Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-04-09 19:48:38

  Bober - Użytkownik

Bober
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2006-10-12
Serwis

Autostart Gnome w KDE...

Cześć ponownie!

Na statku ostatnio bawiłem się dwoma środowiskami KDE wraz z Gnome. I odkryłem, że programy które miałem w autostarcie w Gnome startują mi również w KDE. Po powrocie ze statku pogoglowałem i znalazłem takie coś by dodać linijke:

Kod:

OnlyShowIn=GNOME;

lub

Kod:

OnlyShowIn=KDE;

Mi ten myk nie działa i dalej szukam rozwiązania. Macie jakieś pomysły, by programy nie startowały w obu środowiskach?

Ostatnio edytowany przez Bober (2010-04-09 19:55:21)

Offline

 

#2  2010-04-09 19:54:04

  ZiomekPL - Członek DUG

ZiomekPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-12-18

Re: Autostart Gnome w KDE...

to chyba chodzi o ikonki .desktop
autostart jest oddzielny
kde ma w  ~/.kde/Autostart/
gnome nie wiem, nie używam, ale zapewne inne miejsce

zainstaluj htop
i po wciśnięciu F5 zobaczysz takie ładne drzewko, który proces został przez jaki uruchomiony
o ile proces uruchamiający nadal "żyje" to zobaczysz co ci uruchamia


Gentoo! user

Offline

 

#3  2010-04-09 19:58:50

  Bober - Użytkownik

Bober
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2006-10-12
Serwis

Re: Autostart Gnome w KDE...

KDE bardzo długo używam i wiem o tym katalogu. Problem w tym, że jest on pusty. Jakieś inne pomysły? W Gnome znalazłem ~/.config/Autostart. Nie wiem czy to współdzielony katalog Gnome i KDE, ale nadal nie działa mi to by programy startowały tylko w jednym z środowisk.

Offline

 

#4  2010-04-09 23:37:17

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Autostart Gnome w KDE...

zapewne troche na okolo, ale ... sproboj w tym katalogu zamiast linkow do programu umieszczac skrypty ktore beda sprawdzaly jakas zmienna srodowiskowa ustawiana przez kde lub gnome (np. KDE_FULL_SESSION) i od tego warunkowaly start programu ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2010-04-11 09:22:40

  Bober - Użytkownik

Bober
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2006-10-12
Serwis

Re: Autostart Gnome w KDE...

A mógłbyś podać przykład takiego skryptu? Chodzi Ci o modyfikacje tego *.desktop czy utworzenie całkiem nowego skryptu np sh?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)