Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-07-18 11:47:07

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Tablica interaktywna - jaka?

Mam do kupienia tablicę interaktywną. Mam na ten cel ok. 4-5 tys. zł. Ktoś miał już z czymś takim do czynienia? Wie, na co zwrócić uwagę? I przede wszystkim: szukam tablicy działającej pod linuksem. Niestety większość stron na ten ten temat jest sponsorowanych, dlatego trudno znaleźć jakiejś obiektywnej opinii.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#2  2010-07-18 13:43:25

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Tablica interaktywna - jaka?

Pod Linuksa, pod Mac to widziałem i mam taką i  to tak za bardzo bez ceregieli to nie działa. Chcesz kupić całą tablice, czy tylko przystawkę, która możesz sobie złożyć do torby i zabrać ze sobą tak jak laptop?

Offline

 

#3  2010-07-18 14:32:26

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Tablica interaktywna - jaka?

grzesiek napisał(-a):

Pod Linuksa, pod Mac to widziałem i mam taką i  to tak za bardzo bez ceregieli to nie działa.

To znaczy?

grzesiek napisał(-a):

Chcesz kupić całą tablice, czy tylko przystawkę, która możesz sobie złożyć do torby i zabrać ze sobą tak jak laptop?

Cała tablica + projektor (na to oczywiście osobna kasa)

edit: chociaż teraz się zastanawiam nad taką "mobilną  wersją" tablicy

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2010-07-18 15:00:23)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#4  2010-07-23 10:37:51

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Tablica interaktywna - jaka?

Na samych tablicach się nie znam, ale znajomy siedzi w interesie dobrych parę
lat i myślę, że będzie Ci mógł pomóc. Jego ofertę masz tutaj: tablice interaktywne,
w kontakcie telefon - możesz powiedzieć, że jesteś od "Pawła od strony" i poprosić
o priorytety czy co tam potrzebujesz ;-)

Pozdrawiam


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#5  2012-07-09 15:03:35

  kaszmir - Nowy użytkownik

kaszmir
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-09

Re: Tablica interaktywna - jaka?

wiele nauczycieli boryka się z problemem jaka tablice interaktywną wybrać. Ja sam osobiście nie miałem pojęcia dopóki nie odwiedziła nas firma xxxx która w prosty i logiczny sposób wyjaśniła czym tak naprawdę należy się kierować przy wyborze. Podaje stronę bo znalazłem właśnie ich wizytówkę :)
Mam nadzieje, że pomogą tak jak nam.
Pozdrawiam

Offline

 

#6  2012-07-09 15:54:49

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Tablica interaktywna - jaka?

Drogi użytkowniku, bardzo inteligentnie przemyciłeś spam.
Czy nie lepiej powiedzieć że jest taka firma wtedy gdy ktoś zapyta ? - tu nikt nie pytał.
Czy zarejestrowałeś się tylko po to aby nas poinformować o tej rewelacji :)

Za spam jest ban na IP i usunięcie konta. Następnym razem pomyśl.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2012-07-09 21:12:44

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Tablica interaktywna - jaka?

No to jak już ktoś odgrzebał mój stary post, to może napiszę swoje spostrzeżenia. Nie wiem, do jakiej firmy użytkownik kaszmir przemycił link, także nie będę posądzony o stronniczość. Długo szukałem odpowiedniej Tablicy Interaktywnej, aż zakupiłem... złą:)
Mianowicie firmy QOMO. Chyba nieistotne dokładnie jaki model (jak ktoś ciekawy, to napiszę). Wsparcie dla linuksa... zerowe, pomimo zapewnień wielu przedstawicieli handlowych na temat bezproblemowej pracy z linuksem. Ba! Nawet na oficjalnej stronie oddziału QOMO w Polsce było napisane o wsparciu dla systemu linux!
Pomoc bezpośrednia z firmą QOMO - zerowa. Na maile związane z pytaniami o działanie tablicy pod linuksem odpisywali po paru miesiącach i to po kilkukrotnie wysłanym mailu! Po roku przysłano sterownik beta (binarka)... kompletnie niedziałający, pomimo poprawnej instalacji - zawieszał system po restarcie. Wysłałem informację zwrotną o moich problemach - bez rezultatu.
Oczywiście brak jakiejkolwiek pomocy ze strony polskiego oddziału firmy QOMO: "Linux? hmmm, no działa, musi działać. Nie działa? hmmm, dziwne. Proszę skontaktować się z bezpośrednim supportem firmy w stanach.
QOMO i linux? Odradzam. Hmmm... nawet QOMO i windows odradzam, bo nikt nie był mi w stanie pomóc. Na słowo Linux każdy w firmie mnie zbywał!
Przepraszam za taką antyreklamę, ale no kurcze.... Przez dwa lata nikt nie potrafił sterownika pod linuksa napisać? Oferowałem beta testy, ale reakcja zbywająca. Szkoda. Została wirtualka i co kilka miesięcy z ponowną prośbą o sterownik dla linuksa.
Jeszcze jedno: jak chciałem pobrać po pewnym czasie sterownik pod windowsa (płytę oryginalną gdzieś zapodziałem) ze strony producenta, to zanim doszedłem do sterownika do pobrania, musiałem podać dokładny numer seryjny swojej tablicy (który był bardzo ciężki do odczytania, bo tablica już wisiała na ścianie, a numer był pod jej spodem). Przy próbie pobrania sterownika bez podania numeru seryjnego, otrzymałem informację, iż muszę go podać ze względów bezpieczeństwa (śmieszne).


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#8  2012-07-11 00:17:51

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Tablica interaktywna - jaka?

W moim gimku (z którego teraz wychodzę) są tablice eno(czy Poly Vision? nw), i podobno jest tam jakiś ster dla linuxa, przynajmniej tak pisze w PDFku(opis instalacji tablic) który wygooglałem, gdy jeszcze miałem wizje ewangelizowania(nakłonienia do używania Linuxa ;) ) gimka :)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#9  2012-07-13 13:18:17

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Tablica interaktywna - jaka?

@radziojedi: Podawał link do własnej firmy.

Offline

 

#10  2012-08-20 14:14:43

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Tablica interaktywna - jaka?

Jest! Dostałem w weekend mailem beta sterownik do mojej tablicy na linuksa. Podobno pisany z myślą o ubuntu 12.04, ale na fedorze działa i podobno na debianie squeeze też (postaram się to w tym tygodniu sprawdzić). Podczas instalacji wyświetla się zamknięta licencja, ale dostałem źródła.
Całość działa całkiem całkiem. Jak to wszystko ogarnę, to coś napiszę (jeśli w ogóle kogokolwiek interesuje temat tablic interaktywnych i linuksa). Wcześniej tylko zapytam się o dokładną licencję sterownika.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#11  2012-08-20 15:00:38

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Tablica interaktywna - jaka?

radziojedi napisał(-a):

/../jeśli w ogóle kogokolwiek interesuje temat tablic interaktywnych i linuksa/.../

Ja z miłą chęcią przeczytam na ten temat jakiś obszerny tekst :)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#12  2012-08-20 15:04:50

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Tablica interaktywna - jaka?

Czekamy w takim razie na artykuł poświęcony temu zagadnieniu. :)

Offline

 

#13  2012-08-21 21:00:49

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Tablica interaktywna - jaka?

Na Debianie Squeeze tablica działa (moduły kompilowane dla jądra z backportów 3.2.0-0.bpo.2-486). Niestety mam problem ze skompilowaniem modułów dla systemu 64-bit (próbowałem na Fedorze 64bit, Debianie 64bit oraz Ubuntu 64bit) - ten sam problem:

Kod:

hhtwb-usb/src/hhtwb-usb.c:98:9: error: implicit declaration of function ‘err’ [-Werror=implicit-function-declaration]

ciekawostka: napisałem do firmy Qomo z pytaniem, na jakiej licencji jest owy sterownik oraz czy mogę go publikować w internecie (nie ma go nawet na stronie Qomo) i otrzymałem odpowiedź, iż nie ma problemu oraz że sterownik nie jest na żadnej licencji. Czy może nie być jakiś kawałek softu na żadnej licencji?

Wątek został zamknięty aby chronić go przed spamerami. :) Jeżeli jesteś normalnym użytkownikiem i chcesz tu coś napisać, skontaktuj się z którymś z moderatorów lub administratorów, a wątek zostanie otwarty.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)