Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-03-08 12:54:22

  mesiu84 - Użytkownik

mesiu84
Użytkownik
Skąd: Nowa Dęba/Rzeszów/Clearwater
Zarejestrowany: 2006-09-16

O czym zapomniałem?

Mam starszego laptopa w domu, miałem na nim zainstalowanego Debiana. Skompilowałem sobie na Debianie jądro 2.6.30, bo takiego akurat potrzebowałem. Chciałem wypróbować sobie jak działa Mythbuntu, więc wykasowałem Debiana zainstalowałem Mythbuntu, ściągnąłem sobie jądro 2.6.30 rozpakowałem i sczytałem ustawienia z pliku .config z Debiana. Po restarcie komputera działa wszystko oprócz touchpada, na jądrze dystrybucyjnym działa, na moim nie (na Debianie działało), co może być nie tak?

Offline

 

#2  2010-03-08 13:52:48

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: O czym zapomniałem?

zamieniłeś debiana na ubuntu? za karę nie działa taczpad :>

--
ED: po bliższym przyjrzeniu się sprawie wydaje mi się, że na moim acerze touchpad jest traktowany jako mysz na ps/2. w każdym razie nie potrzebowałem żadnych dodatkowych sterów do tego. sprawdź dostępne opcje w device drivers --> input devices support --> mice, są tam też jakieś touchpady

jest oczywistą oczywistością, że robiąc jajko dla laptopa większość ludzi z automatu wyrzuci sterownik do myszki na ps/2, bo przecież lapciaki nie miewają takiego portu. może właśnie stałeś się ofiarą takiego toku rozumowania? :P

Ostatnio edytowany przez rychu (2010-03-08 15:28:53)


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2010-03-10 07:26:46

  mesiu84 - Użytkownik

mesiu84
Użytkownik
Skąd: Nowa Dęba/Rzeszów/Clearwater
Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: O czym zapomniałem?

Niestety nie jest to kwestia modułów, dodam jeszcze, że na kompilowanym jądrze jest załadowany podczas startu moduł psmouse, podobnie jak dystrybucyjnym. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Apropo portu ps2, mój laptop taki posiada, jak napisałem na początku, nie jest to ostatni krzyk mody.

Ostatnio edytowany przez mesiu84 (2010-03-10 07:28:15)

Offline

 

#4  2010-03-10 07:58:47

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: O czym zapomniałem?

Porównaj lsmod z jądra dystrybucyjnego i własnego.
Będziesz wiedział czego brakuje.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2010-03-10 10:16:33

  mesiu84 - Użytkownik

mesiu84
Użytkownik
Skąd: Nowa Dęba/Rzeszów/Clearwater
Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: O czym zapomniałem?

Porównałem, jedyne czego mi brakowało to moduły do dźwiękówki, które standardowo wkompilowuję w jądro, jakiś moduł do obsługi dodatkowych klawiszy w laptopie, ale już go dodałem, i klika mniej ważnych i niepotrzebnych modułów. Ale w związku z problemami jakie pojawiły się z Lircem i jak się okazało wynikających z jakichś błędów w systemie, nie mam zamiaru się tym dalej bawić i oficjalnie wracam do Lenny'ego :-) Jednak nie będę go przywracał z kopii tylko zainstaluję sobie od 0, ciekawe czy tam pojawią się problemy :-) Jednak co Debian to Debian, po raz kolejny przekonałem się, że nie warto przechodzić na inne dystrybucje, zwłaszcza Ubuntu :-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)