprawnie zapisane jest w plikach konfiguracyjnych gtk. Niedawno przesiadłem się na KDE 4.9.5 i doinstalowałem skórkę oxygen dla gtk. Mam ten sam problem i nie mam pojęcia jak zmienić domyślny gnomowy styl ikonek. Walczyłem z konfigami i nic mi w zasadzie nie pomogło. Oczywiście na innych motywach mogę bez problemu zmienić zestaw używanych ikon. Ciekawostka...


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

#13  2013-03-25 14:58:32

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

U mnie działa na tej wersji kde

Kod:

adam@debian:~$ dpkg -l | grep oxygen
ii  doxygen                                1.8.3.1-1                         i386         Documentation system for C, C++, Java, Python and other languages
ii  gtk2-engines-oxygen:i386               1.2.4-1                           i386         Oxygen widget theme for GTK+-based applications
ii  gtk3-engines-oxygen:i386               1.0.4-1                           i386         Oxygen widget theme for GTK3-based applications
ii  kde-style-oxygen                       4:4.9.5-0r5                       i386         Oxygen widget style
ii  oxygen-icon-theme                      4:4.9.5-0r0                       all          Oxygen icon theme
ii  oxygencursors                          0.0.2012-06-kde4.8-2.1            all          Oxygen mouse cursor theme

Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#14  2013-03-25 15:04:19

  hornet - Maruda

hornet
Maruda
Zarejestrowany: 2006-12-19

Re: KDE 4.5.3 wygląd aplikacji gtk

Zaraz mi się dostanie... bo nie napisałem, że to na Gentoo.


Jestem artystą. Tworzę rzeźbę. Rzeźbę swojego życia - dosłownie i w przenośni.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)