Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2010-01-27 16:47:58

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

IBM t40 Czy wart swojej ceny

Czesc

Mysle o zakupie takowego sprzetu, ale sie zastanawiam czy wart swojej ceny
oraz czy zainstaluje na nim Linuxa ?
Sprzetu bym chcial uzywac do programowania, netu .. czasami film
puscic na tv ( ma tv out .. )

I z tym tez pytanie ..czy jak tv ma rodzielke 1366 x 768 to czy
bede musial jakos skalowac obraz (przez Euro)

http://www.radiotonalwernia.com/index.php?products= … p;prod_id=124

Offline

 

#2  2010-01-28 09:42:05

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Nie puscisz takiej rozdzielczosci przez s-video, czy euro. Ale skoro podajesz rozdzielczosc to wnioskuje ze to LCD lub plazma, a one w znacznej czesci maja VGA.

Offline

 

#3  2010-01-28 15:48:34

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Tak, chodzi o przelsanie obrazu na Lcd,
Telewizor ma D-sub wejscie ...ale  nie wiem czy mi karta wytworzy taka rozdzielczosc, biorac pod uwage
ze matryca jest w formacie 4:3

Offline

 

#4  2010-01-28 18:03:12

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Matryca laptopa nie ma nic do tego gdyz ona jest podpieta pod DFP czyli jedna z wyjsc karty. Wielkosc tafli pulpitu zalezna jest od ilosci pamieci VRAM (niewazne czy wspoldzielonej czy wlasnej). Ewentualnie bedziesz musial dodac recznie 'modeline' do xorg.conf zeby ta rodzielczosc dzialala.

IBM to IBM, solidna marka. Co wiecej mozna pisac? Nie wiadomo jak bedzie bateria dzialac (tzn. jaki jest jej stan) i np. jak zawiasy sie maja.
Co do kompatybilnosci ja z r61 nie mam problemow, Biexi ma jakiegos straszego ibm'a i jej tez smiga.
Troche lakonicznie, ale nie ma sensu sie powtarzac po tym co jest juz napisane w sieci ;)
Polecam
http://www.thinkwiki.org/wiki/ThinkWiki

Offline

 

#5  2010-01-29 01:49:13

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Mysle o Laptopie "do noszenia". (Czesto jezdze busami itmp) . Wiec lapek powinien byc fizycznie w miare wytrzymaly. Dlatego sie zastanawiam nad tym co powyzej
czy moze nad nowym Acerem, za okolo 1100 pln.

Offline

 

#6  2010-01-29 10:48:29

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Osobicie mialem serie, R, T a potem X (x to taki T tylko matryca 13") i moje doswiadczenia z X31:
- laptop updal z wysokosci 4 schodow na betonowa posadke jedyne zabezpieczenia to szmaciana torba - kiedy skonczylem pisac magisterke - jedyna usterka to ze klapka na dysk sie obsunela - dosunelem
- dzialajacy spadl ze stolika z ikei (taki maly za 30zl) - nic
- zawiasy od matrycy po  5 latach uzywania mial tak mocne ze moj nowituki T61 latwiej sie otwiera

Ogolnie powiem Ci jedno - ktos je kiedys nazwal tytanowa seria i sie nie pomylil. Ja bym sie w ogole nie zastanawial. Masz do wyboru obudowa plastik (acer) albo jakies tworzywo magnezowe (niektorzy twierda ze to stop tytanu ale mi sie nie chce wierzyc).

Osobiscie mam teraz T61 ale juz lewnowo - zaj..rozwiazania IBM'a w gorszym opakowaniu chinoli...

Anonimek - wylej sobie kawe na Acera i porzegnaj sie z plyta glowna, jak ja wyleje kawe na mojego T61 to:
1) klawiatura ma ksztalt rynienki wiec zatrzyma wode i zabezpieczy plyte
2) klawiatura ma 2 otwory wiec kawa wyleci dolem

Masz jeszcze jakies watpiwosic? Nie mowie kup bo ja mam, ja swego czasu szukalem testowalem i poza opakowaniem rozwiazania technologiczne Dell i IBM sa poprostu warte ceny.

Offline

 

#7  2010-01-29 11:58:24

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

A ja polecam Della D600 i ogólnie serię d6XX. Aluminiowa obudowa, też bardzo wytrzymałe sprzęciki. A co do IBM, to prawda, że potrafią dużo wytrzymać :)

Offline

 

#8  2010-01-29 19:03:05

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

gson napisał(-a):

Osobiscie mam teraz T61 ale juz lewnowo - zaj..rozwiazania IBM'a w gorszym opakowaniu chinoli...

Błąd, te wersje sa rebrandowane na lenovo. Calkowicie wlasne konstrukcje lenovo to ideapad.

Offline

 

#9  2010-01-30 09:44:56

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

anonimek na Twoim miejscu brałbym tego http://www.radiotonalwernia.com/index.php?products= … p;prod_id=121 i się nie zastanawiał ;) i to co piszą poprzednicy bateria może tylko słabo trzymać ( tak to jest z używanymi laptopami ). Każdy porządny programista kiedyś pracował na serii T IBMa :D
AA no i ta wyje...na lampka robi szał :)

Ostatnio edytowany przez ba10 (2010-01-30 09:46:35)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#10  2010-01-30 10:58:41

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

No zaje... centrino 3 już ma ;] Lampka na prawde super sprawa. Mam starego T60 można polecić, choć ceny tych lapków na tej stronie mogły by być tak ze 200 zł mniejsze. Na baterie pewnie nie ma co liczyć, nie wiem czy mi się takie trafiają, ale padają jak muchy, po roku spada do 0.5-1 h. Dziwne bo mam lapka hp ze 4 lata, pierwsza bateria i trzyma dłużej.

Offline

 

#11  2010-01-30 20:39:07

  gson - Użytkownik

gson
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-07-17

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

qluk napisał(-a):

gson napisał(-a):

Osobiscie mam teraz T61 ale juz lewnowo - zaj..rozwiazania IBM'a w gorszym opakowaniu chinoli...

Błąd, te wersje sa rebrandowane na lenovo. Calkowicie wlasne konstrukcje lenovo to ideapad.

Powiedzm mi proszę czym się różni zdanie "technologia IBM w opakowaniu Chinoli" od Twojego - "laptopy IBM'a brandowane na lenowo"?

Offline

 

#12  2010-01-30 20:49:34

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Tym ze to nie opakowanie chinoli a tylko nalepka z napisem lenovo i nowe nalepki opisowe na podzespolach, ale wciaz z tym samymi numerami co np. w serii r60/t60. Dla mnie opakowanie to w tym wypadku buda, ale moze cos tez i w tym jest bo mi sie pekniecie male zrobilo na spodzie r61 :(

Offline

 

#13  2010-01-31 13:59:02

  anonimek - Członek DUG

anonimek
Członek DUG
Skąd: Alwernia
Zarejestrowany: 2005-06-13

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Offline

 

#14  2010-02-03 08:46:21

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: IBM t40 Czy wart swojej ceny

Procesorem, GPU

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)