Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-18 11:13:15

  hakin9 - Użytkownik

hakin9
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-09

Hakowanie Windows 7

Zapraszamy do pobrania całego wydania styczniowego hakin9, z którego dowiecie się:
-o sposobach na przejęcie kontroli nad Windows 7
-jak wykorzystać błędy typu Null Pointer Dereference
-jak  hasła maskowane mogą obniżyć bezpieczeństwo

Więcej o piśmie dowiecie się z naszej strony www.hakin9.org
Aby pobrać hakin9 1/2010 kliknij w link poniżej
http://hakin9.org/pl/magazine/1031-hakowanie-windows-7

Przyjemnej lektury

Offline

 

#2  2010-03-18 11:15:16

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

tak sie teraz prasa reklamuje ;>

Offline

 

#3  2010-03-18 11:45:42

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Hakowanie Windows 7

Kilka dni temu był Linux+. Widać mają chłopaki problemy ze sprzedażą niszowych czasopism poprzez empiki i potrzebują ekstra reklamy. Pytanie czy w dobie internetu takie pisma mają rację bytu... Moim zdaniem są lepsze sposoby na wydanie trzydziesty złociszy


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#4  2010-03-18 11:48:25

  hakin9 - Użytkownik

hakin9
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-09

Re: Hakowanie Windows 7

Przygotowujemy się do rewolucyjnej zmiany...gdzie nie będzie Pan musiał wydawać 30 złotych :)

Chłopaki? Kobiety też moga robić takie pisma:)

Offline

 

#5  2010-03-18 12:09:46

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Hakowanie Windows 7

Jestem zaintrygowany :-)


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#6  2010-03-18 12:10:13

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

Obniżenie ceny będzie "rewolucyjną zmianą" .. ?

hakin9 napisał(-a):

Kobiety też moga robić takie pisma:)

mogą tylko potem mają..

iacobus napisał(-a):

problemy ze sprzedażą

:P

Offline

 

#7  2010-03-18 12:22:33

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Hakowanie Windows 7

Eee czepiacie się :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2010-03-18 12:28:58

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Hakowanie Windows 7

hakin9 napisał(-a):

Przygotowujemy się do rewolucyjnej zmiany...gdzie nie będzie Pan musiał wydawać 30 złotych :)

Chłopaki? Kobiety też moga robić takie pisma:)

No i o to chodzi, gdyby gazeta była tańsza to i by sie kupiło, a takto... Mały nakład duże ceny i nikt nie kupuje, gdyż mało jest ludzi którzy akurat
interesują się specjalistycznym tematami, które wydajecie w swoim wydawnictwie. Ja posiadając renomowane książki mmam to samo a nawet i węcej tematów to co jest co jakis czas dawkowane i przedstawiane w czasopismach. W tym numerze to , w następnym ciąg dalszy.... Kup kolejny numer a dwiesz się więcej :) Ucieszyłem się np z otwarcia magazynu bsdmag. "Otwarcia" starych numerów aby zachecic do czytania i moze kupna nowych. Ladne te kolorowe gazety. Co nie znaczy że wielu tematów jak się dobrze nie poszuka nie znajdzie się w internecie i to za darmo. Internet nqajwiększy wróg wydawców kolorowych gazet -> móiąc o pewnej grupie społeczeństwa ( ci co siedza na internecie to nie kupuja-> kupuja ci co nie maja dostepu, ludzie starsi itp... )

Offline

 

#9  2010-03-18 13:08:55

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Hakowanie Windows 7

ja to odebralem tak, prestiz forum rosnie skoro sie nim czasopisma komputerowe interesuja i raczej bym sie cieszyl z tego.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#10  2010-03-18 13:14:59

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Hakowanie Windows 7

dla forum (grupy zamkniętejliczby zasłużonych osób) powinna być dostęp do jakiegoś ftp wydawnictwa a tam artukuły albo numery czasopism które chcecie udostępnić -> lub jakaś subskrypcja w inny sposób ....

Offline

 

#11  2010-03-18 14:15:52

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

Yampress napisał(-a):

dla forum (grupy zamkniętejliczby zasłużonych osób) powinna być dostęp do jakiegoś ftp wydawnictwa a tam artukuły albo numery czasopism które chcecie udostępnić -> lub jakaś subskrypcja w inny sposób ....

Kiedyś był taki zdaje się taki ftp :> Co się z nim stało?


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#12  2010-03-18 14:28:46

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

Nadal jest ;)

Offline

 

#13  2010-03-18 15:22:13

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

Yampress napisał(-a):

Ja posiadając renomowane książki mmam to samo a nawet i węcej tematów to co jest co jakis czas dawkowane i przedstawiane w czasopismach.

Należy dodać, że taniej wychodzi ;)
3xgazetka to książka o bezpieczeństwie ok. 500 str. Nie ma nawet debatować z czego dowiesz się więcej.
Powiem więcej - a co :) - w dragonia magazine teraz są takie ciekawe artykuły, że nie widzę wielkiej różnicy między tymi płatnymi.
Nie żebym nie miał w pracy prenumeraty żadnego pisma, ale ciekawe jest to, że jak się tam pojawi opis jak postawić kontroler domeny na sambie to ja to już wcześniej z Internetu zrobiłem. Mam wrażenie, że poruszane tematy w takich gazetach są niejako tym, co ciekawego redaktorzy znajdą w necie ;) ale...

Offline

 

#14  2010-03-18 15:39:49

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Hakowanie Windows 7

iacobus napisał(-a):

Jestem zaintrygowany :-)

to rzuć okiem na poprzedni wątek: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=16302


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#15  2010-03-18 17:01:50

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Hakowanie Windows 7

milyges napisał(-a):

Nadal jest ;)

A jakieś szczegóły? :-)


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#16  2010-03-18 18:13:59

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Hakowanie Windows 7

@grzesiek przecież gdzieś muszą szukać inspiracji ...
                też jestem zwolennikiem ksiązek i troche ich mam. A czasami trafi się jednak ciekawy artykuł-> dlatego więc szkoda marnować kase dla artykułu za całe czasopismo.

Ostatnio edytowany przez Yampress (2010-03-18 18:17:44)

Offline

 

#17  2010-03-18 19:42:22

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

Yampress napisał(-a):

A czasami trafi się jednak ciekawy artykuł-> dlatego więc szkoda marnować kase dla artykułu za całe czasopismo.

hehe jak to przeczytałem to przypomniało mi się coś ;)

Jest taka seria filmów dokumentalnych "Prawdziwa historia Internetu", w jednym z odcinków redaktor tłumaczy dlaczego wymyślono rozpowszechnianie muzyki po sieci (wymiana plików) i opowiada, że kiedyś to było tak "gotujesz sobie w kuchni i słuchasz radia, słyszysz fajny kawałek, więc lecisz do sklepu i kupujesz CD. Siadasz w fotelu i odsłuchujesz płyty, którą kupiłeś i nagle zauważasz, że reszta płyty jest do bani. Więc ludzie nie chcą kupować płyt tylko dla jednego kawałka."

Książki są na temat, który cie interesuje, choć po ich lekturze dokumentacja nadal ma pierwszorzędne znaczenie, ale czasopisma to chyba dla rozrywki. Np. ostatni nr CHIP-a ma 160 stron! przeczytałem tylko jeden artykuł  o przesiadce na 64 bity. Już nie wspomnę o tym, że nie ma numeru bez 100 porad na to jak usprawnić system XP, heheh no dobra teraz 7, ale przez 5 lat tak było...

Offline

 

#18  2010-03-18 19:58:12

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

iacobus napisał(-a):

milyges napisał(-a):

Nadal jest ;)

A jakieś szczegóły? :-)

Kto miał mieć dostęp ten ma....

Offline

 

#19  2010-03-18 21:38:16

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Hakowanie Windows 7

Rynek mediów się zmienia. Nie tylko niszowe pisma mają problemy ze sprzedażą, np. przez pudelki i lansiki spada sprzedaż kolorowych pisemek dla pań domu.
Z tego co wiem Empik jest na skraju bankructwa a Kolporter i Ruch cieńko przędą, w tym przypadku ograniczają asortyment a na pierwszy ogień idą produkty o najmniejszej płynności, czyli czasopisma niszowe.

Rewolucja hakin9 polega na zmianie formatu pisma z papierowej na elektroniczną i co miesięczną reklamę na kluczowych forach dot. bezpieczeństwa i linux'a. Ma to na celu minimalizację kosztów dystrybucji i promowanie marki poprzez kierowanie się do właściwej grupy docelowej. Zgadza się?

Osobiście mnie to nie dziwi, kryzys nadal trwa, a zapowiada się wkrótce kolejny, o dłuższym cyklu. Firma która się nie rozwija, bankrutuje.

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2010-03-18 21:50:20)

Offline

 

#20  2010-03-19 00:08:24

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Hakowanie Windows 7

Jakiś czas temu Rzepa rozwijała akcję przeciwko "piractwu" sieciowemu. Przypominało to ględzenie staruszków z News Corp., którzy nie mogą się połapać, dlaczego prasa traci na popularności. To truizm, ale internet zmienił świat, trzeba się przystosować. Mając stałe łącze, Google, Forum, etc. mogę próbować samodzielnie znaleźć potrzebne informacje zamiast czekać aż ktoś poda mi je na tacy. I chyba to stanowi o trudnościach pism typu Hackin9 czy Linux+ - są to po prostu kiepsko targetowane produkty. Osoby zainteresowane bezpieczeństwem komputerowym czy Linuksem i tak potrafią wszystko znaleźć w sieci. To w końcu jeden z elementów tej kultury (czytam właśnie The Art of Unix Programming ;-) )


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#21  2010-03-19 08:05:19

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

Re: Hakowanie Windows 7

Też wydaje mi się że to specyficzny problem tej dziedziny. Jeszcze jak taki Chip czy inne podobne podobne mają swoją rzesze odbiorców w różnym stanie świadomości o tyle Linux+ czy Hackin9 jest bardzo wyspecjalizowany. Jak dobrze zauważył iacobus ludzie z tej "branży" potrafią sami świetnie znaleźć poszukiwane materiały w sieci. Osobiście nic nie mam przeciwko periodykom papierowym bo mają niewątpliwą zaletę, bez problemu można je wszędzie zabrać, do pociągu, klopika przy dłuższym posiedzeniu czy czekając na żonę w centrum handlowym :)

Ale model sprzedaży dla tej specyficznej branży powinien być chyba inny niż ten przyjęty w innych periodykach. Gdyby była opcja np. kupna wydania online (PDF czy ewentualnie coś podobnego) i kosztowało to np. 3-5 zeta to myślę że te jedno piwo miesięcznie nie stanowi problemu a ilość odbiorców mogła by być większa.

Jest jeszcze problem piractwa ale ono jest i będzie chyba że ludziom nie opłaci się "kraść".

Wg. mnie główną przyczyną piractwa jest wyższa ceny niż ta, którą konsument chce przeznaczyć na zakup. Jeśli płyta z muzyką kosztuje u nas 50-60 zł ta sama płyta w bardziej zamożnym kraju jak USA kosztuje 5$ to nic dziwnego że piractwo ma się dobrze. Jeśli te płyty kosztowały by 20 zł to myślę że problem piractwa w Polsce wyglądał by zupełnie inaczej. A dochody wytwórni wcale by się nie zmniejszyły a wręcz przeciwnie.

Offline

 

#22  2010-03-19 11:56:13

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Hakowanie Windows 7

w scieci albo szkolenia ... firme stać to ich wysyła, Na pewno więcej dowiedzą się na szkoleniavch, gdzie mogą zadawać interesujące pytania niż z czasopisma. Jak byłwm w szpitalu to kupiłem 2 czasopisma pc format -> oczywiście dlatego że najtańsze i dlatego że nie miałem dostępu do komputera. Oprócz tego obok mnie leżała ksiązka freebsd podstawy administracji i mnóstwo  atrykułów z internetu na różny temart zwiazany z freebsd ( wszystko zszyte ładnie w ksążke --> jak trzeba to se człowiek radzi nie musi kupować kolorowych gazetek.

Offline

 

#23  2010-03-19 23:20:20

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Hakowanie Windows 7

ja mam to nieszczescie, ze codziennie od poltora roku dojezdzam do pracy.jezdze pociagami i wysiadam na dworcu warszawa centralna/srodmiescie. jade ponad dwie godziny w jedna strone, a i  na stacje pkp mam 30min piechota, albo 10 innym srodkiem lokomocji, wiec laptop mi za bardzo ciazy, na netbooka nie mam kasy i kupa. przypadkowo odkrylem na dworcach warszawskich takie stoiska ze stara prasa (wydania sprzed miesiaca i starsze) za linuks magazine, czy linuks+ place 5zl, a za starsze niz rok 3zl wiec naprawde lubie sobie to poczytac w pociagu.za takie pieniadze (powiedzmy do 10zl) naprawde pokusilbym sie o prenumerate, ale faktycznie takich jak ja niewielu juz zostalo, a i netbookow wszelkiej masci w pociagach widuje zatrzesienie :)

Offline

 

#24  2010-03-20 13:32:48

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Hakowanie Windows 7

no właśnie hakin9 kasa za czasopismo ....

Offline

 

#25  2010-03-20 13:44:39

  grzesiek - Użytkownik

grzesiek
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-06
Serwis

Re: Hakowanie Windows 7

Dla forumowiczów za 10 zł ;) i zapisy na prenumeratę? A potem będziemy sobie chwalić czasopismo ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)