Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#751  2010-08-01 22:33:35

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jacekalex napisał(-a):

Arni - w czym problem?
To że na gentoo.forums można znaleźć lamerów - którzy mając Gentoo nie potrafią phpmyadmina skonfigurować, to też zauważyłem, - z niemałym zdziwieniem.

Oj to jestem lamerem ;(((
Aczkolwiek nie pisałem odnośnie phmyadmin na forum ale właśnie z tym programem miałem najwięcej problemów z konfiguracją która jest zdecydowanie inna(trudniejsza? po prostu inna.) niż w pozostałych dystrybucjach z którymi miałem styczność.

ArnVaker napisał(-a):

k4misiek napisał(-a):

..na jedno wychodzi..

Dokładnie — właśnie dlatego tracenie czasu na dłubanie przy każdej fladze nie ma sensu — nic na tym nie zyskujesz ;)

Ja to dobrze wiem ;).
W końcu używałem pół roku aż do wymiany blaszaka a dopiero niedawno wróciłem.

Ostatnio edytowany przez k4misiek (2010-08-01 23:07:03)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#752  2010-08-01 23:30:03

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jacekalex napisał(-a):

Arni -ten schemat - który używasz na tło konsoli, - to jest jakiś ogólnie dostępny schemat
- czy wykonany samodzielnie? - bo spodobał mi się bardziej
- niż wszystkie w /etc/splash.

To jest lekko zmodyfikowany "natural gentoo". A ściślej mówiąc stworzony obok, ale na jego konfigu dla odpowiedniej rozdziałki (wyłączyłem tylko "box noover" i pozmieniałem ścieżki do obrazków) i zmienioną tapetą "verbose" ("silent" nie używam, także nawet nie ruszałem).

k4misiek napisał(-a):

Oj to jestem lamerem ;(((

/me jest lamerem bardziej — nawet tego na oczy nigdy nie widziałem ;)

Offline

 

#753  2010-08-02 05:02:21

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

A ja natomiast - jak się phpmyadmin z portów nie chciał logować, ściągnąłem najnowszą wersję ze strony phpmyadmina, rozpakowałem, skonfigurowałem i działa.
Nie trwało to więcej niż 2 minuty.

W ogóle systemy cms i phpmyadmin w Gentusiu przydały się głównie dlatego, że przy okazji do php dobrał odpowiednie flagi do kompilacji. ;)

A ponieważ co jakiś czas mam do czynienia ze stronami www i serwerami
- to staram się z tym być na bierząco...
Tak samo, jak z serwerami poczty czy np. ftp.

ArnVaker napisał(-a):

k4misiek napisał(-a):

Oj to jestem lamerem ;(((

/me jest lamerem bardziej — nawet tego na oczy nigdy nie widziałem ;)

Żaden z Was nie jest lamerem, nie musicie znać się na programie, którego nie używacie. ;)

Ale jak ktoś to instaluje, i leci na forum, bo "nie działa", a nie sprawdził pliku config.inic.php, nie spróbował wersji z oficjalnej strony phpmyadmina, i nie zajrzał nawet w żadne logi,
to co ja mogę o kimś takim pomyśleć?
A widziałem taki straszny problem na forums.gentoo.
I pierwsze wrażenie - Gentoo zainstalować ktoś potrafi, a phpmyadmina odpalić nie potrafi?
Ciekawe.....

Pozdrawiam

EDYTA:

Odpaliłem uvesafb - działa to nieźle, ale max częstotliwość we wszystkich trybach odświeżania wynosi 85Hz.
da się to podciągnąć na więcej (100 - 120 Hz)?
Bo mój monitor w tej chwili w Xorgu ma:

Kod:

Option         "metamodes" "1280x1024_110 +0+0

i radzi sobie z tym całkiem nieźle - choć to już staruszek ;), (iiYama HA202D DT)
A dla 1024x768 -jakie mam w konsoli, - karta może wyciągnąć ponad 150Hz (Nvidia 8600GT).

EDYTA:
uvesafb w grubie ustawiana na kilka sposobów - żeby pokazywała 85Hz - a monitor pokazuje 60hz.
Na razie wyłączyłem ten cud techniki.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-08-05 21:12:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#754  2010-08-05 20:53:17

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Mi zaczyna już bokiem wychodzić :) Gentoo stable to brednie - ostatnia aktualizacja spieprzyła mi parę rzeczy - na początek dbus - w wersji 1.2.24 zesrał się, a wraz z nim wicd-client i gajim (tyle na razie wykryłem). Ktoś zgłosił buga, na forum radzą downgrade dbusa.

Następnie pidgin - albo crash przy próbie wysłania wiadomości (bez różnicy, czy gg czy jabber) albo freeze, które nie reaguje ani na kill ani na kill przez htopa :)

I na koniec drobiazg - laptop-mode działa, ale przy starcie wyrzuca komunikat

Kod:

failed - udev not active

ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#755  2010-08-05 21:14:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

To zamaskuj wersje pakietów - które sypią błędami, i wypakuj z paczek *.tbz2 działające, w czym problem?

Tak to się w Gentoo robi.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#756  2010-08-05 21:30:40

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jacekalex napisał(-a):

To zamaskuj wersje pakietów - które sypią błędami, i wypakuj z paczek *.tbz2 działające, w czym problem?
...

W tym, że mam stable i nie podoba mi się, że się system wypieprza na aktualizacjach. Jakbym chciał przygód, to bym wpisał do /etc/make.conf ~x86. Szkoda mi czasu, żeby co 2 miesiące szukać po forach, dlaczego pidgin/gajim/cokolwiek przestał działać.


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#757  2010-08-05 21:54:14

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Ja w swojej karierze nie widziałem Systemu, który nie ma jakichś błędów.
Robisz upgrade paczki, nie działa? - po to w emerge masz opcję buildpkg, żeby w takim przypadku w ciągu minuty dorzucić zwalony pakiet do package.mask, i przywrócić działającą wersję z paczki.

Po to również masz swobodę, w wyborze wersji w portage.
Bo błędy się zdarzały, i zdarzać się będą, czy sobie z tego powodu podetniesz żyły, czy nie.

Jak nad jakimś projektem pracuje kilkaset lub kilka tysięcy ludzi, a projekt składa się z z kilkudziesięciu milionów linii kodu, to błędy będą.

Nikt tego nigdy nie uniknie.

A ile linii kodu liczą sobie wszystkie programy, które masz w komputerze -łącznie?

To wszystko.

Pozdrawiam
;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-08-05 21:55:59)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#758  2010-10-01 22:54:42

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

wiecie co, zapytam tutaj, bo mam pewien problem i wiem że pomożecie (najwyżej jak dyskusja będzie miała spójny charakter :P to proszę o wydzielenie do odrębnego wątku i da się "solved" :) )

a mianowicie, miałem sobie Debiana, podłączałem sobie pod lapka pożyczony rzutnik i w sterach nVidii ustawiałem sobie że ekran 2 jest po prawej stronie ekranu 1, pulpit się robił jakby rozciągnięty (jeden wyższy drugi niższy bo monitory miały różne rozdzielczości, ale to spoko...) i jak odpalałem na monitorze 2 (rzutnik) film, rzucałem go na "full screen" to robił się fullscreen na monitorze 2, a na lapku sobie mogłem pstrykać po prostu (tak jakby każde pół pulpitu mimo że było połową pulpitu było oddzielnym "full screen" na potrzeby "full screen" :P )

no i super, wczoraj mając Gentoo zrobiłem identycznie i tutaj "full screen" jest jeden na oba monitory razem, widzę pół ekranu filmy na laptopie a pół na ścianie :|

kto podpowie co przekompilować, z jakimi flagami, jakimi flagami gdzie się pochwalić że mam?

Offline

 

#759  2010-10-01 23:03:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

A nie możesz skopiować konfigów xserwera i ~.nvidia-settings.rc z Debiana?
Sterownik nvidii jest taki sam pod Debianem i Gentoo, Xorg tez raczej się znacząco nie różni, chyba - ze w Debku lub Gen2 są jakieś małe błędy w Xserwerze (jednym lub obu), lub inne wersje steru lub Xorga, i dlatego w każdym systemie to chodzi trochę inaczej.

U mnie w takich konfigach po przejściu na trasie Ubuntu => Gentoo - pod względem Xorga i Nvidii nic się nie zmieniło, nawet o 1 przecinek.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#760  2010-10-01 23:42:10

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Problem wynika z tego, że Debian wiele rzeczy robi automagicznie, tymczasem Gentoo to 100% sparty (ma to swoje wady, ja do dziś nie umiem ustawić DPI tak, jak robiłem to zawsze). Musiałbyś na sztywno pobawić się xorg.conf'em definiując dwa screen'y i ręcznie umiejscowić je poleceniami 'leftof' itp. Najlepiej do tego celu mergnij sobie nvidia-settings, afaik będzie można to zrobić w locie.

Offline

 

#761  2010-10-02 09:26:47

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jacekalex napisał(-a):

A nie możesz skopiować konfigów xserwera i ~.nvidia-settings.rc z Debiana?

nie, debiana nie mam już kilka miesięcy w sumie, ale dopiero 2 dni temu poczułem potrzebę podłączenia rzutnika :>

hmm... podmienię dysk w laptopie, postawię Debiana na szybko i najwyżej konfigi pokopiuje...
chociaż jakoś nie chce mi się wierzyć że to wina samego konfiga...

lis6502 napisał(-a):

Najlepiej do tego celu mergnij sobie nvidia-settings, afaik będzie można to zrobić w locie.

ale ja mam stery instalowane ręcznie, te z nvidia.com, więc i panel sterowania sterami mam nVidiowy, ten sam co pod Debianem miałem (za leniwy jestem żeby kolejny sterownik ściągać jak tamten działał i leży na dysku o jedzenie nie prosząc :P )

Offline

 

#762  2010-10-02 09:36:49

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

mam stery instalowane ręcznie

I to właśnie może być przyczyną problemów. Ja tak pierwszy raz wywaliłem sobie Gentoo, nauczony z Debiana ;)

leniwy jestem żeby kolejny sterownik ściągać jak tamten działał i leży na dysku

Za pomocą package.mask ustawiasz konkretną wersję pakietu i emerge. Wszystko po systemowemu, gra i buczy ;)

Offline

 

#763  2010-10-02 10:34:46

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Kod:

dunwyn graffi # USE="-multilib" emerge -av x11-drivers/nvidia-drivers

 * IMPORTANT: 5 news items need reading for repository 'gentoo'.
 * Use eselect news to read news items.


These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild  N    ] x11-libs/libvdpau-0.4  USE="-doc" 442 kB
[ebuild  N    ] app-emulation/emul-linux-x86-baselibs-20100611  26,858 kB
[ebuild  N    ] app-emulation/emul-linux-x86-opengl-20100611  14,208 kB
[ebuild  N    ] app-emulation/emul-linux-x86-xlibs-20100611  USE="opengl" 7,946 kB
[ebuild  N    ] x11-drivers/nvidia-drivers-256.53  USE="acpi (multilib) -custom-cflags -gtk" 41,900 kB

Total: 5 packages (5 new), Size of downloads: 91,352 kB

Would you like to merge these packages? [Yes/No] no

Quitting.


 * IMPORTANT: 5 news items need reading for repository 'gentoo'.
 * Use eselect news to read news items.

dunwyn graffi #

no cóż, może to i sprytne, ale po co mu biblioteki x86?
hmm... no cóż, będę googlał dałej, może coś znajdę ciekawego, a może postawię właśnie Debiana dla porównania :>

Offline

 

#764  2010-10-02 10:49:58

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jak masz wybrany jakiś multilibowy profil, to flaga multilib jest włączona i zamaskowana, dając z wiersza poleceń USE="-multilib" tego nie zmieniasz. Jeżeli kompletnie nie używasz nic 32-bitowego, to możesz zmienić profil, a jeśli koniecznie chcesz tylko stery nvidii bez wsparcia dla 32-bit to poszukaj coś o odmaskowaniu flagi. Choć imho szkoda zachodu, przydają się czasem choćby w wine itp.

Offline

 

#765  2010-10-02 10:55:56

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

nie używam wine, mam VBoxa i win2k jak już *trzeba* windowo coś odpalić
tak tak, mam naklejkę licencyjną na wingrozę 2000

EDIT:
a widzisz... to dlatego pewne flagi się nie chciały ustawić "z palca" :P
już zmieniłem profil systemu - człowiek się całe życie uczy a i tak głupi umrze ;)

Ostatnio edytowany przez Graffi (2010-10-02 10:58:16)

Offline

 

#766  2010-10-02 11:04:51

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Tylko wiesz że z no-multilibem to nie jest tak ot już i gotowe? Musisz glibc, gcc (i chyba coś jeszcze) przekompilować, przerzucić gruba na wersję static i jak kto lubi to emerge -e world... A potem pewnego pięknego dnia okazuje się przykładowo, że Adobe wycofał flasha 64bit i się męcz ;> No i jeszcze jedno — oficjalnie z no-multiliba nie da się wrócić, teoretycznie da się... a w praktyce różnie to wychodzi ;]

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2010-10-02 11:05:33)

Offline

 

#767  2010-10-02 11:07:47

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

co do no-multilib - jak napisał przedmówca - teoretycznie nie da się wrócić, ale teoretycznie :)
Ja przez dłuższy czas jechałem na no-multilib no i się okazało, że musiałem sobie postawić 23bitowy chroot dla kilku aplikacji... A potem się zaparłem i wróciłem do multi - co prawda z przebojami ale się dało! Także lepiej uważać przed pozbyciem się multiliba,....


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#768  2010-10-02 12:31:12

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Adobe jak wycofa to ich problem, ostatni ponad rok jechałem na wtyczce która wyszła wówczas i leżała do tearz ~/.mozilla/... więc i aktualna może tutaj ręcznie spocząć ;)

poniekąd wykrakałeś :P

Kod:

>>> Emerging (1 of 1) www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915
>>> Downloading 'http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer_square_p1_64bit_linux_091510.tar.gz'
--2010-10-02 12:27:30--  http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer_square_p1_64bit_linux_091510.tar.gz
Translacja download.macromedia.com (download.macromedia.com)... 92.122.179.191
Łączenie się z download.macromedia.com (download.macromedia.com)|92.122.179.191|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 404 Not Found
2010-10-02 12:27:30 BŁĄD 404: Not Found.

!!! Couldn't download 'flashplayer_square_p1_64bit_linux_091510.tar.gz'. Aborting.
 * Fetch failed for 'www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915', Log file:
 *  '/var/tmp/portage/www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915/temp/build.log'

>>> Failed to emerge www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915, Log file:

>>>  '/var/tmp/portage/www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915/temp/build.log'

 * Messages for package www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915:

 * Fetch failed for 'www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915', Log file:
 *  '/var/tmp/portage/www-plugins/adobe-flash-10.2.161.22_pre20100915/temp/build.log'

 * IMPORTANT: 5 news items need reading for repository 'gentoo'.
 * Use eselect news to read news items.

dunwyn graffi #

Offline

 

#769  2010-10-02 12:47:30

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Stara wersja wyleciała już z serwerów, a ebuild w portage jeszcze nie jest zaktualizowany.
Najnowsza wersja to ta: http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer … 092710.tar.gz

EDIT: http://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=339305

Ostatnio edytowany przez ArnVaker (2010-10-02 12:50:32)

Offline

 

#770  2010-10-02 14:26:55

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

winnetou napisał(-a):

że musiałem sobie postawić 23bitowy chroot dla kilku aplikacji

właśnie dlatego mam 32bit - pamieć 4 Giga chodzi stabilnie na PAE, żadnych kłopotów, a multilib dla paru zamkniętych programów i ia32libs to dla mnie strata czasu.
Jak wsio bedzie na 64 bit bez żadnych czarów - to wezmę sobie 64bit, ino ani sekundy wcześniej.

winnetou napisał(-a):

i się okazało, że musiałem sobie postawić 23bitowy chroot dla kilku aplikacji

jak wyżej...

lis6502 napisał(-a):

I to właśnie może być przyczyną problemów. Ja tak pierwszy raz wywaliłem sobie Gentoo, nauczony z Debiana ;)

może lecz nie musi.
Mam jajo - źródła z git - sterownik binarny ze strony nvidii (w wersji hardened pojęcie nvidia jest hard-masked), i żadnych różnic w działaniu względem..... Ubuntu nie widzę.
takze SOA1

Jedna niedogodność - nvidia-drivers mam w package.keywords, a żeby przekompilować mplayera z vdpau, i sensors-applet z flagą nvidia, muszę zmieniać na chwilę profil na Gentoo default.

Graffi napisał(-a):

hmm... podmienię dysk w laptopie, postawię Debiana na szybko i najwyżej konfigi pokopiuje...
chociaż jakoś nie chce mi się wierzyć że to wina samego konfiga...

dzielą się na tych którzy będą robić backupu, i tych którzy je robią.
Ja mam wszystkie pliki konfiguracyjne z ostatnich 2 lat - ze wszystkich Linuksów.
I jak coś nie działa, to zawsze zaglądam do starszej wersji konfigu, żeby zobaczyć, dlaczego wcześniej działało.
Podobno rdiff-backup nie gryzie ;)

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-10-02 16:34:34)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#771  2010-10-02 14:43:00

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jacekalex napisał(-a):

Jedna niedogodność - nvidia-drivers mam w package.keywords, a żeby przekompilować mplayera z vdpau, i sensors-appletz flagą nvidia, muszę zmieniać na chwilę profil na Gentoo default.

Jak jakiś ebuild jest zamaskowany przez package.mask, to odmaskowujesz go w package.unmask, a nie w package.keywords. Gentoo opiera się na portage... kombinowanie innymi sposobami rzeczy które można zrobić przez portage wcale nie jest na dłuższą metę wygodne. Jak już przy tych sterach Nvidii jesteśmy... Po aktualizacji jajca module-rebuild rebuild normalnie na w X-ach z poziomu systemu odpalonego na starym kernelu przebuduje zewnętrzne moduły dla kernela na który wskazuje symlink /usr/src/linux... i pozamiatane, reboot :]

Offline

 

#772  2010-10-02 15:18:27

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Jacekalex napisał(-a):

dzielą się na tych którzy będą robić backupu, i tych którzy je robią.
Ja mam wszystkie pliki konfiguracyjne z ostatnich 2 lat - ze wszystkich Linuksów.

nie widziałem jeszcze powodu kopiowania czegoś w czym sam nie grzebałem, ale widocznie jest taki powód...

EDIT:
łe... to jednak z "no-multilib" trzeba było poczytać o maskowaniu flag, bo jak widzę pożegnać się muszę z virtualboxem ose - shit!

EDIT2:
hmm... udało się odmaskować wersję 9999, zobaczę co przyniesie ze sobą kompilacja ;)

EDIT3:
ano... trzeba było nie ruszać :P
a teraz pewnie z racji że "szkoda czasu na szukanie itd..." sformatuję dysk i postawię Debiana... - że ja zawsze muszę tak prosto coś popsuć...

Ostatnio edytowany przez Graffi (2010-10-02 16:17:27)

Offline

 

#773  2010-10-02 16:41:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

ArnVaker napisał(-a):

Jak jakiś ebuild jest zamaskowany przez package.mask, to odmaskowujesz go w package.unmask, a nie w package.keywords.....Gentoo opiera się na portage... kombinowanie innymi sposobami rzeczy które można zrobić przez portage wcale nie jest na dłuższą metę wygodne

nie myśl, że nie próbowałem,  odmaskowanie w package.unmask nie działało.
Hardened nie toleruje zamkniętych sterowników, i szczerze pisząc, nie chciało mi się sprawdzać, dlaczego.

Sterownik z portage można zainstalować wyłącznie - zmieniając profil

Kod:

[7]   hardened/linux/x86/10.0 *

na

Kod:

[*]   default/linux/x86/10.0/*

tak zresztą, jak wszystko, co ma coś wspólnego z nvidią, cuda lub vdpau.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-10-02 17:09:19)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#774  2010-10-02 17:10:10

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Graffi napisał(-a):

bo jak widzę pożegnać się muszę z virtualboxem ose - shit!

A nie może być virtualbox-bin? Ponoć nawet lepszy od otwartej wersji :)

Jacekalex napisał(-a):

nie myśl, że nie próbowałem, nawet odmaskowanie w package.unmask nie działało.
Hardened nie toleruje zamkniętych sterowników, i szczerze pisząc, nie chciało mi się sprawdzać, dlaczego.

Sterownik można zainstalować wyłącznie - zmieniając profil
...

Kod:

amidala / # eselect profile list |grep '*'
  [8]   hardened/linux/amd64/10.0 *

Kod:

amidala / # grep nvidia /etc/portage/package.unmask
media-video/nvidia-settings
x11-drivers/nvidia-drivers

Kod:

amidala / # emerge -vp nvidia-drivers

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild     U ] x11-drivers/nvidia-drivers-260.19.06 [256.53] USE="acpi gtk (multilib) -custom-cflags" 46,641 kB

Total: 1 package (1 upgrade), Size of downloads: 46,641 kB

SOA#1

Offline

 

#775  2010-10-02 17:11:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szkoła rodzenia [Gentoo] — niekończąca się opowieść

Czemu w takim razie u mnie poprzednio nie weszło - ciekawe?
Widać coś pochrzaniłem - ale spróbuję, jeszcze raz....

Kod:

grep nvidia /etc/portage/package.unmask
x11-drivers/nvidia-drivers
media-video/nvidia-settings
dev-util/nvidia-cuda-sdk

rzeczywiście - tym razem pozwala na instalację sterownika - ciekawe, co mu się wcześniej nie podobało ;)
Ten wpis do package.unmask powstał przy instalacji.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2010-10-02 18:22:23)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)