Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-12-22 22:28:11

  adamples - Nowy użytkownik

adamples
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-22

Nautilus - problemy z automontowaniem w unstable

Witam.

Mój problem polega na niemontowaniu partycji znajdujących się na wewnętrznym dysku twardym mojego laptopa po zalogowaniu użytkownika. Wszystko zaczęło się po aktualizacji do unstable. W testing działało tak jak chciałem.

Po kilku godzinach szperania w internecie wreszcie z tej strony: http://packages.debian.org/changelogs/pool/main/g/g … 1-4/changelog dowiedziałem się, że od wersji 2.24.0 gnome-volume-manager nie odpowiada już za automatyczne montowanie dysków. Teraz zajmuje się tym Nautilus - i rzeczywiście potrafi tego dokonać, jednak nie montuje wewnętrznych partycji po zalogowaniu, jak bym tego chciał, ale dopiero po kliknięciu. Jedyną opcję jego konfiguracji, jaka odnosi się do tematu (czyli /apps/nautilus/preferences/media_automount), mam ustawioną na true.

Internetowi szarlatani proponują głównie nieeleganckie obejścia problemu z użyciem fstab, nie wdając się w żadne szczegóły, za to często oskarżając o całe zamieszanie Bogu ducha winnego HALa. Tymczasem ja zastanawiam się czy istnieje sposób, aby zmusić do współpracy nautilusa; a może jakiś element jego konfiguracji umknął mojej uwadze?

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2009-12-23 08:35:29

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Nautilus - problemy z automontowaniem w unstable

Co widzisz nieeleganckiego w dopisaniu partycji do fstab ?

To najprostszy i napewniejszy sposób zwłaszcza ze jest to dysk wewnętrzny stale podłączony.
Gdyby to był dysk na usb czy inny odłączalny to rozumiem ale tutaj ? Po co się męczyć z jakimiś nowymi nie do końca sprawdzonymi wynalazkami.

Ostatnio edytowany przez ilin (2009-12-23 08:36:07)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2009-12-23 12:58:58

  adamples - Nowy użytkownik

adamples
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-22

Re: Nautilus - problemy z automontowaniem w unstable

Montowania partycji w przestrzeni użytkownika jest moim zdaniem wygodniejsze, a na pewno bardziej elastyczne. Szczególnie przydatne było to, że każdy użytkownik sam decydował, które partycje chce zamontować, a które nie (te ustawienia były automatycznie zapamiętywane).

Czy w przypadku wpisu w fstab istnieje możliwość swobodnego montowania i odmontowywania partycji przez zwykłego użytkownika?

PS. Okazuje się, że to nie tylko mój problem: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=599644 .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)