Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-10-11 14:38:37

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

KDE 3 dependens

Mam problemik chce zainstalowas KDE 3 tak jak opisane na debianusers  nie moge za nic ciagle wyskakuja jakies zaleznosci KDE 2.2 chodzi spoko. Mam debiana woody r.0 Macie jakies pomysły??


Ps. Moze przesc do SIDa? Ale znow nie wiem co powpisywac w sources.list

Tak sobie mysle ze lepiej zostac przy stable przy moim małych umiejetnosciach bedzie najlepiej bo jak na razie nie miałem kłopotów z woodym!!


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#2  2004-10-11 17:03:27

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: KDE 3 dependens

Buuuuu, powiedz jak KDE 2.2 chodzi spoko kiedy Ty chcesz odpalić KDE 3 ?
Na debianusers nie napisali przypadkiem żeby KDE 2 najpierw usunąć ?
Zrób dokładnie tak:
Wyjdź z X-ów całkowicie, zaloguj się jako root na czystej konsoli, usuń KDE 2.2 poleceniem:
apt-get remove --purge kde*
możesz sobie odpuścić aktualizację X-ów
Teraz bardzo ważne - zmień wpisy w /etc/apt/sources.list
np. na to co ja mam

Kod:

deb ftp://ftp.de.debian.org/debian/ testing main non-free contrib
deb-src ftp://ftp.de.debian.org/debian/ testing main non-free contrib

deb http://non-us.debian.org/debian-non-US testing/non-US main contrib non-free
deb-src http://non-us.debian.org/debian-non-US testing/non-US main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free

uaktualnij listę pakietów:

Kod:

apt-get update
apt-get dist-upgrade
apt-get install libqt3
apt-get install arts
apt-get install kdebase kdelibs4
apt-get install kdeutils
apt-get install kde-i18n-pl
apt-get install kdemultimedia
i na koniec
apt-get install kdm

Zawsze instalowałem tym sposobem i zawsze działało
Dzięki temu przepisowi zainstalujesz sobie najnowszą wersję KDE 3.2.3
Co więcej, nie musisz przechodzić na SID-a (osobiście odradzam bo część pakietów jest nistabilna).
Gdyby Cię jadnak napadło i w sources.list zamiast testing wpiszesz unstable to wtedy będziesz miał SID-a i KDE w wersji 3.3 (najnowszej)
Musisz tylko pamiętać że to KDE nie ma wszystkich bibliotek i części programów nie uruchomisz.
Za najwyżej dwa dni oczekuję informacji że KDE działa :) bo jak nie to wiesz co ......


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2004-10-11 17:11:25

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: KDE 3 dependens

Heh a czy ja powiedziałem ze mam zainstalowane KDE2 oczywiscie ze odinstalowałem !!!!! Chodziło mi o to ze KDE 2.2 chodzi bez problemów problemy zaczynaja sie gdy odinstaluje i probuje zainstalowac KDE.3

HEh KDE działa ale 2.2 zaraz sie pobawie bo nowy system postawiłem:D


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#4  2004-10-11 17:32:08

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: KDE 3 dependens

To szkoda że zainstalowałeś nowy system razem z KDE. Trzeba było zanstalować tylko system bazowy, a potem doinstalowywać tylko to co potrzebne. Tak postawiony system zajmuje ok 400 MB razem z X-ami i jest piekielnie szybki


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2004-10-11 17:50:48

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: KDE 3 dependens

Eh cos mi ten system nie pasi zaraz chyba zainstaluje od nowa i zrobie tak jak mowisz dociagne to tylko co potrzeba. a potrzeba duzo rzeczy:D tyle dobrze ze mam jajko zrobione i dzieki temu mam dostep do netu dzieki wam to wszytsko!!


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#6  2004-10-11 17:56:33

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: KDE 3 dependens

Jak coś nie będziesz wiedział to wrzucaj na forum, bo będzie ci potrzeba parę rzeczy m.in kompilator, paczki do kompilacji jądra i wiele innych. Ale najważniejsze to postawić szybki system z nowym KDE. A jak masz net to reszta jest prosta.
Pozdrawiam :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2004-10-12 09:15:16

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: KDE 3 dependens

spox juz wszytsko gra jadro mam z starego debiana(znaczy sie kompilowane tydzien temu) bo mi niechodzia sieciwka wiec instaluje deba i mam spokoj z kernelem. Poza tym na linuksie temp procesora obnizya sie o 9 stopni :wow!!! Teraz szukam jakis programow chodz widze ze prawie wszytsko ejst co mi potrzeba. KAdu dociagnaem opere tez jak na razie spox:D teraz oswajanie sie z systemem:D


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#8  2004-10-12 16:54:50

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: KDE 3 dependens

bodzio a interesowales sie takimi plytkami co sa na ftpach debiana ale juz one nie sa chyba official - net install - wsio ciagna z sieci a iso tej plytki zajmuje niecale 40MB. Jest sens takie ustrojstwo ciagnac?

Offline

 

#9  2004-10-12 17:03:04

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: KDE 3 dependens

mam te płyty sarga ale nie wiem czy to ma sens instalowac to lepiej chyba zainstalowac stable a pozniej update:D mi poszło bez problemu:D
Dzieki Bodzio!!


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#10  2004-10-12 17:08:42

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: KDE 3 dependens

wlasnie tylko ze ja na stable mam rozne jazdy ze sprzetem przewaznie czegos brakuje :/ najczesciej brakuje modulow do kart sieciowych - w woodym brak modulu sis900 w jajku dystrybucyjnym :/ a taka instalka jednego pozniej upgrade tez jest troche bez sensu. Mysle o tych plytkach co pisalem wyzej ale one sa unofficial wiec chcialbym sie dowiedziec czy warto sie za to brac, czy stabilne to to itp :]

Offline

 

#11  2004-10-12 17:11:53

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: KDE 3 dependens

Ja to zrobiłem tak nagrałem kernela z obsługa sieciwki itd na płytke zainstalowałem stable i poznije dpkg -i kernel.deb Nastepnie powpisywałem do plików odpowiednie rzeczy aby był dostep do sieci i do sources.list dodałem wpisy od Bodzio no i mam spox system:D


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#12  2004-10-12 19:25:14

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: KDE 3 dependens

Powiem tak. Dopóki Sarge nie będzie stabilny nie będę ściągał tych płyt. Wiem że ludzie instalowali i niektórym się udało, a niektórym tak jak mnie rozwaliło tablicę partycji. Tylka ja straciłem 20 GB filmów.
Poza tym ja mam neostradę, a modułów do Sagema nie ma w żadnym jądrze.
Dorada dla slimaka:
Przecież mając nawet najstarszego Debiana - nawet Potato (pamięta to ktoś ?) możesz skompilować nowe jądro, odpalić i zrobić upgrade. Ja sobie przygotowałem jądro pod mój sprzęt w postaci moje_jajko.deb nagrałem sobie to na płytkę i w razie biedy mam.
Instalujesz stable tylko system bazowy, potem nowe jajko z wszystkimi bajerami których potrzebujesz, następnie upgrade systemu bazowego. Już masz Sarge i doinstallowujesz to co chcesz.
Dzięki temu system zajmuje ok 400 - 700MB miejsca jesta bardzo szybki i stabilny.
Co do płytki net-instal 40MB, nie ściagałem tego i jak na razie nie mam zamiaru. Tak jak pisałem wyżej - pierwsza płyta Woody 3.0.r2 i to mi wystarcza.
Jak dopracują instalator to pomyślimy :)
Pozdrawiam :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#13  2004-10-12 23:55:41

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: KDE 3 dependens

ja nawet istaluje az woodiego 3.0r0 :] bo ma na fajnych plytakch nagrane i nawet stare napedy je czytaja :], poprostu nie mato jak puzniejz akutalizowac system i wlasnoreccznie przekompilowac kernela...
Przy okazji jak idzie Ci bodzio walka z stworzeniem instalatora z innym jakiem z materialow ktre Ci podeslalm..

Offline

 

#14  2004-10-13 00:10:50

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: KDE 3 dependens

poprostu nie mato jak puzniejz akutalizowac system i wlasnoreccznie przekompilowac kernela

hmm a moze biexi powinnas pomyslec o innej distro np slackware skoro to lubisz ;)

uj chyba zgrzeszylem powyzszym zdaniem ;)

Offline

 

#15  2004-10-13 00:19:31

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: KDE 3 dependens

jak narazie to mam dosc roboty...
musze zwalczyc pewnie systemik microtec'a i to na za 2 tygodnie mam go znac  git bo gosc che robic na tym siec.. :]
pozatym zabieram sie za debiana na bazie kernela BSD i jeszcze ta praca.. a dokladnie szukanie nwej...

P>S Slac feee.. nie podoba mi sie i to bardzo jak juz to bym sie za gentoo wolala zabrac ale zaczynaja mniepociagac corzabardziej systemy z rodziny BSD

Offline

 

#16  2005-03-11 14:09:40

  voti - Votisław Naczelnik

voti
Votisław Naczelnik
Zarejestrowany: 2004-04-18

Re: KDE 3 dependens

co do instalacji KDE wg debianusers.pl to nigdy mi sie nie udało :/


Registered Linux User #383763

Offline

 

#17  2005-07-11 13:55:16

  Dantes - Użytkownik

Dantes
Użytkownik
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-05-28

Re: KDE 3 dependens

jak narazie to mam dosc roboty...
musze zwalczyc pewnie systemik microtec'a i to na za 2 tygodnie mam go znac  git bo gosc che robic na tym siec.. :]
pozatym zabieram sie za debiana na bazie kernela BSD i jeszcze ta praca.. a dokladnie szukanie nwej...

P>S Slac feee.. nie podoba mi sie i to bardzo jak juz to bym sie za gentoo wolala zabrac ale zaczynaja mniepociagac corzabardziej systemy z rodziny BSD

Ostatnio ciągle rozstrząsam zalety Slackware i Debiana, jestem ciekawy BiExi dlaczego nie podoba Ci się Slackware. Napiszesz?

Offline

 

#18  2005-07-11 19:49:24

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: KDE 3 dependens

Powiem tak nie lubie pisac negatywow na jakies dystrybucje (no tylko na madaryne bo to jedne negatyw).....
No poprostu filozofia mi sie tego systemu nie podba, pracowalam na slackware jakies pul roku i troche ten sytem poznalam jakos w debianie wszysto mi lepiej dziala niz na slackware....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)