Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-06-02 11:02:51

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

soft do rysowania algorytmów

Witajcie

Piszę właśnie instrukcję jak programista ma zrobić aplikacje. Dodatkowo chciałbym zrobić algorytm w postaci rysunku. Jaki soft na linuksa polecacie?

dzięki i pozdrawiam
tripoli

Offline

 

#2  2010-06-02 12:21:48

  giegiel - Członek DUG

giegiel
Członek DUG
Skąd: Chrzypsko Wielkie/Poznań
Zarejestrowany: 2006-04-15

Re: soft do rysowania algorytmów

DIA

Offline

 

#3  2010-06-02 12:25:58

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: soft do rysowania algorytmów

Umbrello

Jesli chcesz narysowac z wykorzystaniem UMLa.


apt-get install anarchism

Offline

 

#4  2010-06-02 12:54:43

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

Re: soft do rysowania algorytmów

Dzięki

A jak myslicie w jakiego standardu uczyć się przy zarządzeniu projektami, UML, BPM? Będę musiał zrobić dla programistów kilka workflowów jak mają aplikacje działać.

pozdrawiam
tripoli

Offline

 

#5  2010-06-02 13:25:59

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: soft do rysowania algorytmów

Myśle, że powinieneś ustalić standard komunikacji ze swoimi programistami. No chyba, że chcesz im to narzucić, to chyba UML jest najlepszym rozwiazaniem. Jesteś projektantem funkcjonalności czy będziesz projektował modele obiektowe? Tak z ciekawości pytam, bo z doświadczenia moge powiedzieć, że programiście zwykle się mówi, co a jak to już sam ma sobie zaprojektować. Ale to może tylko ja mam takie doświadczenia, co w gruncie rzeczy wychodzi na plus, przynajmniej dla mnie bo wole sobie  zaprojektować na podsawie wymagań. Niektórzy może wolą mieć gotową strukture obiektową do implementacji. Jeśli tak jak mówisz, że będziesz chciał powiedzieć programistom jak mają coś zrobić to ja myślę, że im zamodelujesz obiektowo dostarczone funkcjonalności. Czyli UML jak nic się przyda. Bo BPM to właściwie tylko modelu procesy biznesowe i bardziej mówi co zrobić, a nie jak. W UML mam wrażenie, że można zrobić to co w BPM plus wiele więcej. Wybór nalezy do ciebie ;]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)