Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-10 10:25:36

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

routing

Witam.
chciałbym zrobić takie coś:

----(A)DSL 1024------eth0----/
----(B)DSL 1024------eth1---/Server/Router/---eth2----switch----LAN----

Teraz moje pytanko:jak zrobić zeby to co pójdzie z lanu ogólnie miało łacze 2 MB a nie szło sobie przez jeden albo drugi.jak na firewallu połaczyc te dwa interrfersy sieciowe zewnętrzne?
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

#2  2005-10-10 11:08:15

  maverick44 - Moderator

maverick44
Moderator
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2005-08-30
Serwis

Re: routing

Z tego co wiem mozesz tylko czesc kompow z lanu podlaczyc na jeden dsl a czesc na drugi, nie wiem czy sie da z sumowac lacze :(


Maverick
Gentoo GCC 4.1.1 KDE 3.5.6 Kernel 2.6.17
AMD Sempron 2400+ 512 MB RAM Seagate 160GB
Linux user number: #415965
http://www.gohome.org/debian_logo_06.gif http://maluch.pcz.pl/~maverick/images/logo_gentoo.png

Offline

 

#3  2005-10-10 17:04:16

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: routing

Ten temat byl juz kiedys poruszany na łamach forum ( a dokladnie nawet przezemnie) http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=622 ,udzielona pomoc ( ZlyZwierz'a ) okazala sie bardzo przydatna wiec polecam ci ten post.

z wlasnych doswiadczeni dodam jeszcze tylko ze:
- nie uzyskasz z tych 2 lacz jednego majacego 2048, bedziesz mial wlasnie 2*1024 , ( innymi slowy nie osiagniesz  przy sciaganiu z 1 zrodla wiecej niz 1024 Mbit/s - oczywiscie tez teoretycznie)

- jak 1 lacze padnie to internet raz jest raz nie ( zalezy przez jakie lacze jestes rutowany), nie udalo mi sie wymyslec jakiegos sposobu na to aby przy awari 1 lacza caly ruch szedl przez to dzialajace, ( jak ktos ma takie roziwazanie chetnie bym je przejrzal)

jezeli chodzi o kolejkowanie, to robisz to na interfejsie lanowym, wiec dla niego przepustowosc lacza jest 2048
co do uploadu to najprawdopodobniej musisz kombinowac z imq
pozdrawiam


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

#4  2005-10-10 20:10:06

  TuRKiN88 - Członek DUG

TuRKiN88
Członek DUG
Skąd: Korzenna
Zarejestrowany: 2005-01-09
Serwis

Re: routing

Witam.
Własnie przeszukiwałem forum bo kiedyś to przegladałem a dzisiaj nie mogłem tego namierzyć.dlatego zadałem to pytanie.przegladam właśnie to HOWTO od zwierza.oj czeka mnie trochę siedzenia i rozkminiania tego.ale oczywiscie jak w każdym problemie warto poświecic czemuś czas.
Dzieki wielkie.tylko wąłśnie tez wtym momencie nurtuje mnie ten problem tego sumarycznego łacza.a musi sie to jakos dać bo skoro jest to roziwazane w routerach sprzetowych to czemu nie na debianku??hihi.może ktos jeszcze podrzuci jakieś pomysły.narazie wielkie dzięki.
Pozdrawiam


Tomasz TuRKiN88 Turek

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)