Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#176  2010-04-06 19:18:55

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Re: Szkoła życia - FreeBSD

Yampress napisał(-a):

Quepasa bo jest jeszcze mozliwa binarna aktualizacja ale tylko pomiedzy wersjami release.

To to sobie moze odpusc. Z ta aktualizacja binarna to jest moim zdaniem porazka. W pilkach konfiguracyjnych podczas upgradowania dostaja sie smieci typu (****** ####### %%%%%%%%%% ******* @@@ etc. Pliki musisz sobie wyczyscic recznie oczywiscie. A czasami sie zdarzy przeoczyc i system nie wstanie. Duzo ludzi pisze, ze po upgrade z binarek system nie wstaje. Najpewniej uzywac ze zrodelek.


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
http://unix-ebooki.neth.pl/

Offline

 

#177  2010-04-06 19:33:25

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

no ostatni omi sie tak zdazyło downgrade z 8.0 -> 7.3  takie smieci. wiec zainstalowałem 7.3 normalnie a potem i tak wróciłem do 8.0 release
:)

Offline

 

#178  2010-04-06 20:32:02

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

bryn1u napisał(-a):

Yampress napisał(-a):

Quepasa bo jest jeszcze mozliwa binarna aktualizacja ale tylko pomiedzy wersjami release.

To to sobie moze odpusc. Z ta aktualizacja binarna to jest moim zdaniem porazka. W pilkach konfiguracyjnych podczas upgradowania dostaja sie smieci typu (****** ####### %%%%%%%%%% ******* @@@ etc. Pliki musisz sobie wyczyscic recznie oczywiscie. A czasami sie zdarzy przeoczyc i system nie wstanie. Duzo ludzi pisze, ze po upgrade z binarek system nie wstaje. Najpewniej uzywac ze zrodelek.

Jak nie wiesz co robisz i nie czytasz polecen na ekranie to potem masz syf, wiele razy robilem binarny upgrade i zero takich rzeczy, po prostu trzeba wiedziec co sie robi a nie 'klikac' na pale dalej, dalej, dalej, wylacz spinacza, zakoncz ...


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#179  2010-04-06 21:39:37

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Re: Szkoła życia - FreeBSD

Gdzie ty widzisz tutaj jakas spine ? Normalnie czlowieku napisalem. A po drugie pytajac sie ludzi ktorzy administruja od dluzszego czasu serwery dedykowane sami odradzaja a tym bardziej jak nie ma panelu i restartu. Niektorych znasz nie bede uzywal nickow. Jak juz tak wszystko wiesz to pewnie przeczytales na freebsd.org bo tez pisalem posta i podobna odpowiedz co wyzej, wiec bez twojego "spinacza". Na desktopie to sobie nawet mozesz jak dla mnie przeportowac aptitude pod freebsd.


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
http://unix-ebooki.neth.pl/

Offline

 

#180  2010-04-06 21:42:04

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

bryn1u napisał(-a):

Na desktopie to sobie nawet mozesz jak dla mnie przeportowac aptitude pod freebsd.

życze powodzenia.  =8]

Dziki i szalony pomysł.

Ostatnio edytowany przez Yampress (2010-04-06 21:42:32)

Offline

 

#181  2010-04-06 21:43:33

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Re: Szkoła życia - FreeBSD

To byl sarkazm :)


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
http://unix-ebooki.neth.pl/

Offline

 

#182  2010-04-07 09:34:21

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

bryn1u napisał(-a):

A po drugie pytajac sie ludzi ktorzy administruja od dluzszego czasu serwery dedykowane sami odradzaja a tym bardziej jak nie ma panelu i restartu.

Jakiego panelu, sterowania moze?

Restartu nie ma? przeciez zeby zrobic binarny upgrade trzeba zrobic restart 2 razy ...

Chyba nie chcialbym korzystac z uslug tych twoich ludzi ...

bryn1u napisał(-a):

Niektorych znasz nie bede uzywal nickow.

... a oni ci mowili to samo co ja: http://www.bsdguru.org/dyskusja/viewtopic.php?p=109522#p109522

bryn1u napisał(-a):

Jak juz tak wszystko wiesz to pewnie przeczytales na freebsd.org bo tez pisalem posta

Tak, pewnie, nie mam co robic tylko sledze wszystkie twoje watki na forach, litosci.

bryn1u napisał(-a):

Na desktopie to sobie nawet mozesz jak dla mnie przeportowac aptitude pod freebsd.

Jak widac ty sobie nie mozesz :ASD

Poza tym skoro tak dobrze wszystko wiesz to czemu ciagle meczysz mnie na GG o jakies rzeczy zwiazane z FreeBSD?

Ostatnio edytowany przez vermaden (2010-04-07 09:43:51)


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#183  2010-04-07 14:36:48

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Re: Szkoła życia - FreeBSD

Vermaden to nie uslugi moich ludzi tylko tanie firmy sie zyje po studencku to sie korzysta z takowych. GG bo mi je podales. Na GG pytam o rozne/inne rzeczy. Gdzie ja napisalem, ze wszystko wiem (ty jestes od tego). Na desktopie nie moge bo nie potrzebuje. Co do linku ktory podales na tym zakonczylem upgrade. Jak widac koledze nie wstal server po tym wspanialym upgrade. Ja tez nie bede sie bawil w poprawianie wszystkiego "na pale" tym bardziej, ze jak pisalem nie mam mozliwosci reinstalacji systemu w panelu i KVM a piszac do pewnej firmy maila o reinstall wiaze sie to z czekaniem okolo tygodnia pewnie forumowicze wiedza jaka firme mam na mysli, wiec to sie mija z celem.


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
http://unix-ebooki.neth.pl/

Offline

 

#184  2010-04-07 14:41:39

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

easy, easy dajcie sobie buzi albo po buzi i będzie dobrze, spokój ma być!


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#185  2010-04-07 14:51:40

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

na kielicha.
oczywiscie myślałem o literatce pepsi
albo najpierw po razie a potem na pepsi.

Offline

 

#186  2010-04-07 15:24:13

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

winnetou
Ty tu sie nie wtracaj tylko Atherosa testuj ;p


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#187  2010-04-08 00:35:14

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

vermaden

Pele napisał(-a):

grozisz mi?

:> :P


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#188  2010-04-08 09:53:06

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

@winnetou

Swietny film, jak cala reszta od Niewolskiego ;)

... a tak z innej strony, nowy numer "BSD Magazine" 2010/04 jest juz do pobrania:
http://bsdmag.org/magazine/1049-hosting-bsd

Ostatnio edytowany przez vermaden (2010-04-08 09:53:32)


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#189  2010-04-08 11:16:42

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

@winnetou byłeś zafascynowany srentuu teraz poznałeś choć troche freebsd. Jakie wrażenia ? Bo oczywiście bardzo modne na tym forum i na kanale jest  zabawa ze srentuu. Tylko ruchu i ja byliśmy prekursorami freebsd tu na forum  a srentuu mieliśmy daleko za "sobą". Wcześniej Bodzio i BiExi siedzieli i bawili się troszke... jakiś tam szmat czasu temu. Ale to było gdy mój ojciec polował jeszcze z maczugą na mamuty -> czyli w 20 wieku :D

@Ver mam wszystkie cześci. Lubie poprzeglądać, choć wolałbym papierową wersje

Ostatnio edytowany przez Yampress (2010-04-08 11:17:27)

Offline

 

#190  2010-04-08 11:26:32

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

@Yampress
podsumuję to jednym słowem: inaczej ;)
Gentoo dalej mam, Free sobie żyje. Troszkę inna konwencja nazewnictwa wszystkiego ;) Poza tym - hmm jak na razie pozytywnie

zdziwiło mnie tylko jedno, wklepałem sobie w *sh (testowane w bash i csh) takie coś:

Kod:

 for i in $(ls);do /* tu coś z tym robiłem, nie pamiętam dokładnie co;]*/ ;done

zamiast wyniku konsola powitała mnie ładnym tekstem:

Kod:

for nie znaleziono polecenia

tak samo chyba if ma inną konstrukcję jak ten z linuxa (ale tu nie jestem pewien na 100%)

I czekam na PM'a od vermadena ;)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#191  2010-04-08 13:03:44

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

Yampress napisał(-a):

@Ver mam wszystkie cześci. Lubie poprzeglądać, choć wolałbym papierową wersje

A kupowales jak byly dostepne w formie drukowanej?

winnetou napisał(-a):

zdziwiło mnie tylko jedno, wklepałem sobie w *sh (testowane w bash i csh) takie coś:

Kod:

 for i in $(ls);do /* tu coś z tym robiłem, nie pamiętam dokładnie co;]*/ ;done

zamiast wyniku konsola powitała mnie ładnym tekstem:

Kod:

for nie znaleziono polecenia

tak samo chyba if ma inną konstrukcję jak ten z linuxa (ale tu nie jestem pewien na 100%)

Roznice pomiedzy Linux i FreeBSD nie maja tu nic do rzeczy, to roznice wynikajace z roznych SHELL, FreeBSD ma w base system /bin/sh (do skryptow) oraz tcsh/csh jako powloka interkatywna, taki sam csh/tcsh mozna sobie zainstalowac na Linux, tylko to jest powloka C (C SHELL) a nie BOURNE SHELL (jak bash), stad jest inna skladnia dla if/for itd itp.

Ja na FreeBSD uzywam zsh oraz fish jako powloki interaktywne, oraz /bin/sh do skryptow.

Co wiecej na FreeBSD tez mozna miec bash (przeciez to tylko kolejna paczka) za pomoca:

Kod:

# pkg_add -r bash
% rehash
% which bash
/usr/local/bin/bash
% chsh -s /usr/local/bin/bash
Password:
%

Pozatym apropo twojej petli to nie tak:
for I in $( ls ); do ...

... tylko tak:
for I in *; do ...

Zobacz jak twoja petla dziala (a raczej nie dziala) przy plikach ze spacjami w nazwie.

Ostatnio edytowany przez vermaden (2010-04-08 13:05:07)


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#192  2010-04-08 16:59:00

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła życia - FreeBSD

W ramach testów kompilacji z włączoną flagą CPUTYPE="pentium4" skompilowałem i zainstalowałem (jak Handbook przykazał) portupgrade. Ale po wpisaniu w terminalu nazwy programy - "nie ma takiego numeru". Wykonywałem osobno make install (i deinstall...) i tak samo. O co może chodzić?


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#193  2010-04-08 17:06:20

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

po każdej instalacji musisz wykonać polecenie w zależności od powłoki. wpis cputype możesz przywrócić do make.conf

Kod:

rehash
hash -r

Notatka: Niektóre powłoki utrzymują bufor listy poleceń z katalogów znajdujących się w zmiennej środowiskowej PATH. Ma to za zadanie przyśpieszyć wyszukiwanie plików binarnych tychże poleceń. Jeśli korzystamy z jednej z takich właśnie powłok może okazać się niezbędnym wydać polecenie rehash po instalacji portu, nim będziemy mogli wykorzystać nowo zainstalowany program. Polecenie to dostępne jest przy wykorzystaniu powłoki typu tcsh. Natomiast dla powłoki typu sh odpowiednikiem jest hash -r. Więcej informacji dostępnych jest w dokumentacji powłoki.

i tak za kazdym razem po instalacji portu jak pokazuje ze go nie ma.


ps. jak sie nie wie to się błądzi. Lepiejh zapytać nauczycieli ..... ;]

Ostatnio edytowany przez Yampress (2010-04-08 17:11:00)

Offline

 

#194  2010-04-10 15:36:16

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

Pamietam, ze ktos pytal tu o KDE 4.4 na FreeBSD, wiec podsylam:
http://miwi.bsdcrew.de/2010/02/cft-kde-sc-4-4-0-for-freebsd/


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#195  2010-04-11 23:49:30

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła życia - FreeBSD

mwlucas mnie namówił... właśnie kompiluję po raz pierwszy w życiu jajco :-)


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#196  2010-04-12 09:56:47

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

To przeszedłeś inicjacje FreeBSD. Nie jesteś już prawiczkiem.

Powiedz jak to zrobiłeś
cp GENERIC IACOBUS
czy może
touch  IACOBUS  i w pliku include GENERIC itp .... metoda fajniejsza.

Kompilacja jaja freebsd to buła z masłem :)

Offline

 

#197  2010-04-12 11:52:28

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła życia - FreeBSD

pierwszą metodą. Skopiowałem i368/conf/GENERIC do innego pliku i później make -j4 KERNELCONF=MOJPLIK kernel. Jednym słowem podręcznikowa metoda ;-) Apropos, jak to jest z opcją make -j w przypadku procka Pentium 4? Dla jednordzeniowych procesorów jest zalecana wartość 4, dla dwurdzeniowych wartość 6+. Pentium 4 z tego co wiem ma emulację drugiego procesora, ale w dmseg pokazuje komunikat SMP o uruchomieniu drugiego procka, zresztą system monitor w KDE też pokazuje dwa procesory. Jaka więc opcja -j<x> będzie najlepsza?

A co do samej kompilacji to faktycznie jest prosta, trochę jednak obawiam się powyrzucać za dużo rzeczy. Zresztą sterowników moim zdaniem nie ma sensu wywalać, to tylko kilka kb RAM. Głównie mi chodzi żeby dopasować system do architektury. W ogóle czy zaznaczenie np. tylko 686 jako typu procesora w pliku konfiguracyjnym kernela usprawnia system, czy jedynie sprawia że na innych architekturach nie wstanie?


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#198  2010-04-12 12:18:51

  vermaden - Użytkownik

vermaden
Użytkownik
Skąd: pl_PL.lodz
Zarejestrowany: 2010-02-27
Serwis

Re: Szkoła życia - FreeBSD

iacobus napisał(-a):

pierwszą metodą. Skopiowałem i368/conf/GENERIC do innego pliku i później make -j4 KERNELCONF=MOJPLIK kernel. Jednym słowem podręcznikowa metoda ;-)

Tez tak robie bo tak najwygodniej, include moze sie przydac tylko i wylaczeni jak chcemy cos dodawac do jadra a cala reszte zostawic bez zmian, ale i tak szybciej jest cp GENERIC NASZE i tam cos dodac niz tworzyc nowy plik i jeszcze tam jakies includy itp.

Apropos, jak to jest z opcją make -j w przypadku procka Pentium 4? Dla jednordzeniowych procesorów jest zalecana wartość 4, dla dwurdzeniowych wartość 6+. Pentium 4 z tego co wiem ma emulację drugiego procesora, ale w dmseg pokazuje komunikat SMP o uruchomieniu drugiego procka, zresztą system monitor w KDE też pokazuje dwa procesory. Jaka więc opcja -j<x> będzie najlepsza?

Ogolnie dla 1 rdzeniowego procka -j2 dla dwu rdzeniowego -j4 itd, SMT w Pentium 4 daje conajwyzej 20% przyrost, wiec nadal dawalbym -j2.

iacobus napisał(-a):

A co do samej kompilacji to faktycznie jest prosta, trochę jednak obawiam się powyrzucać za dużo rzeczy. Zresztą sterowników moim zdaniem nie ma sensu wywalać, to tylko kilka kb RAM. Głównie mi chodzi żeby dopasować system do architektury. W ogóle czy zaznaczenie np. tylko 686 jako typu procesora w pliku konfiguracyjnym kernela usprawnia system, czy jedynie sprawia że na innych architekturach nie wstanie?

Jak chcesz sie bawic w pseudo Gentoo to szkoda czasu (optymalizacje optymalizacji pod kazdy rejestr mojego procesora itd).

Wlasnie bardziej oplaca sie wyrzucic sterowniki ktorych nie uzywasz, bo jezeli bedziesz mial w komputerze urzadzanie BEZ przydzielonego sterownika, to nie bedzie ono zasilane (ladnie wydluza czas pracy na baterii). I tak mozesz na przyklad wywalic sterownik zwyklej sieciowki na laptoku, bedziesz go ladowal jak bedizesz potrzebowal, a jak bedziesz uzywal WiFi to nie bedzie ci zjadal pradu, podabnie z kontrolerami FireWire ktorych nie uzywamy, dzwiekowka itd.

Wiecej na ten temat tutaj:
http://wiki.freebsd.org/TuningPowerConsumption

Po tych zabawach czas pracy na baterii wydluzyl sie z 2:24 do 4:47 (tak az tyle, to nie literowka).

Ja generalnie WOGOLE nic nie kompiluje jezeli nie musze, bo po co.


religions, worst damnation of mankind
"If 386BSD had been available when I started on Linux, Linux would probably never had happened." Linus Torvalds

Offline

 

#199  2010-04-12 12:24:51

  iacobus - Członek DUG

iacobus
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła życia - FreeBSD

Dzięki za info. Pomógłbyś mi dobrać jeszcze sterowniki do wywalenia? ;-) Jak na przykład jest z scsi? wydaje mi się, że nie mam teraz takiego sprzętu, przynajmniej w dmesg mi nic nie wykrywa, ale podobno usbmass z nich korzysta, więc co mogę wywalić, a co nie?

dmesg.boot:

Kod:

CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (3075.88-MHz 686-class CPU)
  Origin = "GenuineIntel"  Id = 0xf49  Stepping = 9
  Features=0xbfebfbff<FPU,VME,DE,PSE,TSC,MSR,PAE,MCE,CX8,APIC,SEP,MTRR,PGE,MCA,CMOV,PAT,PSE36,CLFLUSH,DTS,ACPI,MMX,FXSR,SSE,SSE2,SS,HTT,TM,PBE>
  Features2=0x651d<SSE3,DTES64,MON,DS_CPL,TM2,CNXT-ID,CX16,xTPR>
  AMD Features=0x20100000<NX,LM>
  AMD Features2=0x1<LAHF>
  TSC: P-state invariant
real memory  = 1073741824 (1024 MB)
avail memory = 1034158080 (986 MB)
ACPI APIC Table: <INTEL  D946GZIS>
FreeBSD/SMP: Multiprocessor System Detected: 2 CPUs
FreeBSD/SMP: 1 package(s) x 1 core(s) x 2 HTT threads
 cpu0 (BSP): APIC ID:  0
 cpu1 (AP/HT): APIC ID:  1
ioapic0: Changing APIC ID to 2
ioapic0 <Version 2.0> irqs 0-23 on motherboard
kbd1 at kbdmux0
acpi0: <INTEL D946GZIS> on motherboard
acpi0: [ITHREAD]
acpi0: Power Button (fixed)
Timecounter "ACPI-fast" frequency 3579545 Hz quality 1000
acpi_timer0: <24-bit timer at 3.579545MHz> port 0x408-0x40b on acpi0
acpi_hpet0: <High Precision Event Timer> iomem 0xfed00000-0xfed003ff on acpi0
Timecounter "HPET" frequency 14318180 Hz quality 900
acpi_button0: <Sleep Button> on acpi0
pcib0: <ACPI Host-PCI bridge> port 0xcf8-0xcff on acpi0
pci0: <ACPI PCI bus> on pcib0
pcib1: <PCI-PCI bridge> at device 1.0 on pci0
pci1: <PCI bus> on pcib1
vgapci0: <VGA-compatible display> port 0x2000-0x207f mem 0x51000000-0x51ffffff,0x40000000-0x4fffffff,0x50000000-0x50ffffff irq 16 at device 0.0 on pci1
pci0: <multimedia, HDA> at device 27.0 (no driver attached)
pcib2: <ACPI PCI-PCI bridge> at device 28.0 on pci0
pci2: <ACPI PCI bus> on pcib2
pcib3: <ACPI PCI-PCI bridge> at device 28.2 on pci0
pci3: <ACPI PCI bus> on pcib3
pcib4: <ACPI PCI-PCI bridge> at device 28.3 on pci0
pci4: <ACPI PCI bus> on pcib4
uhci0: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-A> port 0x3080-0x309f irq 23 at device 29.0 on pci0
uhci0: [ITHREAD]
uhci0: LegSup = 0x2f10
usbus0: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-A> on uhci0
uhci1: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-B> port 0x3060-0x307f irq 19 at device 29.1 on pci0
uhci1: [ITHREAD]
uhci1: LegSup = 0x2f10
usbus1: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-B> on uhci1
uhci2: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-C> port 0x3040-0x305f irq 18 at device 29.2 on pci0
uhci2: [ITHREAD]
uhci2: LegSup = 0x2f10
usbus2: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-C> on uhci2
uhci3: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-D> port 0x3020-0x303f irq 16 at device 29.3 on pci0
uhci3: [ITHREAD]
uhci3: LegSup = 0x2f10
usbus3: <Intel 82801G (ICH7) USB controller USB-D> on uhci3
ehci0: <Intel 82801GB/R (ICH7) USB 2.0 controller> mem 0x52104400-0x521047ff irq 23 at device 29.7 on pci0
ehci0: [ITHREAD]
usbus4: EHCI version 1.0
usbus4: <Intel 82801GB/R (ICH7) USB 2.0 controller> on ehci0
pcib5: <ACPI PCI-PCI bridge> at device 30.0 on pci0
pci5: <ACPI PCI bus> on pcib5
rl0: <RealTek 8139 10/100BaseTX> port 0x1000-0x10ff mem 0x52001000-0x520010ff irq 21 at device 0.0 on pci5
miibus0: <MII bus> on rl0
rlphy0: <RealTek internal media interface> PHY 0 on miibus0
rlphy0:  10baseT, 10baseT-FDX, 100baseTX, 100baseTX-FDX, auto
rl0: Ethernet address: 00:08:54:18:7a:90
rl0: [ITHREAD]
fxp0: <Intel Pro/100 946GZ (ICH7) Network Connection> port 0x1100-0x113f mem 0x52000000-0x52000fff irq 20 at device 8.0 on pci5
miibus1: <MII bus> on fxp0
ukphy0: <Generic IEEE 802.3u media interface> PHY 1 on miibus1
ukphy0:  10baseT, 10baseT-FDX, 100baseTX, 100baseTX-FDX, auto
fxp0: Ethernet address: 00:16:76:d2:42:11
fxp0: [ITHREAD]
isab0: <PCI-ISA bridge> at device 31.0 on pci0
isa0: <ISA bus> on isab0
atapci0: <Intel ICH7 UDMA100 controller> port 0x1f0-0x1f7,0x3f6,0x170-0x177,0x376,0x30b0-0x30bf irq 18 at device 31.1 on pci0
ata0: <ATA channel 0> on atapci0
ata0: [ITHREAD]
atapci1: <Intel ICH7 SATA300 controller> port 0x30c8-0x30cf,0x30e4-0x30e7,0x30c0-0x30c7,0x30e0-0x30e3,0x30a0-0x30af mem 0x52104000-0x521043ff irq 19 at device 31.2 on pci0
atapci1: [ITHREAD]
ata2: <ATA channel 0> on atapci1
ata2: [ITHREAD]
ata3: <ATA channel 1> on atapci1
ata3: [ITHREAD]
pci0: <serial bus, SMBus> at device 31.3 (no driver attached)
atrtc0: <AT realtime clock> port 0x70-0x71,0x74-0x77 irq 8 on acpi0
ppc0: <Parallel port> port 0x378-0x37f,0x778-0x77f irq 7 on acpi0
ppc0: Generic chipset (ECP/PS2/NIBBLE) in COMPATIBLE mode
ppc0: FIFO with 16/16/8 bytes threshold
ppc0: [ITHREAD]
ppbus0: <Parallel port bus> on ppc0
plip0: <PLIP network interface> on ppbus0
plip0: [ITHREAD]
lpt0: <Printer> on ppbus0
lpt0: [ITHREAD]
lpt0: Interrupt-driven port
ppi0: <Parallel I/O> on ppbus0
atkbdc0: <Keyboard controller (i8042)> port 0x60,0x64 irq 1 on acpi0
atkbd0: <AT Keyboard> irq 1 on atkbdc0
kbd0 at atkbd0
atkbd0: [GIANT-LOCKED]
atkbd0: [ITHREAD]
uart0: <16550 or compatible> port 0x3f8-0x3ff irq 4 flags 0x10 on acpi0
uart0: [FILTER]
cpu0: <ACPI CPU> on acpi0
p4tcc0: <CPU Frequency Thermal Control> on cpu0
cpu1: <ACPI CPU> on acpi0
p4tcc1: <CPU Frequency Thermal Control> on cpu1
pmtimer0 on isa0
sc0: <System console> at flags 0x100 on isa0
sc0: VGA <16 virtual consoles, flags=0x300>
vga0: <Generic ISA VGA> at port 0x3c0-0x3df iomem 0xa0000-0xbffff on isa0
Timecounters tick every 1.000 msec
usbus0: 12Mbps Full Speed USB v1.0
usbus1: 12Mbps Full Speed USB v1.0
usbus2: 12Mbps Full Speed USB v1.0
usbus3: 12Mbps Full Speed USB v1.0
usbus4: 480Mbps High Speed USB v2.0
ugen0.1: <Intel> at usbus0
uhub0: <Intel UHCI root HUB, class 9/0, rev 1.00/1.00, addr 1> on usbus0
ugen1.1: <Intel> at usbus1
uhub1: <Intel UHCI root HUB, class 9/0, rev 1.00/1.00, addr 1> on usbus1
ugen2.1: <Intel> at usbus2
uhub2: <Intel UHCI root HUB, class 9/0, rev 1.00/1.00, addr 1> on usbus2
ugen3.1: <Intel> at usbus3
uhub3: <Intel UHCI root HUB, class 9/0, rev 1.00/1.00, addr 1> on usbus3
ugen4.1: <Intel> at usbus4
uhub4: <Intel EHCI root HUB, class 9/0, rev 2.00/1.00, addr 1> on usbus4
acd0: DVDR <HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N/JL10> at ata0-master UDMA33
ad4: 152627MB <SAMSUNG HD160JJ ZM100-41> at ata2-master SATA150
SMP: AP CPU #1 Launched!
uhub0: 2 ports with 2 removable, self powered
uhub1: 2 ports with 2 removable, self powered
uhub2: 2 ports with 2 removable, self powered
uhub3: 2 ports with 2 removable, self powered
Root mount waiting for: usbus4
Root mount waiting for: usbus4
Root mount waiting for: usbus4
uhub4: 8 ports with 8 removable, self powered
Trying to mount root from ufs:/dev/ad4s4a
ugen0.2: <vendor 0x04d9> at usbus0
ums0: <vendor 0x04d9 product 0x1133, class 0/0, rev 1.10/1.00, addr 2> on usbus0
ums0: 3 buttons and [XYZ] coordinates ID=0

mogę na przykład wywalic wszystko co dotyyczy scsi?

Ostatnio edytowany przez iacobus (2010-04-12 12:35:06)


Unix is user-friendly — it’s just choosy about who its friends are.

Offline

 

#200  2010-04-12 13:03:03

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Szkoła życia - FreeBSD

include jest dobre jeśli korzystamy na róznych wersjach Freebsd , bo ewentualnie wyłączamy co chcemy i includujemy zawsze config GENERIC.
ja tak robiłem bynajmniej

include GENERIC
device pf     
options ALTQ    
options ALTQ_CBQ     
options ALTQ_RED     
options ALTQ_RIO    
options ALTQ_HFSC 
options ALTQ_CDNR 
options ALTQ_PRIQ

i do kompilacji.... też metoda prosta.... :D

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)