Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#876  2010-12-03 07:23:39

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

to pytanie z innej beczki (wiem, że tutejsi "żenciarze" nie używają KDE ale może komuś coś wpadnie do głowy). Jak zainstalować KMail?? :>

Kod:

wigwam ~ # emerge kmail

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild  N    ] app-office/akonadi-server-1.4.1  USE="server sqlite -mysql -postgres" 225 kB
[ebuild  N    ] kde-base/libkleo-4.4.7  USE="(-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 0 kB
[ebuild  N    ] kde-base/libkpgp-4.4.7  USE="(-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 0 kB
[ebuild  N    ] kde-base/kdepim-icons-4.4.7  USE="(-aqua) (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 0 kB
[ebuild  NS   ] kde-base/kdepimlibs-4.4.5 [4.5.3] USE="handbook semantic-desktop (-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix) -ldap -test" 2,376 kB
[ebuild  N    ] kde-base/libkdepim-4.4.7  USE="(-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 0 kB
[ebuild  N    ] kde-base/kdepim-runtime-4.4.7  USE="(-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 612 kB
[ebuild  N    ] kde-base/kmail-4.4.7  USE="handbook (-aqua) -debug (-kdeenablefinal) (-kdeprefix) -kontact" 0 kB
[blocks B     ] kde-base/kdepimlibs:4.4[-kdeprefix] ("kde-base/kdepimlibs:4.4[-kdeprefix]" is blocking kde-base/kdepimlibs-4.5.3)
[blocks B     ] kde-base/kdepimlibs:4.5[-kdeprefix] ("kde-base/kdepimlibs:4.5[-kdeprefix]" is blocking kde-base/kdepimlibs-4.4.5)

Total: 8 packages (7 new, 1 in new slot), Size of downloads: 3,211 kB
Conflict: 2 blocks (2 unsatisfied)

 * Error: The above package list contains packages which cannot be
 * installed at the same time on the same system.

  (kde-base/kdepimlibs-4.4.5, ebuild scheduled for merge) pulled in by
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix,semantic-desktop] required by (kde-base/kdepim-runtime-4.4.7, ebuild scheduled for merge)
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix,semantic-desktop] required by (kde-base/kmail-4.4.7, ebuild scheduled for merge)
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix,semantic-desktop] required by (kde-base/libkdepim-4.4.7, ebuild scheduled for merge)

  (kde-base/kdepimlibs-4.5.3, installed) pulled in by
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix] required by (kde-base/libkleo-4.4.7, ebuild scheduled for merge)


For more information about Blocked Packages, please refer to the following
section of the Gentoo Linux x86 Handbook (architecture is irrelevant):

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?full=1#blocked

Za chiny ludowe nie idzie od kiedy na nowym dysku mam najnowsze KDE (4.5.3). Ewentuanie jak zamaskować wszystko co mam zainstalowane i jest powiązane z KDE. Oto lista:

Kod:

wigwam ~ # eix -Ic kde
[i] kde-base/kde-env (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Environment setting required for all KDE4 apps to run.
[i] kde-base/kde-l10n (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE internationalization package
[i] kde-base/kdebase-data (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Icons, localization data and various .desktop files from kdebase.
[i] kde-base/kdebase-desktoptheme (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Oxygen KDE4 desktop theme.
[i] kde-base/kdebase-kioslaves (4.5.3(4.5)@05.11.2010): kioslave: the kde VFS framework - kioslave plugins present a filesystem-like view of arbitrary data
[i] kde-base/kdebase-menu (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE Menu query tool.
[i] kde-base/kdebase-menu-icons (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE menu icons
[i] kde-base/kdebase-pam (7@05.11.2010): pam.d files used by several KDE components.
[i] kde-base/kdebase-runtime-meta (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Merge this to pull in all kdebase-runtime-derived packages
[i] kde-base/kdebase-startkde (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Startkde script, which starts a complete KDE session, and associated scripts
[i] kde-base/kdebase-wallpapers (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE wallpapers
[i] kde-base/kdebugdialog (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE: A dialog box for setting preferences for debug output
[i] kde-base/kdelibs (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE libraries needed by all KDE programs.
[i] kde-base/kdepimlibs (4.5.3(4.5)@10.11.2010): Common library for KDE PIM apps.
[i] kde-base/kdesu (4.5.3(4.5)@05.11.2010): KDE: gui for su(1)
[i] kde-base/phonon-kde (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Phonon KDE Integration
[i] kde-base/pykde4 (4.5.3(4.5)@05.11.2010): Python bindings for KDE4
[i] kde-base/system-config-printer-kde (4.5.3(4.5)@25.11.2010): KDE port of Red Hat's Gnome system-config-printer
Found 18 matches.

Ręczna zabawa z każdą paczką jest bezsensu i też sypie błędami ;]

Kod:

wigwam ~ # emerge =kde-base/kdebase-startkde-4.4.5

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild  NS   ] kde-base/kdebase-startkde-4.4.5 [4.5.3] USE="(-aqua) (-kdeenablefinal) (-kdeprefix)" 75,232 kB
[blocks B     ] kde-base/kdebase-startkde:4.4[-kdeprefix] ("kde-base/kdebase-startkde:4.4[-kdeprefix]" is blocking kde-base/kdebase-startkde-4.5.3)
[blocks B     ] kde-base/kdebase-startkde:4.5[-kdeprefix] ("kde-base/kdebase-startkde:4.5[-kdeprefix]" is blocking kde-base/kdebase-startkde-4.4.5)

Total: 1 package (1 in new slot), Size of downloads: 75,232 kB
Conflict: 2 blocks (2 unsatisfied)

 * Error: The above package list contains packages which cannot be
 * installed at the same time on the same system.

  (kde-base/kdebase-startkde-4.4.5, ebuild scheduled for merge) pulled in by
    =kde-base/kdebase-startkde-4.4.5
    kde-base/kdebase-startkde required by @selected

  (kde-base/kdebase-startkde-4.5.3, installed) pulled in by
    kde-base/kdebase-startkde required by @selected


For more information about Blocked Packages, please refer to the following
section of the Gentoo Linux x86 Handbook (architecture is irrelevant):

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml?full=1#blocked

Na razie nie chce wywalać KDE a GNOME nie będę instalował - bo po prostu nie lubię :P


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#877  2010-12-03 08:25:42

  acei - Użytkownik

acei
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-08

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Wygląda na to że co nieco masz pomaskowane bo system chce ci zrobić downgrade.

Offline

 

#878  2010-12-03 12:58:45

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

@acei jakbym miał zamaskowane to wiedziałbym w czym leży problem ;] Spójrz na wersje np startkde i kmaila... Po prostu przypuszczam, kmail ma niespełnione zależności a "devy" nie miały czasu spaczkować nowszej wersji...

Kod:

winnetou@wigwam ~/Desktop $ cat /etc/portage/package.use 
net-misc/wicd -gtk
www-client/opera -gstreamer
media-sound/moc aac flac mad musepack
media-libs/jpeg static-libs


#### KDE 4.x stuff
x11-libs/qt-qt3support kde
x11-libs/qt-gui dbus
dev-python/PyQt4 sql webkit
x11-libs/qt-webkit kde
app-text/poppler qt4
kde-base/okular chm djvu
net-im/pidgin -gstreamer
sys-block/parte device-mapper
sys-fs/udev extras
net-libs/webkit-gtk -gstreamer
media-video/ffmpeg threads
www-clietn/chromium -gecko-mediaplayer
net-im/pidgin gadu
net-libs/libgadu -ssl
sys-fs/ntfs3g udev -external-fuse suid
app-cdr/k3b dvd encode flac lame mad musepack vcd
media-video/transcode dvd
dev-libs/libcdio -minimal
sys-block/gparted fat dmraid jfs kde mdadm ntfs resier4 reserfs xfs
kde-base/ark lzma
dev-lang/mono -minimal
app-office/openoffice-bin kde
kde-base/kdelibs semantic-desktop
media-gfx/gimp exif jpeg lcms mmx png smp sse svg tiff wmf                                                                                                                                                                      
media-libs/libopenraw gtk                                                                                                                                                                                                       
media-gfx/imagemagick raw                                                                                                                                                                                                       
app-arch/p7zip kde rar                                                                                                                                                                                                          
app-emulation/virtualbox-bin additions rdesktop-vrdp                                                                                                                                                                            
media-libs/libass enca                                                                                                                                                                                                          
net-print/cups dbus                                                                                                                                                                                                             
media-libs/xine-lib -samba aac xinerama                                                                                                                                                                                         
kde-base/krdc vnc rdp                                                                                                                                                                                                           
kde-base/kmail -kontact                                                                                                                                                                                                         
www-servers/cherokee admin                                                                                                                                                                                                      
winnetou@wigwam ~/Desktop $ cat /etc/portage/package.mask 
sys-kernel/gentoo-sources                                                                                                                                                                                                       
>sys-devel/make-3.81-r2                                                                                                                                                                                                         
winnetou@wigwam ~/Desktop $ cat /etc/portage/package.
package.keywords  package.license   package.mask      package.u         package.unmask    package.use                                                                                                                           
winnetou@wigwam ~/Desktop $ cat /etc/portage/package.keywords                                                                                                                                                                   
net-misc/x-lite ~*
media-libs/libflashsupport-jack ~*
winnetou@wigwam ~/Desktop $ cat /etc/portage/package.license 
dev-java/sun-jdk dlj-1.1
www-plugins/adobe-flash AdobeFlash-10.1
app-crypt/truecrypt truecrypt-3.0
net-im/skype skype-eula
app-emulation/virtualbox-bin PUEL

LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#879  2010-12-03 13:07:21

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jak nie używają jak używają KDE4 ;)

kde-base/kdepimlibs wymaga semantic-desktop z tego co pamiętam to pierwsza sprawa
A druga, chcesz mieć 4.5 czy 4.4 ? Bo z tego co widzę to masz namieszane.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#880  2010-12-03 15:39:05

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

ebuild kdepimlibs-4.4.5 ma domyślnie zaznaczoną flagę semantic-desktop, w przeciwieństwie do kdepimlibs-4.5.3... emerge potrzebuje ebuilda z tą flagą i dlatego wciąga starszą wersję, a że te dwie naraz być w systemie nie mogą (chyba mogą z prefixem), to się wywala...

Wszystko jest w komunikacie:

Kod:

 * Error: The above package list contains packages which cannot be
 * installed at the same time on the same system.

  (kde-base/kdepimlibs-4.4.5, ebuild scheduled for merge) pulled in by
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix,semantic-desktop] required by (kde-base/kdepim-runtime-4.4.7, ebuild scheduled for merge)
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix,semantic-desktop] required by (kde-base/kmail-4.4.7, ebuild scheduled for merge)
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix,semantic-desktop] required by (kde-base/libkdepim-4.4.7, ebuild scheduled for merge)

  (kde-base/kdepimlibs-4.5.3, installed) pulled in by
    >=kde-base/kdepimlibs-4.4.5[-aqua,-kdeprefix] required by (kde-base/libkleo-4.4.7, ebuild scheduled for merge)

:)

Offline

 

#881  2010-12-03 15:54:20

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

@k4misiek - nie maju namieszane wszystko 4.5.3 tylko kmail się burzy o zależności.
@ArnVaker - flaga w /etc/portage/package.use to za mało dla dziada?? :> Czyżbym musiał robić lokalnego overlaya i edytować ebuilda ? Bez sensu ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#882  2010-12-03 15:57:03

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Przejrzałem Twój package.use i nie ma tam tej flagi... Zobacz czy tak wchodzi:

Kod:

USE="semantic-desktop" emerge -vp kmail

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2010-12-03 15:57:28)

Offline

 

#883  2010-12-03 16:00:05

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

A mi cały czas wysiada instalacja kernela. Komunikat:

Root-NFS: No NFS server available, giving up.
VFS: Unable to mount root fs via NFS, trying floppy.
VFS: Insert root floppy and press ENTER

Jest trochę tego w Google, wszystko raczej kompilowałem co trzeba na sztywno na pewno obsługę ext4.
Myślicie, że to może chodzić o vlm2?

W weekend odłączę drugi dysk i postawię normalnie z genkerlnel* grube gentoo i zobaczymy. Bo już mi pomysłów brakuje :-) i czasu tez zamiast pisać magisterkę to gentoo nie daje mi się skupić ;-)

*W innym przypadku nie generuje mi kompilacja pliki initrd, i może tu pies pogrzebany bo nie wszystko co potrzebuje mu dałem.


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#884  2010-12-03 16:04:21

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

rafaloo: fstab uzupełniony?

Offline

 

#885  2010-12-03 16:28:02

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Motyla noga! semantic-desktop owszem mam ale na kdelibs :) Sooory za zamieszanie - idę się w końcu choć raz wyspać :)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#886  2010-12-03 16:53:34

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

ArnVaker tak zaraz pokaże jak wygląda bo uzupełniałem go


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#887  2010-12-03 16:57:19

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

@rafaloo mi LVMy po genkernelu nie chciały wstać - jakieś lewe jest to ich cudo ;) Nomalnie jak bogowie przykazali make && make modules_install && cp i działa jak ta lala.

Fstab dla lvmów (z tym że /boot i / są na tradycyjnych partycjach)

Kod:

wigwam ~ # cat /etc/fstab 
# <fs>                          <mountpoint>    <type>  <opts>                          <dump/pass>
/dev/sda1                       /boot           ext2    noauto,noatime                  1 2
/dev/sda2                       /               ext4    noatime                         0 1
/dev/mapper/vol0-opt            /opt            ext4    defaults                        0 0
/dev/mapper/vol0-usr            /usr            ext4    defaults                        0 0
/dev/mapper/vol0-var            /var            ext4    defaults                        0 0
/dev/mapper/vol0-portage        /usr/portage    ext2    noatime                         0 0
/dev/mapper/vol0-stuff          /mnt/stuff      xfs     users,rw,noauto         0 0
shm                             /dev/shm        tmpfs   nodev,nosuid,noexec             0 0
tmpfs                           /tmp            tmpfs   nodev,nosuid,noexec,mode=1777,size=512M 0 0
tmpfs                           /var/tmp/       tmpfs   exec,mode=1777,size=2G,nodev    0 0
#/dev/sdc8                      /mnt/old_home   xfs     users                   0 0

Ostatnio edytowany przez winnetou (2010-12-03 16:58:59)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#888  2010-12-03 18:56:16

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

mam i ja :-)
teraz tylko jakieś ładne środowisko graficzne, programy i dziś pogram w CS z gentoo :-)

Nie wiem gdzie leżał błąd bo postawiłem od nowa / na ext3 nie jak wcześniej 4.
Na pewno na dniach będę budował te jajko metodą prób i błędów, tak by wszystko śmigało.
Czy to przez initd, brak czegoś w joju. Ale działa.


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#889  2010-12-03 19:27:39

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

rafaloo napisał(-a):

mam i ja :-)

=========

ippo76, 2010-03-07 napisał(-a):

Mam i ja :)

...

ippo76, 2010-10-17 napisał(-a):

Bokiem mi już wychodzi to rolling-release... szkoda życia :) Przeproszę się z lennym chyba...

... po czym całkiem zniknął ;)

Offline

 

#890  2010-12-03 21:14:40

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

A u mnie dziwna rzecz: gcc 4.4.* wszystkie wersje kompilowały się około 30 max 35 minut,  4.5.1-r1 kompilował się 48 minut.

Skąd taka różnica - pojęcia nie mam.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#891  2010-12-04 09:07:36

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Przeproszę się z lennym chyba...

Ja się na swojego Debka nie obraziłem ;-)

Panowie jest taka sytuacja zainstalowałem

# emerge xorg-x11

(imho chyba 350 mb)

myszka wykrywalna przy poleceniu.

# cat /dev/input/mouse0

Nvidie zainstalowałem

# emerge nvidia-drivers

po wydaniu startx widzę (3 terminale -xterm) i wszystko staje nic nie idzie zrobić, ani ctrl+alt+f1-7, ani ctrl+alt+backspace.
Co to może być?

Architektura 64, wersja stabilna, genkernel.
Źle wygenerowaniu xorg?

Ostatnio edytowany przez rafaloo (2010-12-04 09:07:55)


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#892  2010-12-04 09:13:56

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

To raczej wygląda na brak ścieżki do odpalenia środowiska graficznego w ~/.xinitrc


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#893  2010-12-04 09:18:42

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

ok dzięki sprawdzam. A i

emerge profile set

wybrałem desktop-gnome

emerge gnome-light

By nie instalować wszedze fluxboxa. :-)
Chce przypomnieć sobie jak nie lubię gnome.

ilin hmm na szybko prześwietliłem katalogi i nie mam tego pliczku...nie doczytałem czegoś o instalacji gnome?
Zdecydowanie nie doczytałem. Ok dzieki :-)
Późno wczoraj było jak to robiłem :)

Ostatnio edytowany przez rafaloo (2010-12-04 09:21:53)


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#894  2010-12-04 10:27:05

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

rafaloo napisał(-a):

emerge gnome-light

Mi się wywalało na yelp ale obszedłem to za pomoca instalacji pakiet po pakiecie z pominięciem metapakietu.

Wszystko jest zresztą w tym wątku wcześniej.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#895  2010-12-04 12:19:20

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

a mi nic nie wywalało, poszło jak po "maśle" -> nie wiem ile to trwało, ale żona już poszła spać a ja siedziałem i patrzałem na ten monito gdzie migało sobie "coś" udając, że coś z tego rozumiem :p

Swoją drogą strasznie długo wstaje to gnome, od dawna siedzę na fluxbox i nie wiem czy dam radę to zdzierżyć. To normalne, że od momentu zalogowania usera do pojawienia się paneli mija średnio 30 sekund?
Nie działa mi jeszcze opengl.


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#896  2010-12-04 12:40:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

rafaloo napisał(-a):

To normalne, że od momentu zalogowania usera do pojawienia się paneli mija średnio 30 sekund?

W tyle to u mnie cały system + gnome wstaje dwa razy ;)

rafaloo napisał(-a):

Nie działa mi jeszcze opengl.

Kod:

eselect opengl set nvidia

?

Offline

 

#897  2010-12-04 12:43:11

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

To zależy od maszyny.
Mój demonem prędkości nie jest ale gnome wstaje dosyć szybko.
Nie wiele dłużej od fluxboxa.

Ja mam x86 i yelp sie wywalal niestety.
Ale to pewnie zależy od wersji xulrunnera.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#898  2010-12-04 12:47:24

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

ArnVarker
Tego nie przeoczyłem :-)

eselect opengl list
Available OpenGL implementations:
  [1]   nvidia *
  [2]   xorg-x11

Na forum gentoo szukam podobnych problemw i nici...
IMHO nie mia atmosfera tam panuje

Stery ze strony nvidii (najnowsze te same co w debku 260.19.21) bo te z portage standardowo 'bez wsparcia'* dla programw 32 bitowych.
Nie dzialaja mi polski ogonki ale to w google znajde, bo to za proste by pytac :)  # rozwiązane

*lub jak to sie nazywa.

Ostatnio edytowany przez rafaloo (2010-12-04 13:29:07)


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#899  2010-12-04 13:17:18

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

rafaloo napisał(-a):

bo te z portage standardowo 'bez wsparcia'* dla programw 32 bitowych.

Standardowo są ze wsparciem... chyba że masz profil no-multilib. Wtedy flaga multilib (tutaj odpowiadająca właśnie za wsparcie 32bit) na ebuildzie nvidia-drivers jest wyłączona i instalowane są tylko stery 64bit.

rafaloo napisał(-a):

Nie dzialaja mi polski ogonki ale to w google znajde, bo to za proste by pytac :)

post 219 tego wątku i kilka pod nim...

Offline

 

#900  2010-12-04 13:32:16

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Ogonki już rozwiązane :)
co do sterowników jest zapewne jak piszesz. Tylko pod Debianej jak instalowałem stery przez sgfxi to też nie instalował tego wsparcia. Reczna instalacja dawała takie zapytanie

Install NVIDIA's 32-bit compatybility OpenGL libraries?

i tu chyba było podobnie. Przynajmniej jak zainstalowałem .run to gra odpala, i potem pluje się opengl.

Ostatnio edytowany przez rafaloo (2010-12-04 13:56:00)


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)