Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-15 13:31:11

  TO_JA - Użytkownik

TO_JA
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-07-22

moduły do sensors

Skompilowałem jądro (268) i teraz mam problem z sensorami płyty gł.
polecenie sensors kończy się błędem brak modułów i2c-... i a8... do płyty głównej (chipset VIA)
W menuconfig w sekcji I2C (nie wiem jak dokładnie się to nazywa, ale pewnie wiecie o co chodzi) pozaznaczałem jako moduły praktycznie wszystko - poza Other... (nie pamiętam dokładnej nazwy, a na stanowisku pracy mam winde), jest to jakaś podsekcja do której nie mogę zajrzeć (no i zaznaczyć czegokolwiek, więc może w innych sekcjach nie zaznaczyłem wszystkiego co trzeba.
Ponadto wszystko (chyba) co dotyczyło mojej płyty zaznaczyłem do skomilowania do jądra i pytanie czy muszę to wywalić z jądra (dać jako moduł)

Offline

 

#2  2005-09-15 17:18:33

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: moduły do sensors

Skompilowałem jądro (268) i teraz mam problem z sensorami płyty gł.
polecenie sensors kończy się błędem brak modułów i2c-... i a8... do płyty głównej (chipset VIA)
W menuconfig w sekcji I2C (nie wiem jak dokładnie się to nazywa, ale pewnie wiecie o co chodzi) pozaznaczałem jako moduły praktycznie wszystko - poza Other... (nie pamiętam dokładnej nazwy, a na stanowisku pracy mam winde), jest to jakaś podsekcja do której nie mogę zajrzeć (no i zaznaczyć czegokolwiek, więc może w innych sekcjach nie zaznaczyłem wszystkiego co trzeba.
Ponadto wszystko (chyba) co dotyczyło mojej płyty zaznaczyłem do skomilowania do jądra i pytanie czy muszę to wywalić z jądra (dać jako moduł)

Może spróbuj najpierw odpalić spod roota polecenie "sensors-detect", a następnie postępować wg instrukcji na ekranie.

Pozdr.
Grześ


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-09-16 07:19:01

  TO_JA - Użytkownik

TO_JA
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-07-22

Re: moduły do sensors

Od tego zacząłem, przeszło bez problemów, dodało wpisy tam gdzie trzeba, problemy są tylko z poleceniem sensors.
Na kernelu-2.4... (nie przekompilowanym przeze mnie) wszystko jest OK.

Offline

 

#4  2005-09-16 08:57:36

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: moduły do sensors

Zobacz na debienowskim kernelu 2.6.8 z paczki, ja nie mam pomysłu.
Za mało informacji.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2005-09-16 09:44:37

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: moduły do sensors

Przez weekend będę się tym bawił, jak nic się nie poprawi to w poniedziałek postaram się nakreślić dokładnieszy obraz problemów.
Wielkie dzięki.

 

#6  2005-09-16 11:39:24

  TO_JA - Użytkownik

TO_JA
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-07-22

Re: moduły do sensors

ps. To pisałem ja Jarząbek...
TO_JA

Offline

 

#7  2005-09-19 12:02:00

  TO_JA - Użytkownik

TO_JA
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-07-22

Re: moduły do sensors

Wracam do tematu.
Podczas wykonywania polecenia sensors-detect wyskakuje pytanie, czy uruchomić moduł i2c-isa (wszystko w sekcji I2C jest zaznaczone jako moduł, jedak ls mod nie wyswietla takiego modułu- gdzie go mozna znaleźć.
W dalszej kolejności wyskakuje rak via686a. Jak już wspominałem wszystkie sterowniki do płyty (ch. Via) wkompilowałem do jądra, czy muszę to zmienić na moduły.
Dalej wszystko poszło ok - wykryło sensory, dodało wpisy do pliku, ale polecenie sensors wywala tylko No Modules Founds, czy cóź.

Offline

 

#8  2005-09-19 12:42:31

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: moduły do sensors

Wracam do tematu.
Podczas wykonywania polecenia sensors-detect wyskakuje pytanie, czy uruchomić moduł i2c-isa (wszystko w sekcji I2C jest zaznaczone jako moduł, jedak ls mod nie wyswietla takiego modułu- gdzie go mozna znaleźć.
W dalszej kolejności wyskakuje rak via686a. Jak już wspominałem wszystkie sterowniki do płyty (ch. Via) wkompilowałem do jądra, czy muszę to zmienić na moduły.
Dalej wszystko poszło ok - wykryło sensory, dodało wpisy do pliku, ale polecenie sensors wywala tylko No Modules Founds, czy cóź.

Mduły powinny być w katalogach:
/lib/modules/2.6.XXX/kernel/drivers/i2c/chips/via686a
/lib/modules/2.6.XXX/kernel/drivers/i2c/busses/i2c-isa.ko

Jeśli ich nie ma to coś z instalacją jądra jest chyba nie tak. Jeśli i2c masz jako moduł to moduły od sensorów też muszą być jako moduł.  Zobacz w sekcji I2C Support -> I2C Hardware Bus support .


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2005-09-19 12:47:41

  TO_JA - Użytkownik

TO_JA
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-07-22

Re: moduły do sensors

Dzięki za info, pozdrawiam

Offline

 

#10  2005-09-20 07:38:44

  TO_JA - Użytkownik

TO_JA
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-07-22

Re: moduły do sensors

Problem rozwiązany, nie wiem dlaczego ale w menuconfig nie były wyświetlane wszystkie dostępne moduły (np. w I2c hardware bus support do wyboru miałem tylko 3 - i2c parport i 5Cx200, natomiast brak był sterowników dla chipsetów). Usunałem katalog surce-2.6.8, plik config z /boot i zainstalowałem nowe źródła. Reszta jest milczeniem.
Dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)