Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-09-19 21:28:11

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Mepis brak dostępu do zasobów Samby

Witam!
Zainstalowałem i zaktualizowałem nowa wersję Mepisa. Testuję bo od dawna nie korzystałem z KDE. Wszystko chodzi ładnie, wygląda cacy, ale niestety z jedną drobnostką nie moge dać rady.

Mimo udostępnia udziałów Samby na Mepisie z zewnątrz (sieć lokalna) są niedostępne zarówno dla komputerów z Linuksem jak i Windows.
Natomiast z Mepisa mam dostęp do wszelkich udostępnionych zasobów w sieci.
Mała uwaga:
wszystko mam na wartościach "fabrycznych" podczas aktualizacji zachowałem pliki pierwotne, firewall pokładowy Guarddog także na domyślnych wartościach.

Znalazłem podobny problem wystepujący na Ubuntu lecz tam jako rozwiązanie proponowano odblokowanie portów 30000 do 640000 podobno skuteczne, ale mi to sie nie podoba.

Będę wdzięczny za sugestie

Pozdrowienia

Edit:Przedwcześnie prawdopodobnie napisałem posta bo już w Linux Mint Gnome dobrałem sie do udostepnianych zasobów Mepisa. Zrobiłem tak właczyłem Nautilusa następnie -> Połącz z serwerem -> podałem aderes IP a następnie klik -> Połącz i pokazały się udostępnione zasoby.

Nie wiem jeszcze jak z Windows, ale popróbuję...

Edit2
W Windows XP Home mogę połączyć się i uzyskuje dostęp poprzez Start -> Uruchom -> \\adres_IP_Mepis.
Na razie wystarczy.

Przepraszam za zawracanie głowy

Pozdrowienia

Ostatnio edytowany przez DadaD (2009-09-19 22:41:28)


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)