Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-03 21:48:21

  Drag4on - Użytkownik

Drag4on
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-26

Kilka pytań takie podstawy ;p o sarge

Ostatnio przeniosłem sie na sarge i niby on miałbyć taki fajny i wogole, al ja jakoś wolałem woodego ;(
a wiec już na początku miałem problemy, który trapi mnie do tychczas ;
1. Po zainstalowaniu głównego systemu i takie tam lilo i inne badziewia robi sie restart i powinien włączyć sie dalsza konfiguracja. Doinstalowanie i takie tam, dobra dochodzi mi do lilo a potem obraz robi sie czarny i już tak zostaje :| co jest sie pytam, jakos sie z tym poradziłem ale nadal mam ten sam problem że po tam jak sie ładuje system debian sarge to obraz robi sie czarny i nie ma nic... he zainstalowałem kdm i on sie po jakims czasie pokazuje ;| ale ja chce zeby to bylo tak normalnie jak w woodym z pingwinikiem :D

2. Mam chyba system dziwkowy aRts, wszystko śmiga XMMS na wtyczce aRTS też spoko, tyle że MPlayer nie ma takowej wtyczki :| i co teraz zrobic...

3. A właśnie jeszcze jak zrobić żeby po zainstalowaniu ALSY ( nie wiem czy sie opłaca skoro dźwiek mi chodzi, ale jakbym chciał ) tak żeby mi dzwikęk w systemie chodził, niby XMMS na wtyczce alsy śmiga, ale w systemie nie ma dźwięku po zainslowaniu i konfiguracjii Alsy...

4. Mam athlona XP 2000 i kernel -386 czy powinienem go zmienić na k7 ???
5. Mam np. takie płytki z muzyką nagraną w Nero z poskimi znaczkami i jak chce zobaczyć jak i co to zamiast ą ę i innych poskich są znaki zapytania ?, a tak normalnie na wszystkich dyskach twardych mam noramlne ą ę ś da sie coś z tym zrobić
6. Po otwarciu jakiegoś pliku tekstowego też mam problem z polskimi znakami z niektórymi są kwadraty, ale jak pisze te polskie znaki to niby są ??


"Polska: kraj, w którym żyję, tfu - gniję.
W telewizji wciąż te same zakazane ryje."

Offline

 

#2  2005-10-03 23:11:50

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Kilka pytań takie podstawy ;p o sarge

ad2 jesli masz kde to masz arts (chociaz mozna to wyłączyc)
arts esound itp nie są sterownikami dzwieku tylko serwerami dzwieku, sterowniki to oss i alsa. Tak naprawde nie musisz mieć żadnego serwera wsyarczy odpowiednio skonfigurowany sterownik (polecam alse w kernelach 2.6). Serwery dzwieku tak naprawde nie jest pewnie Ci zbyt do szczescia potrzebny.

ad3 i 4 Nie musisz komilować, bo dystrybucyjny kernel jest przygotowany tak zeby był jak najbarzdiej uniwersalny, ale moim zdaniem warto. Mozesz sobie wybrac architekture swojego prcka i skompilować alse.
Pamiętaj zeby po lub przed kompilacją zainstalowac 'alsa-base' i 'alsa-utils', potem uruchom 'alsa-utils' ustaw głośność w jakimś mixerze i we wszystkich programach wybieraj alse jako sterownik dzwieku.

Offline

 

#3  2005-10-03 23:36:12

  Drag4on - Użytkownik

Drag4on
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-26

Re: Kilka pytań takie podstawy ;p o sarge

acha czyli pewnie mam oss, no ale skoro nie bede miał serwera dzwieku to bede miał dzwiek w systemie czy wogole on nie bedzie mi potrzebny :|

Jak mam Kernela 2.6.8-2 to jakbym chciał se ścigać patcha do 2.6.13 to wystarczy że ściągne patch-2.6.13 czy musze wszystkie po kolei sciagac ?


"Polska: kraj, w którym żyję, tfu - gniję.
W telewizji wciąż te same zakazane ryje."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)