Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-09-07 02:26:58

  Fo - Użytkownik

Fo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-29

[postfix] catch all

Witam,

dzisiaj jakoś między jedną kawką a drugą zaświtało mi, że fajnie by było dorobić sobie catch all dla określonej domeny w postfixie.... ale... ;)

moja konfiguracja postfix'a opiera się o mysql,
tabeleczki odpowiadające pliczkom w /etc/postfix :
postfix_access
postfix_alias
postfix_relocated
postfix_transport
postfix_users
postfix_virtual
postfix_virtual_domains

no i teraz taki myk, postfix_virtual de facto (chyba że źle doczytałem to proszę o naprostowanie mnie) odpowiada za aliasy, no więc czemu nie za catch all ? postfix_virtual zawiera praktycznie dwa pola - email i destination, jak dodam sobie rekordzik w polu email typu @domain.com a w polu destination jakiś adres email (realny) no to wtedy WSZYSTKO co leci na jakiekolwiek skrzyneczki w domenie @domain.com leci na ta realna skrzynke dodana w destination.

teraz moje pytanie, czy da się utworzyć taki catchall żeby wiadomości na skrzynki które istnieją docierały tak jak powinny a na te które nie istnieją - żeby reagował catchall ? no i ofkoz przesyłał takiego maila który był błędnie zaadresowany na wskazany przeze mnie mail realny ?

wyczytałem tutaj : http://www.macosxhints.com/article.php?story=2003110323024816
że aby maile chodziły tak jak powinny (żeby na mail który istnieje docierała wiadomośc normalnie a na mail który nie istnieje - żeby reagował catch all) należy również dodać rekordy: każde konto email istniejące => miejsce dostarczenia.

o co mi konkretnie chodzi ?
czy da się ustawić tak catch all aby nie trzeba było dorzucać wpisów dla istniejących maili (że taki adres => takie miejsce) do tabeli postfix_virtual ? bo co jeżeli mam 100 tyś. adresów w bazie :/

nie mogę się doszukać za chiny, czy nie ma przypadkiem czegoś takiego jak !*@domain.com - warunek który mówi że jeżeli nie ma jakiegoś maila to dla tej domeny to wtedy prześlij maila na konto catch all ?
czy też trzeba będzie brudzić sobie rączki ?

z góry dzięki za re.

pozdrawiam,
Artur Kwiatkowski alias Fo


Klasyfikator wódki w świecie IT: 0.1 l - demo,0.25 l - trial version,0.5 l - personal edition,0.7 l - professional edition,1.0 l - network edition,1.75 l - enterprise,3 l - for small business,5 l - corporate edition,"klin" - Service pack

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)