Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-10-30 10:05:18

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Kernel panic przy starcie systemu

Witam.
Przy starcie systemu wywala mi Kernel panic bład wyglada tak :

Kod:

PANIC: early exception 0e rip 10:xxxxxxxxxxxxxxx error 0 cr2  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

w miejsce xxxxxxxxxxxx sa jakies cyferki ( to chyba adresy pamieci wiec malo istotne), sprzet :
dfi ultra II m2 na nf4.
athlon x2 5k.
1 gb ramu
Squeezy amd 64 ( sciagany tydzien temu, sprawdzałem zarówno net install jak i wersje z "pełnej" płyty instalacyjnej.)

jest swap 200MB.

Znalazłem info że ludzie mieli ten sam problem ale nie znalazłem rozwiązania tego problemu, z tego co wychaczyłem najczęściej wywala go wlasnie na na4 + amd64 niezaleznie od distro ( widziałem zgłoszenia z fedory, ubuntu, nawet z przed 2 lat). ( podalem ze mam squeezy bo na pewno by ktoś zapytał).
W palanach mam jeszcze update biosu, jak wróce do domu to pewnie to zrobie, o ile będzie możliwość zrobienia tego z plyty albo pena bo floppa nie mam :D.

To co udało mi się zauważyć, system wstaje jeżeli wejde do biosu zmienie jakiekolwiek ustawienie ( opcje), zawsze zmieniam fsb o 1MHz ( + lub - ), dam "save & exit" wtedy jest automat restart i po tym system wstaje . Jeżeli podejde i "z palca" spróbuje włączyć komputer to nie odpali wywali kernel panic.

[edit]
Chyba wszystko co jest w biosie do włączenia/wyłączenia sprawdzałem ( pomijając sekcje M.I.T odpowiedzialna za O/C) tak z głupa, no i nic nie pomoglo. Winda xp działała bez szemrania.


no i moje pytanie czy ktoś miał taki problem, no i czy udało mu sie go rozwiążać jakims sposobem.

Ostatnio edytowany przez gindek (2010-10-30 10:09:56)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#2  2010-10-30 11:14:31

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: Kernel panic przy starcie systemu

to może być jedna z płyt głównych/biosów sponsorowanych przez M$ :)
Wyszła kiedyś taka sprawa, że MS płacił producentom płyt aby montowali biosy które jak wykryją system inny niż windows, to mają wysyłaś błędne dane :) (czyli takie które nigdy nie mogą sie pojawić) przez co kernele linuksowe panikowały :)
nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło, ale radze poszukać o tym :) (ktoś nawet jakaś łatke do kernela chyba zrobił wtedy)


Gentoo! user

Offline

 

#3  2010-10-30 11:25:22

  raven18 - Użytkownik

raven18
Użytkownik
Skąd: /home
Zarejestrowany: 2009-01-30

Re: Kernel panic przy starcie systemu

Rzuciłem okiem i równie często ten błąd występuje na intelu. Sprawdzałeś inne wersje kernela?


Windows 8.1

Offline

 

#4  2010-10-30 11:33:00

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Kernel panic przy starcie systemu

Nie sprawdzałem, ale logi z bugów sie pojawiaja na przestrzeni lat więc nie będę tutaj szukał źródła problemu, znalazłem infor @up biosu pomogł jakiemuś gostkowi, no i poniżej jeszcze dwie osoby sie wpisały że zrobiły to samo, więc jak tylko dojde do domu od tego zaczne.


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#5  2010-10-30 11:34:05

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: Kernel panic przy starcie systemu

jeśli to jest to co opisałem wyżej, to zależy tylko i wyłącznie od płyty głównej
http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=869249 znalazłem info o tym

dotyczy Foxconn (ale kto wie komu M$ jeszcze zapłacił... )


Gentoo! user

Offline

 

#6  2010-10-30 11:43:48

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Kernel panic przy starcie systemu

oo dobry wałek :D, zobacze jak jest z biosem u mnie  :D, tak czy siak @up zrobie, ale może dowiem sie czegoś ciekawego :]


[EDIT]
No update biosu nie pomogl.
Teraz poprobuje z autorskim jajkiem.

poprobowalem kilka wlasnych jajek zadne nie pomoglo ( wywalelem / dodawalem opcje debugowania, acpi oraz modulow do sata, bo przy szuakniu powodu problemow bardzo czesto napotykalem na moduly nv od sata oraz od acpi), zainstalowalem winde bo szkoda czasu.

Ostatnio edytowany przez gindek (2010-10-31 23:58:23)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)