Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-09-29 08:23:01

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

kod z html na java okienkowa

Witam! Mam taki pytanie - jestem początkujący jeżeli chodzi p javę okienkową i mam taki problem:

mam program który na podstawie zdefiniowanych zmiennych oraz formatki ( czyli wzorca ) generuje plik.
Wygląda to tak  mam wzorzec który wygląda np tak:

*****************************************************************************
<table border=1 width=100%><tr><td width=50%>##01</td><td width=50%>##02</td>
</tr><tr>
<td width=50%>##03</td><td width=50%>##04</td></tr><table>   
*****************************************************************************
wpisałem to tak jako przykład ale jak widać są tam zmienne zawarte w tabeli html'a

po wygenerowaniu takiego pliku zawartość wygląda tak że każdą taką tabelę posiada jedna osoba czyli np wygenerował się plik dla 4 osób:

Kod:

*****************************************************************************
<table border=1 width=100%><tr><td width=50%>Janek</td><td width=50%>Kowalski</td>
</tr><tr>
<td width=50%>ul Kosciuszki 15</td><td width=50%>Pastuszkowo</td></tr><table>   
*****************************************************************************

*****************************************************************************
<table border=1 width=100%><tr><td width=50%>Gerard</td><td width=50%>Bronkowski</td>
</tr><tr>
<td width=50%>ul. Klaskacza 1</td><td width=50%>Mucijanowice</td></tr><table>   
*****************************************************************************

*****************************************************************************
<table border=1 width=100%><tr><td width=50%>Mundek</td><td width=50%>Powiedzial</td>
</tr><tr>
<td width=50%>ul Sandala 19</td><td width=50%>Dajtaspać</td></tr><table>   
*****************************************************************************

*****************************************************************************
<table border=1 width=100%><tr><td width=50%>Ignacy</td><td width=50%>Cubeluszko</td>
</tr><tr>
<td width=50%>ul. Wrozek Dejanir 8</td><td width=50%>ZPółobrotowo</td></tr><table>   
*****************************************************************************

Jak widać wygenerował mi się plik dla 4 osób według wzorca. Wygląda to tak że kod html'a mogę definiować jak mi się
podoba i nie musi być to wcale kod html. Obojętnie jaki! Także mi chodzi o aplikację okienkową w javie.
( tabelki itd obrazki )

Czy jest możliwość ustawienia tego wzorca tak aby generowała mi się aplikacja okienkowa???

Czyli klikam na pulpicie w ikonę i wyświetla mi się okienko w którym zawarte są dane jak wyżej w tabelkach ewentualnie z jakimiś obrazkami( oczywiście do tego chciałęm dorobić wydruk
taki aby każda osoba wychodziła na osobnej stronie - ale to może na końcu )
Mógłby mnie ktoś nakierować albo zaproponować jakiś kod??

Był bym bardzo wdzięczny za informację:)

Ostatnio edytowany przez debbie (2009-09-29 08:23:21)


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2009-10-01 08:49:22

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: kod z html na java okienkowa

Jest możliwość zrobienia wszystkiego, tylko musisz sobie to napisać. Jakiś parser htmla, który buduje na jego podstawie tebelę swingową. Swoją drogą lepiej te dane przekazywać w inny sposób i nie bawić się w skomplikowane parsowanie htmla. Wydruk czy obrazki też możesz sobie zrobić. Wiesz to jest programowanie, wszystko możesz zrobić. Nikt nie będzie ci przedstawiał kodu, jest mase tutoriali w sieci do nauki swinga. A parsowanie htmla sam sobie obmyśl, jeśli dalej się chcesz tego trzymać. Html nie jest zbyt dobry do przekazywania danych, ale możesz pewnie użyć parserów do XML-a. Także są tutoriale, lecisz na google z tekstem "java parsowanie XML" czy coś w tym stylu, ewentualnie angielska wersja.

Offline

 

#3  2009-10-01 10:50:13

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: kod z html na java okienkowa

Popieram kamikaze, parsowanie html'a to zbyt szczęśliwe przekazywanie danych.
Użyj albo XML'a albo zwykłego CSV, którego w javie się prasuje jedną komendą.
Skoro masz program który z tych zmiennych robi Ci html'a to przerobienie go na CSV trudne nie będzie.
może powiedz co ta program Ci generuje te plik i w czym jest napisany?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)