Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-07-21 23:44:03

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Debian 5.0.2 i polskie czcionki

Jak ustawiłeś lokalizacje na utf-8 to musisz pamiętać o aplikacjach, szukaj takich które go wspierają. EKG dopiero od wersji drugiej wspiera unicode.

dygi napisał(-a):

W konsoli nie mogę robić dużych ogonków z CAPS LOCKiem, tylko z SHIFTem.

Nie zmieniłeś przez przypadek modelu klawiatury z pc105?

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-07-21 23:46:36)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#27  2009-07-22 00:05:58

  dygi - Użytkownik

dygi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-19

Re: Debian 5.0.2 i polskie czcionki

sp3cu napisał(-a):

Nie zmieniłeś przez przypadek modelu klawiatury z pc105?

Jeśli pytasz o xorg.conf to odpowiedź brzmi nie.

Kod:

Section "InputDevice"
    Identifier     "Keyboard0"
    Driver         "kbd"
    Option         "XkbRules" "xorg"
    Option         "XkbModel" "pc105"
    Option         "XkbLayout" "pl"
EndSection

Cały czas szukam odpowiedzi w rejonie pakietów console-data oraz locales. W sensie ich rekonfiguracji. Dodatkowo doczytałem, że Eterm nie obsługuje UTF-8 więc pewnie zmienię go na Xterm'a ale nie o to chodzi. Nadal staram się dociec jak ustawić ogonki bez doinstalowywania dodatkowych czcionek.. Zaczęły mnie nawet intrygująco wciągać te poszukiwania.

DODANO:

Dobrze, zostańmy przy tym, że kodowanie powinno być UTF-8. Problem z tym ma na przykład ekg. Znalazłem fajne rozwiązanie poprzez enkapsulację w screenie. Screen pozwala na zmianę kodowania (C-a :encoding iso-8859-2). Pozwala także na wywołanie "screen -c .screenrc_ekg" ale jakoś mi to nie działa..

Ktokolwiek z kolegów może mi potwierdzić to samo ? Czy plik .screenrc musi mieć specjalną składnię ? Sprawdzając w screen'ie "Ctrl-A :info" pokazuje mi, ze nie zaladowal pliku z ustawieniami "encoding iso-8859-2". Ręcznie wpisując działa.

Ostatnio edytowany przez dygi (2009-07-22 00:48:03)

Offline

 

#28  2009-07-22 08:06:39

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Debian 5.0.2 i polskie czcionki

Co do ekg to polecałbym użyć ekg2 nie bedzie problemów z krzaczkami bez zadnych kombinacji.

Apropo tych czcionek w konsoli to mówimy o czystej konsoli tty czy emulatorze terminala jakimś bo to istotna różnica ?

Ostatnio edytowany przez ilin (2009-07-22 08:07:03)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#29  2009-07-22 09:57:20

  dygi - Użytkownik

dygi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-19

Re: Debian 5.0.2 i polskie czcionki

ilin napisał(-a):

Co do ekg to polecałbym użyć ekg2 nie bedzie problemów z krzaczkami bez zadnych kombinacji.
Apropo tych czcionek w konsoli to mówimy o czystej konsoli tty czy emulatorze terminala jakimś bo to istotna różnica ?

Cały czas, jeśli nie mówię, że "pod Xami" to mówię o czystej tty (Ctrl+Alt+F1..6). Co do ekg2 nie przypadł mi do gustów, mimo iż próbowałem ze trzy razy. Z przyzwyczajeniami cężko walczyć.. ":encoding iso-8859-2" rozwiązuje mi problem krzaków w konsoli pod Xami dla ekg więc tak zapewne zostanie, tylko nie potrafię zrozumieć co robię źle, że screen nie łyka mi opcji "-c .screenrc_file" co ułatwiłoby zmianę kodowania dla jednej wybranej sesji screen/ekg.

DODANO: 10:04

W sumie:

Kod:

xterm -en iso8859-2 -e ekg

też działą z ekg i iso..

Ostatnio edytowany przez dygi (2009-07-22 10:06:19)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)