Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-06-25 23:05:32

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

[FreeBSD] zapetla sie boot0

potrzebne mi było freebsd, sam czysty system mi nie przypasował
wiec instaluje Gentoo/FreeBSD
i teraz problem

nie umie dziadostwa zabootowac...

grub, czy boot0 po zaladowaniu /boot/loader wpada w pętle tego ostatniego
rezultat: http://w406.wrzuta.pl/obraz/powieksz/a7dqBdphRao

jakieś rady?


Gentoo! user

Offline

 

#2  2010-06-25 23:14:12

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

nie trza było mieszać srentuu z BSD :P . czysty system to czysty. A mieszanki ze srentuu to z daleka.

Offline

 

#3  2010-06-25 23:14:58

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

No Yampress jak zwykle niezawodny :)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#4  2010-06-25 23:16:20

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Yampres: Jak zwykle pomogłeś rozwiązać problem.... Poza tym co ma "srentuu" do samego bootloadera bsd?

Offline

 

#5  2010-06-26 15:30:34

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

nie znam rozwiazania. ale freebsd da się uruchomic spod gruba, na freebsd da sie zainstalowac grub. Ja mam 3 sys w multiboocie wiec tylko z gruba korzystam. rozwiazania co do boot0 nie znam.

@milyges a skąd mam wiedzieć jak przebiega instalacja tego jaja pod srentu....  albo co popsuł ZiomekPL . I jak to instalowł ZiomekPL... że tam coś popsuł, może z partycjami coś.... nie wiem nic nie pisze krok po kroku! freebdsd to nie linux. A  jak mieszasz 2 rózne systemy musisz znać je oba.

Główną cechą rozróżniającą systemy BSD od Gnu/Linux jest podejście ideologiczne. Podstawowym zadaniem developerów systemów BSD jest dostarczenie pełnego systemu operacyjnego. Kompletność oznacza mianowicie, że ta sama grupa ludzi odpowiada zarówno za jądro jak wszystkie pozostałe składowe systemu. System nie będzie kompletny dopóki nie będzie w stanie sam się skompilować.

Natomiast Gnu/Linux podzielony jest na dwie części Gnu oraz Linux. Pierwsza z nich oznacza całe środowisko, które jest wykorzystywane przez jądro. Druga, z kolei, część jest tylko i wyłącznie jądrem. Nie istnieje też żadna kontrola nad obiema składowymi. Zarówno pierwsza jak i druga żyje swoim własnym życiem.
...
Oba systemy rozwijane są przez grupy ludzi żyjących w różnych państwach, mówiących różnymi językami i posiadających odmienne ideologie. W takich mało-optymalnych warunkach należy prowadzić kontrolę oraz ułatwiać komunikację developerom pracującym nad poszczególnymi częściami systemu. Ze względu na ewidentny podział projektu Gnu/Linux, za każdą z części odpowiadają inni ludzie. Ma to niekorzystny wpływ na przepływ informacji oraz śledzenie zmian kodu, co z kolei ma również niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo.

Ze względu na ujednolicają pracę nad jądrem i resztą systemu, BSD zminimalizowały wpływ rozproszonego projektowania. Dzięki jednolitości wszelkie zmiany są łatwo dostępne. Co daje możliwość każdemu z developerów, w stosunkowo krótkim czasie, szansę sprawdzenia interesującego go fragmentu kodu. W tak panujących warunkach łatwo znaleźć miejsce w którym się coś zepsuło.

...
Ze względu na podział panujący w Gnu i Linux trudno wyszczególnić jednoznacznie jakąś grupę osób odpowiedzialnych za rozwój całego projektu. Zarówno nad jądrem jak i środowiskiem pracują dziesiątki tysięcy developerów. Teoretycznie pieczę nad Linuksem sprawuje Linus Torvalds ale w rzeczywistości odpowiada on jedynie za podejmowanie decyzji w sprawach kluczowy dla całego projektu. Nie jest również w stanie śledzić na bieżąco wszystkich zmian jakie są wprowadzane. W świecie rozmytej odpowiedzialności, żadna odpowiedzialność nie istnieje. To wszystko przenosi się na grunt bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie stoją systemy z rodziny BSD, które to z kolei nie mają aż tak licznej rzeszy developerów jak Gnu/Linux. Są natomiast w stanie wyszczególnić osoby odpowiedzialne za poszczególne podsystemy. Większość zmian w kodzie musi być zatwierdzona przez inną osobę odpowiedzialną za tą część systemu lub za inną ściśle powiązaną. Eliminuje to w znacznym stopniu wprowadzanie błędnych instrukcji do repozytoriów. Co oczywiście wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

http://www.securitum.pl/baza-wiedzy/publikacje/poro … -linux-vs-bsd

Ostatnio edytowany przez Yampress (2010-06-26 15:38:27)

Offline

 

#6  2010-06-27 00:21:40

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Zakładam,że instlowałeś według tego http://www.gentoo.org/doc/pl/gentoo-freebsd.xml  Jak dlamnie wygląda to zrobiłeś literówkę z nazewnictwem dysku twardego i podanie jego sciezki do gruba

EDIT
A tak po kiego wała ci takie #%$&**()0 all Zainstaluj czyste BSD

Ostatnio edytowany przez Ryszard (2010-06-27 00:23:01)


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#7  2010-06-27 10:55:16

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Ryszard -> ZiomekPL jest tak zafascynowany stage ze srentuu, uważająć że tam jest lepiej zrobione niż zrobili to developerzy freebsd. =:]
A tam w portage wersja 7. Włos na głowie się jeży... ciekawe ile dziur w takim systemie bo to jest hybryda: base + kernel freebsd a portage z srentuu. Nie wiadomo jak tam wyglada aktualizacja freebsd, które od czasów 7 do dziś jest dziurawe jak ser szwajcarski. Poza tym wszystkich możliwość freebsd nie wykorzysta w takim dziadostwie. No ale coś za coś. Do tego mało osób w takim czymś siedzi i będzie sam dłubał i grzebał aby coś zrobić. Nie wiadomo jak to się w całosci będzi spisywać. Do tego od razu robi z tego serwer produkcyjny... a nie przetestował tego jak to będzie działać. Może wyjść z tego wielka porażka.

Offline

 

#8  2010-06-27 13:53:41

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Flame!

Kod:

* sys-freebsd/freebsd-sources
     Available versions:  
        (7.2-r3)        ~*7.2-r3!b!s
        (8.0)   ~*8.0!b!s
        {symlink}
     Homepage:            http://www.freebsd.org/
     Description:         FreeBSD kernel sources

milyges@colossus ~ $

Nie mów jak nie wiesz...

Poza tym wszystkich możliwość freebsd nie wykorzysta w takim dziadostwie.

Co to są możliwości BSD? Czy ty na prawdę nie rozumiesz że to jest FreeBSD z zamienionym systemem portów na portage? Czemu nie klniesz tak na Debian/BSD?

Tyle ode mnie. Jak nie masz nic do napisania to nie pisz na siłę...

Offline

 

#9  2010-06-27 14:09:22

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

milyges napisał(-a):

Czemu nie klniesz tak na Debian/BSD?

Bo Debian != "srentu" a jak widać niektórzy mają alergię no i w Debianie są gotowe paczki a w "srentu" trzeba kompilować ;] :P


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#10  2010-06-27 16:09:39

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

@milyges nie klne bo nie uzywam :)  Ale jak projekt dojrzeje i o ile spełni moje oczekiwania to zrobie do niego 2 podejście :P Na  czas jak kiedyś  próbowałem nie odpowiadał mi i wróciłem do czystego debian/freebsd :D


7.2RELEASE Data wydania:  2009/05/04

Ostatnio edytowany przez Yampress (2010-06-27 16:13:07)

Offline

 

#11  2010-06-27 16:30:53

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Oczywiście nie chcesz zobaczyć że dostępna jest też wersja 8.0 bo po co....

Offline

 

#12  2010-06-27 16:31:58

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Yampress napisał(-a):

7.2RELEASE Data wydania:  2009/05/04

Workbench 4.1 update2 Data wydanania:  2010/04/30

http://www.gregdonner.org/workbench/images/wb_41_1.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/3f/AmigaOS_4.1_Update_2.png

Offline

 

#13  2010-06-27 19:12:12

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

ok, to moze teraz mi powiesz tak
w Gentoo/FreeBSD posypały się liby freebsd....
ok.. mówisz, zeby czyste.. ok
jedziem
instaluje
done 0 błędów
reboot
jak nie było, tak nie ma FreeBSD
na tym dysku było wcześciej Gentoo, i gentoo zostało.. (czuje bsd czuje respekt, boi się)


Gentoo! user

Offline

 

#14  2010-06-27 20:11:40

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

a skad mam Ci coś powiedzieć jak takiej hybrydy nie znam. Zdecydowałeś się na to więc na forum zostałeś z tym sam, bo nie wiem czy oprócz milygesa ktoś jeszcze w to coś się tu bawi. Także nic Ci nie powiem, bo nie wiem :P I nie zamierzam tego dziadostwa się ani uczyć ani wnikać. Jak mnie umiesz czystego freebsd instalować to masz troche problem -> czas brać się  do nauki. U mnie 3 systemy na dysku leżą i się nie gryzą i wszystkie działają. Umiesz ino srentuu i się tym bardzo podniecasz.

Offline

 

#15  2010-06-27 20:20:25

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Yampress napisał(-a):

a skad mam Ci coś powiedzieć jak takiej hybrydy nie znam. Zdecydowałeś się na to więc na forum zostałeś z tym sam, bo nie wiem czy oprócz milygesa ktoś jeszcze w to coś się tu bawi. Także nic Ci nie powiem, bo nie wiem :P I nie zamierzam tego dziadostwa się ani uczyć ani wnikać.

To za przeproszeniem po ch... piszesz?

Offline

 

#16  2010-06-27 20:28:04

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

?
@milyges
Pisze jak wyżej. Nie umiem nic powiedziec bo sie nie znam na takiej hybrydzie. Inie wiem co ZPL nabroił.
Poza tym siedziałeś jakiś czas na freebsd i znasz srentu wiec powinienes poradzić koledze ZiomkowiPL co i jak

Offline

 

#17  2010-06-27 20:48:04

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

eeee.... chyba juz napisałem, ze jednak instaluje czyste FreeBSD?


Gentoo! user

Offline

 

#18  2010-06-27 20:53:43

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

nareszcie z pomocą jezoo udało mi się postawić freebsd...
zobaczymy co bedzie dalej.. cos mi sie wydaje, ze to nie koniec problemow..


Gentoo! user

Offline

 

#19  2010-06-27 21:27:53

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

no na to wygląda. Za krótko go znasz. aby przypadkiem coś nie popsuć. Ja dzisia instalowałem 9-current, wczoraj 8.1rc1 > Oba usunięte. czekam na 8.1 release. No tak jezoo. też był zadowolony jak zainstalował freebsd :)

Offline

 

#20  2010-06-27 21:44:56

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

8.1rc1 stoi na dysku juz od początku czekam oraz  na 9.0 poczytaj http://ivoras.sharanet.org/freebsd/freebsd9.html
Nara


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#21  2010-06-30 18:32:31

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

ZiomekPL napisał(-a):

nareszcie z pomocą jezoo udało mi się postawić freebsd...
zobaczymy co bedzie dalej.. cos mi sie wydaje, ze to nie koniec problemow..

Z takim nastawieniem to raczej za dlugo sie nim nie pobawisz (jak i kazdym innym systemem niz Gentoo, ktory mialbys sprawdzac).

Musisz wybaczyc Yampresowi, spodobalo mu sie BSD i strasznie sie tym chlopak podjaral, chociaz zachlysnal moze byloby lepszym slowem ;)

Opisz jakie masz problemy a chetnie pomoge, ja przesiadalem/poznawalem w druga strone, znalem juz Slackware/Gentoo ale zaczalem poznawac FreeBSD, poczatki nie byly latwe (tak samo jak instalowanie Gentoo ze STAGE1, czy tez stawianie LFS, bo tez to swego czasu robilem), ale jak z kazda nowa rzecza trzeba sporo cierpliwosci i zaparcia, potem jest juz tylko latwiej/lepiej.

Strasznym bledem ludzi, ktorzy uzywaja Linuxa, a chca 'sprobowac' FreeBSD jest zalozenie, ze wszystkie narzedza userspace beda zachowywac sie tak samo, ze wszedzie jest GNU cp, GNU rm oraz GNU find ... i tutaj przewaznie nastepuje duze zdziwienie, bo tutaj jest GNU ls (zupelnie inaczej ustawia sie na przyklad kolorowanie), GNU cp, ze narzedzia BSD sa bardziej 'STRICT', czyli KOMENDA OPCJE ARGUMENTY, w Linux zadziala mieszanie, jak KOMENDA ARGUMENT OPCJA ARGUMENT, BSD zglosi ci blad, i slusznie, bo w manualu jest napisane, ze ma byc KOMENDA OPCJE ARGUMENTY.

... inna sprawa, ze wszystkie te narzedzia GNU mozna dodac jednym poleceniem: pkg_add -r coreutils (beda dostepne z przedrostkiem 'g', gls, gcp, grm, ...)

[*] KOMENDA: cp / mv / ls / ...
[*] OPCJA: -r / -h / -f / ...
[*] ARGUMENT: katalog / plik / nazwa /...

Ostatnio edytowany przez vermaden (2010-06-30 18:34:14)


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#22  2010-06-30 19:13:20

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

kwestia poznania systemu to czas temu poświęcony i chęci.. coś musi nakręcać chęć dobrego poznania.. taka mała fascynacja ;D

Offline

 

#23  2010-06-30 20:25:04

  sal_i - Członek DUG

sal_i
Członek DUG
Skąd: Neverhood
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

fascynacja ok, byle nie fanatyzm :P


“Generowanie liczb losowych jest zbyt ważne, żeby zostawiać to przypadkowi”

Offline

 

#24  2010-06-30 21:52:29

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

sal_i napisał(-a):

fascynacja ok, byle nie fanatyzm :P

A choćby nawet
fanatyzm systemowy jest mniej szkodliwy od fanatyzmu politycznego,religijnego itc.. :P

Offline

 

#25  2010-06-30 23:18:30

  sal_i - Członek DUG

sal_i
Członek DUG
Skąd: Neverhood
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: [FreeBSD] zapetla sie boot0

Yampress napisał(-a):

sal_i napisał(-a):

fascynacja ok, byle nie fanatyzm :P

A choćby nawet
fanatyzm systemowy jest mniej szkodliwy od fanatyzmu politycznego,religijnego itc.. :P

Z dwojga złego lepiej nie wybierać.

ale odnośnie tego co o narzędziach GNU napisał vermaden, od dwóch dni bawię się w pracy Solarisem i jakże zaskoczony byłem jak okazało się że nie potrafię rozpakować archiwum tar.gz ?! Taka przesiadka zdecydowanie wymaga zmiany nawyków.


“Generowanie liczb losowych jest zbyt ważne, żeby zostawiać to przypadkowi”

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)