Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Panowie.. ale Wy chyba dawno dokumentacji LDAP nie czytaliście. Nie ma co tu winić debiana, za zmianę podejścia do LDAP - zrobili co tłucze dokumentacja od kilku już wersji.
Używanie konfiguracji trzymanej bezpośrednio w bazie to same plusy. Jedna z najważniejszych to choćby fakt, że nie musicie po zmianie konfiguracji (czy też rozszerzeniu) ponownie przeładowywać daemona. Oczywiście może wydać się to na początku skomplikowane - brak styczności z plikiem konfiguracyjnym.. no ale od czego jest dokumentacja?:)
Wiem, że to niepolityczne podawać tu link nie bezpośrednio do dokumentacji ldap (która jak wiadomo najlepiej by się spisała) a do dokumentacji Ubuntu... https://help.ubuntu.com/10.04/serverguide/C/openldap-server.html <- niemniej zerknijcie sobie jak szybko to wszystko ogarnąć. A wszystko to co nie jest tu opisane (zaawansowane mechanizmy uwierzytelniania, replikacje typu multimaster itd.) można już doszukać na spokojnie w dokumentacji.
Offline
>m4r1u5z
Nikt z nas nie ocenia Debiana. slapd to nie jest Debian, ale jeden z 29 tys. pakietów.
Link do Ubuntu. Widziałem takich kilka dla poszczególnych wersji. Po kilku miesiącach ukazywało się ostrzeżenie "ta strona zawiera istotne błędy".
Czyli zabawa w chowanego na produkcji.
W dokumentacji Open LDAP nie znajdziesz co robi 'dpkg-rekonfigure slapd'. Problem tkwi w wizji opiekuna pakietu tzn. na tym co robi, a czego nie robi 'dpkg-rekonfigure slapd'.
Nie chce mi się więcej pisać na ten temat.
Offline