Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-11 19:38:08

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Fatalne nazwy nowych tematow

Czesto pojawia sie osoby ktore pytaja sie jak cos zrobic i wiele osob mowi ze bylo to juz na forum, ale jak biore szukaj to dolsownei szlak mnie trafia. Czemu wy ludzie nie potraficie nazwac swojego problemu konkretnei jakas krotka informacja nie, wpisuje w szukaj" wget ściąganie całych stron " i dostaje tematy typy:

- 6 szybkich pytań i moje odpowiedzi.Pliska o sprawdzenie.

- Problem z serwerem

- Problem z FireFox'em

- firewall

- Kompilacja czy warto ?

- !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

- Problem z GRUB

- proxy

- neo i sarge

- Pierwsze przygody z KDE i problemy...

I to nie jest wszystko, powieccie mi teraz z kad ci biedni ludzie ktorzy zaczynaja sie uczyc debiana maja wiedziec, ktory post jest odpowiedzia na pytania skoro ja juz troszke wiem i nie wiem gdzie moge znalesc odpowiedz. Maja wsyzstkie pokoleji czytac??  liczycz na szczescie ze w temacie o nazwie !!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!!! jest info jak sciagnac cala strone wgetem?? chyba nie o to chodzi. Skoro na to wszysto pozwalaliscie od poczatku (kieruje slwoa do modow) to wedlug mnie w naszej gestii lezy zmiana nazwy tematu bo to nie ma sensu... a co wy o tym sadzicie??


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#2  2005-10-11 20:38:55

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Czesto pojawia sie osoby ktore pytaja sie jak cos zrobic i wiele osob mowi ze bylo to juz na forum, ale jak biore szukaj to dolsownei szlak mnie trafia. Czemu wy ludzie nie potraficie nazwac swojego problemu konkretnei jakas krotka informacja nie, wpisuje w szukaj" wget ściąganie całych stron " i dostaje tematy typy:

- 6 szybkich pytań i moje odpowiedzi.Pliska o sprawdzenie.

- Problem z serwerem

- Problem z FireFox'em

- firewall

- Kompilacja czy warto ?

- !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

- Problem z GRUB

- proxy

- neo i sarge

- Pierwsze przygody z KDE i problemy...

I to nie jest wszystko, powieccie mi teraz z kad ci biedni ludzie ktorzy zaczynaja sie uczyc debiana maja wiedziec, ktory post jest odpowiedzia na pytania skoro ja juz troszke wiem i nie wiem gdzie moge znalesc odpowiedz. Maja wsyzstkie pokoleji czytac??  liczycz na szczescie ze w temacie o nazwie !!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!!! jest info jak sciagnac cala strone wgetem?? chyba nie o to chodzi. Skoro na to wszysto pozwalaliscie od poczatku (kieruje slwoa do modow) to wedlug mnie w naszej gestii lezy zmiana nazwy tematu bo to nie ma sensu ja bynajmnej zaczne chbya stosowac taka praktyke u siebie w dziale a co wy o tym sadzicie??

Zgadzam się z Tobą w zupełności.

Ale człowiek, który precyzuje dokładnie temat na 90% na forum już nie zapyta bo znalazł odpowiedź w sieci, albo użyje wyszukiwania na forum.
Po drugie forum po to jest aby w przypadku problemu dowiedzieć się gdzie w ogóle tkwi dany problem, wiele osób po prostu nie wie gdzie zacząć szukać rozwiązania więc nadają postowi dosyć ogólny temat licząc na naprowadzenie.

Osobiście uważam, że zmiana cudzych tematów nie jest dobrym pomysłem i jest niezbyt kulturalne. Roziwiązanie problemu widzę w nadawaniu adekwatnych tematów postów przez odpowiadających (sam powinienem zacząć to robić :) ), co ułatwia wyszukiwanie, bo chyba mało jest osób, które przeglądają dziesiątki, setki tematów w jakimś dziale w poszukiwaniu odpowiedzi.

Pozdrawiam.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-10-11 21:05:53

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Moim zdaniem ingerencja w czyjeś tematy jest trochę nie na miejscu - (jak zadam pytanie taką dostanę podpowiedź) Inna strona TEGO forum to, że jest ono oupen. Jak wszyscy GURU, którzy stworzyli to forum będą chcieli mieć sztywno określone zasady zadawania pytań (Z dużej litery, pilnować przecinków, znaków zapytania, itd.) to chyba długo takie forum nie będzie istniało? Chyba żaden porządny admin nie lubi chodzić w garniturze do pracy, tak samo trzymać się sztywno w wyznaczonym marginesie. (ale może się myle, ostatni często mi się to zdarza)

Offline

 

#4  2005-10-11 21:22:08

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

dlatego na tym forum wolno kląć.....niektórym :) są równi i równiejsi ;]
Co do zmiany tematu - tu się nie zgadzam i nie pozwolę w ingerencję w temat. Plusem nowego usera jest to że nie wie, każdy z nas kiedyś nie wiedział. Niektórzy nie wiedzą nawet jak działa forum.
A to że wyszukiwarka czasami wyrzuca stek bzdur - no cóż, to jest oprogramowanie darmowe i nie wymagajmy zbyt dużo.
Co do odpowiedzi, czasami rzeczywiście trudno znaleźć odpowiedź lub stary wątek - forum się nam rozrasta. Ale po to jesteśmy aby udzielać DOBROWOLNIE odpowiedzi, i jak Czadman gdzieś powidział "odpowiada ten co wie i ten co chce" - a przecież nie każdy musi.
Ja sam odpowidałem na jedno pytanie pewnie z 15 razy o odpowiem jeszcze tyle samo, tylko po to aby młody misiek nie wrócił do windy.
Pozdrawiam :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2005-10-11 21:51:22

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Co do wyszukiwarki, to ona porownije slowa, jezeli takowo wystepuje chciazby w czesci jakiegos innego slowa to Ci wypluje jako wynik. dziala na zasadzie podobienstw, jezeli jest podobne no to pach - wynik, i dalej leci az do konca, i przez to podajeci np 33 strony wyszukiwania, bo tyle znalazla podobienstw z kazdym slowem


LRU #480459

Offline

 

#6  2005-10-11 22:22:16

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Ale przeciesz forum ma byc encyklopedia w ktorej jest na wszystko odpwoiedz ale jak w tej encyklopedii nie mozna nic znalesc to sie powtarzaaj czesto te same pytania i wtedy forum nie jest necyklopedia a zwyklym chatem gdzie w jednym watku jest rozwiazy problem a zaraz w drugim ktos sie pyta o to samo, bo choc szukal nie znalazl wlasciwej odpowiedzi. Nie no macie racje ze zmiana nazwy to lekka przesada ale userzy powinni troche bardziej zprecyzowac swoje tematy.


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#7  2005-10-11 23:04:18

  cim - Użytkownik

cim
Użytkownik
Skąd: Stargard
Zarejestrowany: 2005-07-31
Serwis

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

na forum slackware sa oddzielne podfora pt. 'FAQ' i 'Propozycje do FAQ' - chetne osoby umieszczaja tam posty w formie krotkiego artykulu z rozwiazaniem danego problemu, ktory zostal 'przewalkowany' na forum i rozwiazany, jezeli post zostaje uznany za 'wyczerpujacy' i poprawny mod przenosi go do FAQ

jest to taka mala encyklopedia i w pewnym sensie (jakos uporzadkowany) dorobek forum, ktory (IMO) latwiej przegladac (np. ze wzgledu na dobrze sformulowane tematy)

Offline

 

#8  2005-10-11 23:09:50

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Co do wyszukiwarki, to ona porownije slowa, jezeli takowo wystepuje chciazby w czesci jakiegos innego slowa to Ci wypluje jako wynik. dziala na zasadzie podobienstw, jezeli jest podobne no to pach - wynik, i dalej leci az do konca, i przez to podajeci np 33 strony wyszukiwania, bo tyle znalazla podobienstw z kazdym slowem

Jeśli szukamy wg min. dwóch słów kluczowych z opcją "szukaj wszystkich słów" to otrzymamy całkiem uprecyzyjniony wynik.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2005-10-12 09:32:24

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Fatalne nazwy nowych tematow


- !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

podana nazwa problemu jaśniej sie nei da

Offline

 

#10  2005-10-12 17:36:49

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Też się zgadzam z przedmówcami !


Registered Linux User #383763

Offline

 

#11  2005-10-12 19:58:42

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

z ktorymi :)


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#12  2005-10-12 22:52:11

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

NIe da sie wprowadzic uporzadkowanych tematow a wec rozwiazane problemy prosze dopisywac do FAQ tyczy sie to wszystkich dugowcow dal tych co nie pamietaja to logujemy sie tam uzywajac lo9ginu i hasla z forum i tam nalezy szuakc wieszosci rozwiazan problemow

Offline

 

#13  2005-10-12 23:10:59

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Fatalne nazwy nowych tematow

Dzieki temu tematowi ktory zalozyles Ci "biedni ludzie" wpisując kluczowe slowa z pierwszego posta znajdą dodatkowo jeszcze ten.


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)