Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-01-15 19:27:59

  hjob - Użytkownik

hjob
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-22

Virtualbox - USB i współdzielenie plików

Hey,
mam problem z dwoma rzeczami w VB. Pierwsza to uruchomienie dostępu do sprzętu USB - uruchomiłem XP pod Debianem lenny po to by móc aktualizować oprogramowanie telefony (LG suite) i używać pewne programy komercyjne nie uruchamialne niestety w Wine... nie mogę się jednak dostać do USB.
Uruchomiłem kontroler USB w ustawieniach maszyny, nie działa mi to wcale, mimo że dodałem filtry urządzeń USB (dysk z partycją FAT 32 specjalnie dla XPeka, telefon i kartę telefonu - jako "urządzenie nieznane"). W menu wyboru urządzeń USB Virtualboxa wypisane jest wszystko co mam podłączone przez porty USB, jednak nie można niczego zaznaczyć :| Nie rozumiem tego bo ze strony maszyny nie mam więcej ustawień a uprawnienia do montowania USB ma użytkownik na którym pracuje. :|

Drugi problem to opcja współdzielenia katalogów. Zauważyłem na forum że niektórzy szukają innego sposobu niż ten na dostęp do plików na partycjach linuxowych. U mnie jednak nie działa współdzielenie... albo inaczej... mogę dodać katalogi do listy, nie mam pojęcia jednak jak się do nich dostać ze strony XPeka na VB?
Raz udało mi się "sprawić" że XPek zobaczył nowy sprzęt, wyświetlił mi brak jakiegoś tam sterownika,... :| Problem w tym że nie uruchamia mi się także sieć,... i z drugiej strony wolał bym by ten system nie komunikował się z netem.

Wszystko inne działa, tak opcje ekranu czy czytanie napędu DVD czy obrazów płyt... tutaj kein problem.

Offline

 

#2  2011-01-15 19:35:32

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Virtualbox - USB i współdzielenie plików

Odnośnie usb spójrz tutaj: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=150261#p150261
Odnośnie katalogów tutaj: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=128168#p128168

(na maszynie wirtualnej musisz mieć zainstalowane dodatki, ale to już chyba wiesz :))

Offline

 

#3  2011-01-15 22:09:26

  hjob - Użytkownik

hjob
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-22

Re: Virtualbox - USB i współdzielenie plików

Dzięki, poczytam.

ArnVaker napisał(-a):

(na maszynie wirtualnej musisz mieć zainstalowane dodatki, ale to już chyba wiesz :))

Co do dodatków zauważyłem gdy pojawiły się pierwsze problemy z instalacją programów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)