Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-25 13:51:26

  tspoko - Użytkownik

tspoko
Użytkownik
Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2009-01-23

proxy pop3 - p3scan problem z brakiem miejsca??

Witam
Na ubuntu 8.04 mam postawiony juz jakiś czas temu proxy pop3 -p3scan. I dzisiaj oto koło godz. 11 poczta przestała być ściągana na kompach w LAN-ie. Proxy mam tylko na porcie 110. A oto co pojawiło się w logach:

Not enough space! Available space: 35448
Session done (Critial abort) Mails: 1 Bytes: 0

Po wyłączeniu p3scan wszystko idzie ok. Nie za bardzo mam pomysł co może być przyczyną takiego błędu - miejsca na dysku dużo. Acha - po każdej próbie ściągnięcia poczty - jeśli jest w skrzynce jakaś poczta - ta liczba na końcu pierwszej linii loga się zmniejsza - czyli rozumiem że ilość miejsca jest coraz mniejsza??
Poczta ściągana jest z serwerów zewnętrznych. Czym te problemy mogą być spowodowane?? Jakiś cache?
Oczywiście działa oprócz p3scan Clamav + Spamassassin. Przez 3 miesiące był spokój...
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez tspoko (2010-03-25 14:23:43)

Offline

 

#2  2010-03-26 10:32:35

  tspoko - Użytkownik

tspoko
Użytkownik
Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2009-01-23

Re: proxy pop3 - p3scan problem z brakiem miejsca??

Witam!
Po całonocnym wyłączeniu p3scan dziś nad ranem wszystko ok. Nie wiem o co chodzi ale mam nadzieję, że problem nie będzie się powtarzał
Pozdrawiam

07-07-2010
Po dłuższym czasie problem powracał. I rozwiązanie - w pliku /etc/p3scan/p3scan.conf - ustawić:
bytesfree = 0

Powinno rozwiązać problem.

Ostatnio edytowany przez tspoko (2010-07-07 13:41:25)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)