Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-11-01 13:59:15

  gopher - Użytkownik

gopher
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-22

serwer poczty

Witam ! Mam prosbe czy jest ktos w stanie lopatologicznie opisac mi od deski do deski jak zainstalowac jakis serwer poczty.
Probowalem juz exim4, qmail, ostatnio nawet xmail (ponoc jest najprostrzy w konfiguracji) i nie wiem wsumie gdzie co nie dziala,
przegladam rozne watki, ale caly czas nic z tego nie wynika. Jestem w stanie postawic serwer www, ftp, sambe ale kurcze nie
daje rady postawic z serwera poczty. Moze byc z webmail'em, mam domene podczepiona pod serwer. Bylbym wdzieczny
jakby sie komus chcialo sie opisac instalacje od a do z serwera.

pozdrawiam


:)

Offline

 

#2  2009-11-01 14:32:54

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: serwer poczty

ogolnie serwer pocztowy to conajmniej dwie uslugi - SMTP (np. exim) i POP3/IMAP (np. dovecot) ... troche o konfiguracji pisze na http://www.opcode.eu.org/usage_and_config/ip_networ … server:poczta ...

btw najlepiej wez np. exima i zacznij go konfigurowac i zadawaj konkretne pytania ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2009-11-03 10:10:02

  joshuavh - Użytkownik

joshuavh
Użytkownik
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-08-10

Re: serwer poczty

Zdecydowanie polecam.. jako, że na Dovecot!
http://howtoforge.net/iredmail-mail-server-with-lda … -debian-5.0.1
Przetestowałem i działa!


Joshua Van Horn

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)