Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-07-10 14:47:09

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

sotf do robienie layoutów stron www

Witajcie

Co polecacie do tworzenie szkiców stron www? Chcę zrobić kilka wstępnych layoutów i szukam softu.

Dzięki

Offline

 

#2  2010-07-10 17:51:37

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: sotf do robienie layoutów stron www

vim

Chyba nie rozumiem pytania. Jeśli znasz się na rzeczy, to HTML + CSS (+ewentualnie JS) robisz z palca, czyli wystarczy Ci dowolny edytor. Jeśli nie robisz go z palca, to nie masz czego szukać na rynku, bo kod z edytora WYSIWYG i tak nie będzie wysokiej jakości, a taki musisz oferować klientom.

Offline

 

#3  2010-07-10 18:58:53

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: sotf do robienie layoutów stron www

Minio napisał(-a):

Jeśli nie robisz go z palca, to nie masz czego szukać na rynku, bo kod z edytora WYSIWYG i tak nie będzie wysokiej jakości, a taki musisz oferować klientom.

Nie od razu Rzym zbudowano.Zawsze trzeba od czegoś zacząć.

Może
Kompozer ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2010-07-10 21:13:08

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

Re: sotf do robienie layoutów stron www

Hej

Nie chodzi mi o edytor, tylko o program, dzięki któremu ułożę graficzny layout. Później jak zostanie zaakceptowany już normalnie się zrobi stronę wg. tego schematu:)

Ktoś coś zna?
Dzieki

Offline

 

#5  2010-07-10 21:24:12

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: sotf do robienie layoutów stron www

Minio napisał(-a):

Chyba nie rozumiem pytania.

Albo Ty, albo ja. Zauważ, że „tworzenie stron www” to nie to samo co „tworzenie szkiców stron www”.

Do tych ostatnich wg mnie dobry WYSIWYG może się względnie nadawać. W nim się 5 minut robi jak strona ma mniej więcej wyglądać (taki a taki układ, tu logo, tu szlaczek, tam cycki atrakcyjna grafika), pyta szefa lub innego Ważnego Faceta™ czy o takie coś chodzi i dłubie jak Mędrcy Internetu przykazali.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2010-07-10 21:28:07

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: sotf do robienie layoutów stron www

tripoli1 napisał(-a):

Hej

Nie chodzi mi o edytor, tylko o program, dzięki któremu ułożę graficzny layout. Później jak zostanie zaakceptowany już normalnie się zrobi stronę wg. tego schematu:)

Ktoś coś zna?
Dzieki

Od tego są graficy ;) Robiłem znajomemu stronę z grafiką i myślałem, że mnie h** strzeli bo nie jestem grafikiem. Jechałem z palca każdy element w gimpie zamiast w photoshopie żeby pociąć to jak normalny człowiek.
Niech każdy robi swoje, a wszyscy będą zadowoleni. Grafik ma zrobić grafikę i pociąć to, a koder ma zbudować z tego stronę. W innym wypadku będzie z tego lipa.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#7  2010-07-10 21:30:10

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: sotf do robienie layoutów stron www

skotx napisał(-a):

Jechałem z palca każdy element w gimpie zamiast w photoshopie żeby pociąć to jak normalny człowiek.

O, a to w Gimpie nie można ciąć jak normalny człowiek? ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#8  2010-07-10 21:36:47

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: sotf do robienie layoutów stron www

azhag napisał(-a):

skotx napisał(-a):

Jechałem z palca każdy element w gimpie zamiast w photoshopie żeby pociąć to jak normalny człowiek.

O, a to w Gimpie nie można ciąć jak normalny człowiek? ;)

No można, ale nie jestem grafikiem i jedynie menu zrobiłem i pociąłem z wielkim oporem, więc z reszty zrezygnowałem ;)
Albo jest się grafikiem, albo koderem. Chociaż koder też ze mnie kiepski bo się tym nie zajmuję, więc kara była niesamowita hehe Ale ogólnie jestem z efektu zadowolony (zarówno znajomy) pomimo iż jest to bardziej amatorska strona.
Na zmiany w stronie brakuje czasu niestety ;(


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)