Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-10-28 18:15:13

  maro - Użytkownik

maro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-21

Jaki laptop.

Witam,
Wiem, że może nie do końca związane z debianem, ale siostra poprosiła mnie o wybór laptopa:
głównie office, filmy, internet, muzyka
znalazłem coś takiego:
http://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-compaq … 166ea-337725/
i coś takiego:
http://allegro.pl/tanio-laptop-lenovo-b550-t4500-2g … 93580053.html
interesuje mnie właśnie w takich cenach.
Co o tym myślicie i co byście wybrali?

Offline

 

#2  2010-10-28 18:52:59

  zuzaxxx - Gość

zuzaxxx
Gość

Re: Jaki laptop.

Lenovo bym ja chciała :)
Jak będą miały prędkoś szyny na procesorze i ramie 1066Mhz to jest ok

allegro napisał(-a):

2048 MB (SODIMM DDRAM3, 1066 MHz (taktowane 800 MHz), maksymalnie 4 GB)

Po co dają 1066 jak obsługuje tylko 800 ??

Ostatnio edytowany przez zuzaxxx (2010-10-28 18:59:28)

 

#3  2010-10-28 19:21:51

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: Jaki laptop.

Ja wybrałbym Lenovo, jest jeszcze taki w komputroniku: http://www.komputronik.pl/index.php/product/107991/ … _049103_.html

Tak naprawdę nie ma znaczenia firma, bo żywotność tanich laptopów nie przekracza 4 lat, a przy intensywnym użytkowaniu (praca na "baterii", doładowanie, itp.) "bateria" pada po 2 latach - i 200-400 zł w plecy ;-)

Offline

 

#4  2010-10-28 19:42:15

  maro - Użytkownik

maro
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-21

Re: Jaki laptop.

Siostra potrzebuje to do akademika więc większość czasu będzie siedzieć na zasilaczu,
Zastanawiam się jeszcze nad czymś takim:
http://moto.allegro.pl/msi-cr630-p320-2x2-1ghz-320g … 92817641.html

Offline

 

#5  2010-10-28 19:55:43

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Jaki laptop.

Ja bym się trochę wysilił i kupił z prockiem min. core i3, na pewno nie z athlonem X2, bo to prądożerca (jak na lapka)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#6  2010-10-28 20:35:36

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: Jaki laptop.

czadman napisał(-a):

Ja bym się trochę wysilił i kupił z prockiem min. core i3, na pewno nie z athlonem X2, bo to prądożerca (jak na lapka)

Właściwie to ja także skłaniałbym się w stronę Core i3 lub Core i5 lub jakiegoś Atoma ;)

Offline

 

#7  2010-10-28 21:08:56

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Jaki laptop.

Odradzam HP generalnie HP jest kompatybilne same ze soba :)
Polecam Lenovo lub Toshibe - oczywiscie sa modele lepsze i gorsze oraz na pokladzie procek Intela np. Core i3 / i5 i bezwarunkowo 4GB RAM i mozna juz poszalec.
Mam Toshibe i stawialem na niej wszystko od Linuksow przez *BSD po Solarisa :)
I koniecznie przy zakupie upewnij sie czy masz mozliwosc w BIOSie wlaczenia opcji wirtualizacji bo nie to takie oczywiste jak by sie wydawalo.

Offline

 

#8  2010-10-28 21:22:56

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Jaki laptop.

Tak naprawdę do Office'a, Internetu, muzyki i filmów nada się każdy komputer. Jeśli nie zależy Tobie (siostrze) na obsłudze Linuksa ani pracy w terenie, to weź cokolwiek — będzie ok.

Ale jeśli siostra będzie mieszkać (już mieszka) w akademiku, to niech dorzuci stówę na dobrej jakości blokadę Kensingtona. Znam sytuacje gdy jeden mieszkaniec pokoju wychodzi do kuchni, drugi na chwilę do toalety i gdy wracają po laptopach zostaje wspomnienie. A lepiej teraz wydać stówę więcej niż za jakiś czas płakać po stracie nie tylko pieniędzy, ale i wszelkich danych które na laptopie były (a które zazwyczaj nie doczekały się kopii zapasowej).

SpeedVin napisał(-a):

Właściwie to ja także skłaniałbym się w stronę Core i3 lub Core i5 lub jakiegoś Atoma ;)

Jeśli komputer ma pełnić jakiekolwiek inne funkcje niż estetyczna (stanie i łapanie kurzu), to zdecydowanie odradzam Atomy.

Offline

 

#9  2010-10-28 21:26:30

  mareq - Członek DUG

mareq
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-10-19

Re: Jaki laptop.

.

Ostatnio edytowany przez mareq (2013-11-14 06:45:25)

Offline

 

#10  2010-10-28 22:08:02

  SpeedVin - Fan Jogurtu

SpeedVin
Fan Jogurtu
Zarejestrowany: 2010-09-25
Serwis

Re: Jaki laptop.

SpeedVin napisał(-a):

Właściwie to ja także skłaniałbym się w stronę Core i3 lub Core i5 lub jakiegoś Atoma ;)

Jeśli komputer ma pełnić jakiekolwiek inne funkcje niż estetyczna (stanie i łapanie kurzu), to zdecydowanie odradzam Atomy.

Atom tak ale miałem na myśli ostateczność ;)

Offline

 

#11  2010-10-28 22:13:11

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Jaki laptop.

mareq napisał(-a):

debianus_userus napisał(-a):

Odradzam HP generalnie HP jest kompatybilne same ze soba :)
Polecam Lenovo lub Toshibe - oczywiscie sa modele lepsze i gorsze oraz na pokladzie procek Intela np. Core i3 / i5 i bezwarunkowo 4GB RAM i mozna juz poszalec.
Mam Toshibe i stawialem na niej wszystko od Linuksow przez *BSD po Solarisa :)
I koniecznie przy zakupie upewnij sie czy masz mozliwosc w BIOSie wlaczenia opcji wirtualizacji bo nie to takie oczywiste jak by sie wydawalo.

OffTop. Nie wszystkie, ja mam HP nx9020 i instalowałem na nim Debiana, FreeBSD, Solarisa, OpenSolarisa i nawet występuje na liście dpkg-reconfigure keyboard-configuration więc i przyciski multimedialne chodzą.

HP robi zaje.... kompy biurowe (tanie, wydajne, ciche, male), ale laptopy to pozal sie Boze (mowie oczywiscie o nowych modelach). Co raz zglaszamy do serwisu jakiegos lapka HP wiec mam dosc mieszane uczucia co do laptopow HP.

Offline

 

#12  2010-10-29 00:26:35

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Jaki laptop.

SpeedVin napisał(-a):

SpeedVin napisał(-a):

Właściwie to ja także skłaniałbym się w stronę Core i3 lub Core i5 lub jakiegoś Atoma ;)

Jeśli komputer ma pełnić jakiekolwiek inne funkcje niż estetyczna (stanie i łapanie kurzu), to zdecydowanie odradzam Atomy.

Atom tak ale miałem na myśli ostateczność ;)

Atom bez rewelki, ale żona ma to w netbuku do przeglądania www i czytania dokumentów, debian z windowmakerem chodzi bardzo przyzwoicie

a w ogóle to czy amd ciągnie parę watów więcej od intela to jest pikuś przy tej ilosci energii, jaką żre wyświetlacz :P


linux regd. user #248790

Offline

 

#13  2010-10-29 00:39:59

  specificman - Użytkownik

specificman
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-20

Re: Jaki laptop.

Laptopów są tylko 2 rodzaje: IBM seria T (których już nie robią) :( i DELL Precision. Reszta to różne zabawki i nie ma większego znaczenia co się wybierze; ma się podobać właścicielowi a trwałość i awaryjność i tak zależy o szczęścia. Natomiast o Atomie zapomnieć.


Registered Linux user #525828
Silencio... Ona śpi, nie wolno otwierać pudełka. Orkiestry nie ma, wszystko odtwarzamy z taśmy. Wszystko jest iluzją.

Offline

 

#14  2010-10-29 07:54:37

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Jaki laptop.

rychu napisał(-a):

a w ogóle to czy amd ciągnie parę watów więcej od intela to jest pikuś przy tej ilosci energii, jaką żre wyświetlacz :P

Coś mi się palnęło, bo porównałem przenośny Core i3  do desktopowego Athlona. Mea culpa.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#15  2010-10-29 10:01:15

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Jaki laptop.

Po raz kolejny temat o wyborze laptopa, wcześniej do Linuksa, teraz to chyba wsio... A więc po raz kolejny nie poprzestanę na laptopach/netbookach Lenovo.
3 lata pracowałem na ThinkPadzie R61i i byłem bardzo zadowolony z jakości, kompatybilności itd... Po 2,5 roku padła bateria [ jak ktoś wyżej napisał, 2 lata intensywnego ładowania i rozładowywania i siada - chyba rzeczywiście ] a laptopa oddałem ojcu i do dnia dzisiejszego wygląda i działa jak nówka. Kilka miesięcy temu postanowiłem zajrzeć w świat netbooków i kupiłem IdeaPad'a S12 z ION'em na pokładzie. Netbook rewelka, jakość wykonania wg mnie jeszcze lepsza niż ten R61i, bardzo szybka maszynka jeśli chodzi o gry, aplikacje a nawet grafikę. Byłem w szoku jak odpaliłem kilka gier z przed 2 lat na max detalach. Obecnie pełni on rolę kompa stacjonarnego bo...tak na razie musi być ale nie żałuję wyboru i jeśli ktoś szuka komputerka z którym dosłownie wszędzie się zabierze [ bo wymiary  mówią za siebie ] to gorąco polecam.

Nie powiem chyba nic nowego bo gdzieś już to chyba pisałem, ale dla mnie Lenovo/IBM to nr 1.

EDIT:

Nie zgodzę się z tym, że Atom to kicha. Procesor to jedno a jego komunikacja z dobrym chipsetem to drugie. Jeśli pierwszy aspekt jest super, a drugi zaniedbany to nie ma się co dziwić.

W tym moim S12 właśnie siedzi Atom i jak na taki mały komputerek, kopie tyłek nie jednemu stacjonarnemu z zintegrowanymi podzespołami Intel'a i nie najszybszym chipsetem.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez BlackEvo (2010-10-29 10:05:56)

Offline

 

#16  2010-10-29 10:37:45

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Jaki laptop.

zuzaxxx napisał(-a):

Lenovo bym ja chciała :)
Jak będą miały prędkoś szyny na procesorze i ramie 1066Mhz to jest ok

allegro napisał(-a):

2048 MB (SODIMM DDRAM3, 1066 MHz (taktowane 800 MHz), maksymalnie 4 GB)

Po co dają 1066 jak obsługuje tylko 800 ??

Z tego powodu, że DDR2 wychodzi z uzytku wiec ceny rosna, a DDR3 zaczyna goscic na rynku na dobre wiec ceny ida w dół => ekonomia.

I co z tego że tyle bedzie na pamieci? Wydajnosc to nie tylko liczby.

Offline

 

#17  2010-10-29 12:06:30

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Jaki laptop.

@Cycu
Nie zmienia to faktu, iż producent lapa znów wykonuje klasyczny trik - dobry kloc, dużo pamięci, słaba płyta ;]
Podobnie sprawa przedstawia się ze zintegrowanymi grafikami współdzielącymi RAM.

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

Offline

 

#18  2010-10-30 00:38:00

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Jaki laptop.

Co byś nie brał, ważne zeby karta graficzna nie była integrą intela, bo chyba tylko intel je kartami graficznymi nazywa :D. No a karta sie przyda zeby siostra w simsy grała :] ( i może teraz mowić ze "nie ja sie bede uczyc" ale jakos bym temu nie dawal wiary).


A gdzie siostra studiuje :D ?


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#19  2010-10-30 00:43:58

  mareq - Członek DUG

mareq
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-10-19

Re: Jaki laptop.

.

Ostatnio edytowany przez mareq (2013-11-14 06:44:05)

Offline

 

#20  2010-11-05 19:19:48

  qubek - Użytkownik

qubek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-05

Re: Jaki laptop.

Witam :]

Autorze tematu, (jeśli jeszcze nie wybrałeś:)

Jako że niedawno miałem podobny problem jak autor posta - nowy ładny laptop dla nowicjusza. Stwierdzam, że nie znalazłem nic godnego uwagi w cenie do 3 tyś PLN (za droższymi nie rozglądałem się). Musiałem jednak coś kupić, więc ostatecznie mój wybór padł na Della Vostro 3500 (najniższy model tej serii) akurat stąd http://www.x-kom.pl/p/57044-notebook-laptop-15,6-de … -srebrny.html

Co przemówiło do mnie za wyborem tego modelu to przede wszystkim gwarancja Biznes Next Day na 3 lata! Miałem już raz do czynienia z serwisem Della (padł dysk w tanim modelu) i zostałem tu mile zaskoczony - po stwierdzeniu przeze mnie awarii dysku, serwisant od razu zlecił wysłanie kurierem nowego dysku lub wysłanie na następny dzień serwisanta, który wymieniłby dysk na miejscu (wybrałem pierwszą opcję, kurier zostawił nowy i zabrał stary dysk :).

Kolejne zalety: Core i3, zintegrowana grafika (przecież nikt tu nie będzie grał, a po co ma wydzielać niepotrzebnie ciepło), matryca matowa (czy półmatowa, w każdym razie daleko jej do błyszczącej, bliżej do matowej :), obudowa częsciowo aluminiowa (fajnie, że nie tylko plastik), porty: HDMI, eSata, czytnik kart; wbudowany Bluetooth, kamerka i mikrofon.

Jeśli zaś siostra nie jest zbyt wybredna jak chodzi o design, to może przekonasz ją do używanego IBM/lenovo T60 (za ok. 1200 zł ze świetną baterią, matrycą svga+ 1400x1050 14,1" lub 15 jeśli nie będzie go często nosić). Lekki, cienki, tańszy, dość solidny. No ale może jej się wizualnie nie podobać ;)

pozdrawiam,
Artur

Ostatnio edytowany przez qubek (2010-11-05 19:25:00)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)