Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-04-10 13:05:20

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

vsftpd z MySQL i wirtualni użytkownicy

chcę zrobić wirtualnych użytkowników w bazie MySQL dla vsftpd

korzystam z tego poradnika: http://howtoforge.com/virtual-hosting-with-vsftpd-a … -debian-lenny

z małymi zmianami bo zamiast użytkownika vsftpd korzystam z ftp tak więc w konfigu pozmieniałem co trzeba podobnie z katalogiem jest to /home/ftp

natomiast w /etc/pam.d/vsftpd

powinno figurować:

auth required pam_mysql.so user=vsftpd passwd=ftpdpass host=localhost db=vsftpd table=ftp usercolumn=username passwdcolumn=pass crypt=2
account required pam_mysql.so user=vsftpd passwd=ftpdpass host=localhost db=vsftpd table=ftp usercolumn=username passwdcolumn=pass crypt=2

zamiast vsftpd mam ftp (bo z takiego usera mam zamiar korzystać) sekcja password hmm nie wiem jakie jest haslo dla użytkownika ftp więc zrobiłem:

Kod:

passwd ftp

i zmieniłem hasło (dopisując je w sekcje password w /etc/pam.d/vsftpd

baz i tabela istnieją

jednak nie mogę się logować na usera z bazy

katalog dla wirtualnego usera założyłem w /home/ftp z prawami dla użytkownika ftp

z tego co wyczytałem opcja

crypt=2

sugeruje że hasło powinno być haszowane przez funkję PASSWORD w MySQL i tak też zrobiłem.

może ktoś ma jakieś pomysły?

Offline

 

#2  2010-04-11 09:41:38

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

Re: vsftpd z MySQL i wirtualni użytkownicy

mea culpa ;)

chodzi tam o użytkownika do bazy danych nie systemowego ;) stąd całe zamieszanie :P

zmieniłem co trzeba i działa jak trzeba

Ostatnio edytowany przez life (2010-04-11 09:41:54)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)