Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-14 01:09:03

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

[postfix] - imap - zrywają się sesje ?

Witam,

spotkałem się z troszeczkę nietypowym dla mnie problemem, ponieważ posiadam obecnie pod swoją opieką dwie maszyny - obie skonfigurowane są identycznie jeżeli chodzi o pocztę. konfiguracja - postfix+sasl2+mysql+amavis+clamd+courier-authlib+courier-imap+courier-maildrop+spamassassin

funkcjonowanie postfixa oczywiście mam oparte o bazkę mysql,
teraz istotne informacje:

rekordy w postfix_users posiadają zdefiniowane pola homedir i maildir na:
homedir: /home/users/nazwa_konta/mail
maildir: user@domena.pl

- strukturka przechowywania danych u mnie na serwerq wygląda tak:
/home/users/nazwa_konta/www - wiadomo
/home/users/nazwa_konta/mail - chyba jasne

i teraz, GID'y napewno są poustawiane dobrze w konfiguracji postfixa - idento jak user:grupa vmail:vmail

teraz prawa tej całej strukturki wyglądają tak:
/home - nobody:users
/home/users/ - nobody:users
/home/users/nazwa_konta - nobody:users
/home/users/nazwa_konta/mail - vmail:vmail
/home/users/nazwa_konta/mail/user@domena.pl i /* - vmail:vmail

teraz dziwna sprawa - mam ustawionych w thunderbirdzie - 4 skrzynki email ktore sobie odbieram z tego samego serwerka, powiedzmy - wysylam maila z konto1@domena.pl - OK - KOPIA WIADOMOSCI TRAFIA DO FOLDERU WYSLANYCH. (drukowanymi bo o to sie rozchodzi).

ale teraz... poczekam 3 minuty, poprostu odejde na chwile od kompa, napisze nastepnego maila i podczas wysylania powinien on sie skopiowac do folderu wyslanych a tymczasem wyskakuje blad podczas kopiowania ktory mowi poprostu ze kopiowanie do folderu wyslanych NIE powiodlo sie.


troszeczq nie wiem co z tym zrobic, oralem juz konfiguracje postfixa na tym serwerze na ktorym mam ten problem - jest ona identyczna jak na serwerq drugim - gdzie nie mam takiego problemu....
roznica tutaj miedzy maszynkami jest jedna - ta druga z ktora nie mam problemu - byla montowana jakies pol roku czasu wstecz. natomiast ta noooweczka - jakies 2-3 tygodnie temu. mowiac to mam na mysli iz na nowszej maszynie sa nowsze wersje oprogramowania - ale jakos w changelogach nie dokopalem sie do znaczacych zmian ktore mogly by tutuaj miec akuratnio wplyw na stan sytuacji.

patrzac na to z boku - przypomina mi to jakby sie rwalo polaczenie i w momencie kiedy wysylam, odczekam jakis czas (sesja sie rwie) i jak wysylam ponownie to nie zostaje nawiazane kolejne polaczenie (jezeli sie urwalo) tylko hmm no wlasnie ale niewiem jakim cudem wtedy mail sie wysyla - a nie kopiuje do folderu wyslanych... :/


pozdrawiam i z góry dziękuje za rady,
Artur Kwiatkowski alias Fo


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#2  2005-09-14 09:29:15

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: [postfix] - imap - zrywają się sesje ?

nno  a co w logach pisze gdy chesz nawiazac polaczenie poraz drugi... czy poprostu sie wywala na czym masz postawiony server smtp? i czy on byl instalowany ze zrodel czy paki debiana

Offline

 

#3  2005-09-15 02:18:53

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: [postfix] - imap - zrywają się sesje ?

BieXi :)

w logach kompletnie nic nie pisze, wlaczylem praktycznie gdzie moglem debug level na najwyzszy i dalej nic :/

dziwna sprawa bardzo, wydaje mi sie ze to moze byc jednak kwestia oprogramowania - byc moze courier-maildrop :/

chyba bede musial sobie kawki na sobote troche zrobic >:)

wszystko instalowane bylo ze zrodelek

pzdr


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#4  2005-09-15 09:30:06

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: [postfix] - imap - zrywają się sesje ?

No a courier'a robiles z e zrodel czy z paczki debiana, bo mi np ten ze zroel tez wywalal niezle numery

Offline

 

#5  2005-09-15 13:07:49

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: [postfix] - imap - zrywają się sesje ?

sources...


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

#6  2005-09-16 13:03:40

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: [postfix] - imap - zrywają się sesje ?

to sprubuj z paczki go zianstalowac

Offline

 

#7  2005-09-21 01:37:39

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

Re: [postfix] - imap - zrywają się sesje ?

SOLVED!

problem leżał oczywiście po stronie konfiguracji imapd.

dyrektywa: MAXPERIP - defaultowo ustawiona na 2

załatwia wszystko >;)

pzdr,
Artur Kwiatkowski alias Fo


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)