Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-18 00:22:58

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

runllevel 2

Witam mam następujący problem po uruchomieniu debiana startuje mi od razu menadzer okien a wolałbym mieć w tym momencie wolną wole czy chce uzywać okienek czy też nie...
Szczerze mówiąc zaskoczył mnie instalator Debiana gdyz nawet się mnie nie spytał o to czy ma startowac do konsoli czy też nie(chyba że coś przeoczyłem)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2005-09-18 00:26:29

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: runllevel 2

no to z /etc/rc2.d/ wywal plik odpalający twojego display managera: kdm, gdm, wdm, xdm... nie wiem którgo z tych masz


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2005-09-18 00:50:44

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: runllevel 2

wielkie dzięki podziałało szkoda tylko że wraz z pozbyciem sie gdm znikły mi opcje wyloguj wyłącz i zrestatuj komputer... mozna to czymś zastąpić oprócz skrótów?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#4  2005-09-18 01:25:51

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: runllevel 2

gdm czy kdm? raczej to drugie? ;)

sorki jeśli źle się wyraziłem. nie chodziło mi o to, żebyś wywalił pakiet ze swoim display managerem, tylko skrót z /etc/rc2.d/.

tzn uczyń tak:

apt-get install kdm <-- żeby zainstalować spowrotem display managera (chyba że faktycznie chodzi o gdm)

rm -f /etc/rc2.d/S99kdm (<-- ew /etc/rc2.d/S99gdm)


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2005-09-18 01:40:33

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: runllevel 2

faktycznie chodziło o gdm no i oczywiście usunołem skrót tak jak to opisałeś S99gdm

no przyznam się oprócz tego poszło xdm bo chciało zastąpić to poprzednie ;)

EDIT:
Jeśli chodzi o to drobne nieporozumienie to raczej ja się źle wyraziłem :)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#6  2005-09-18 01:49:19

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: runllevel 2

:)

spoko, ważne teraz jest jak trzeba


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2005-09-18 02:13:20

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: runllevel 2

twoja odpowiedz "natchneła mnie" :D aby sprawdzić jak zachowa sie gdm podczas gdy będe próbował je uruchomić ręcznie z konsoli
no i takie dwie sprawy...
wyskoczył mi komunikat że gdm może byc uruchomione tylko przez administratora

mówie no dobra damy przez su

poszło no i policzek okienko logowania wyskoczyło... tylko po co juz raz sie logowałem(a nawet 2)

i takie pytanka mam
jaki plik odpowiada za uruchamianie gdm... czy to jest to:
/etc/init.d/gdm.sh
uprawnienia do wykonania mają root, grupa oraz inni (o co chodzi?)

no i czy da się uruchomić w ten sposób gdm żeby logowało aktualnie zalogowanego użytkownika?

Sorki za niejasności w moich wypowiedziach ale przydała by się możliwość wyłączenia systemu z poziomu okienek.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#8  2005-09-18 03:13:50

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: runllevel 2

jaki plik odpowiada za uruchamianie gdm... czy to jest to:
/etc/init.d/gdm.sh
uprawnienia do wykonania mają root, grupa oraz inni (o co chodzi?)

na twoim miejscu nie rozmieniałbym się na drobne, tylko odpalił gdmconfig (jako root)

no i czy da się uruchomić w ten sposób gdm żeby logowało aktualnie zalogowanego użytkownika?

nie bardzo qmam. tzn jak jesteś zalogowany na konsoli i chcesz sobie iksy zapodać, to wpisujesz 'startx' i po sprawie?

Sorki za niejasności w moich wypowiedziach ale przydała by się możliwość wyłączenia systemu z poziomu okienek.

żadna sprawa :)

wykonaj jako root polecenia:

Kod:

chmod +s /sbin/halt
chmod +s /sbin/reboot
/ln -s /sbin/halt /usr/bin/halt
/ln -s /sbin/reboot /usr/bin/reboot

linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2005-09-18 04:08:33

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: runllevel 2

nie bardzo qmam. tzn jak jesteś zalogowany na konsoli i chcesz sobie iksy zapodać, to wpisujesz 'startx' i po sprawie?

dokładnie to chodziło mi o to aby w gnome po wyklikaniu na górnej belce[Operacje>Koniec pracy] mieć oprócz opcji wylogowania opcje restartu i zamknięcia systemu tak jak to jest podczas gdy używa się gdm stąd też te kombinacje.

W każdym bądź razie wielkie dzięki za pomoć.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)