Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2009-07-19 08:08:44

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Wszystko fajnie, ale imho gentoo to taka trochę zabawka dla ludzi, którzy chcą mieć kompilowane, ale nie mają ochoty za bardzo poznać systemu, jest emerge i jest cacy. Chcesz mieć wyzwanie w budowie systemu i go poznać? To ja zawsze powtarzam LFS - to jest wyzwanie. :)

Imho przeceniasz "wartość" własnoręcznie skompilowanych binarek. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#27  2009-07-19 08:18:24

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Wypada mi przypomnieć zdarzenia z DUGa który przeciez na gentoo stoi.

Pamiętacie wydarzenia z ubiegłego lata?
Jak się wyłączał podczas aktualizacji bo się procek czy płyta przegrzewaa podczas kompilacji?

Wiem wiem wina sprzętu. :)
Ale takie drobnostki czasem też mają znaczenie.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#28  2009-07-19 09:47:57

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Nie mam nic przeciwko gentoo, ale już parę lat temu stwierdziłem, że szkoda na to czasu. Wartość edukacyjna jest znikoma, a zysk z takich "dopieszczonych" binarek jest mierny. Po co kompilować skoro są binarki. Szkoda prądu, na prawdę lepiej zainwestować w sprzęt niż czas i prąd.

Po tym co czytam w Twoich wcześniejszych postach widzę, że bardzo słabo znasz debiana. Zupełnie nie wiem o co chodzi z tym burdelem w plikach konfiguracyjnych czy robieniem czegoś za admina czy użytkownika. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#29  2009-07-19 12:06:54

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Linux w firmie – kilka pytań

A wg mnie to jest najfajniejsze w Linuksie, że użytkownik ma wybór. Nic nie jest narzucane. Każde distro ma swoją charakterystykę, swoje założenia. Każdy użyje tego co mu będzie wygodniejsze lub co bardziej zna - dla jednego gentoo będzie tym wygodniejszym distrem, a dla kogoś innego Debian, Suse ...

Offline

 

#30  2009-07-19 13:07:06

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Ja piszę pracę inżynierską na temat informatyzacji firmy na oprogramowaniu open source. I póki co to mam tylko problem z napisaniem wdrożenia. Reszta jest do zrobienia i nie jest to aż tak duży problem jak się wydaje. Ty nie masz aż takiego dużego problemu bo nie migrujesz z MS na linuksa tylko zaczynasz tworzyć sieć. Ja w swoim projekcie będę używał Debiana chociaż też się zastanawiałem nad PLD. Moim zdaniem o dystrybucji powinien decydować człowiek który to będzie obsługiwał bo on za to będzie odpowiadał.

btw. Ajkidu PW


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#31  2009-07-20 06:52:46

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Praktycznie za wyjątkiem lexmarka to nie spotkałem drukarki, która by na linuksie nie ruszyła.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#32  2009-07-20 15:09:09

  Ajkidu - Użytkownik

Ajkidu
Użytkownik
Skąd: Planet Earth
Zarejestrowany: 2009-03-17

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Widzę, że dyskusja rozwija się :)

Dziękuję za wypowiedzi. Pogoolałem też trochę i chyba to zrozumiałem. Poprawcie mnie jeśli źle myślę.

A więc tak: odpowiednik rozwiązań MS (AD + Serwer plików i drukarek) w Linuksie to Open LDAP + Kerberos + Samba PDC + CUPS

Jest jakieś narzędzie integrujące powyższe, czy też jak coś zmienię np. w Open LDAP to ręcznie muszę konfigurować Sambę etc. ? Czy np. Webmin lub eBox lub ApacheDirectoryStudio to oferują i które narzędzie jest lepsze waszym zdaniem ?

Co do dystrybucji, to wygląda to tak, że Debian jest pierwszym Linuksem z jakim miałem do czynienia (zacząłem za czasów tuż przed zamrożeniem  Lennego). Pokusiłem się też o Gentoo i nawet postawiłem go ze stage 1 ;). Dałem radę ale później sobie odpuściłem, bo nie dawałem rady z flagami USE (dla mnie to póki co czarna magia). Więc raczej Gentoo nie biorę pod uwagę, choć ma niewątpliwie dla mnie jedną zaletę, jest meta dystrybucją (chyba tak to się mówi), więc nie starzeję się.

Które rozwiązanie Debianowe będzie stabilniejsze: Stable + Backports czy też może Testing ?

Inne dystrybucje, które proponowaliście wypróbuję. Właśnie ściągam EnGarde Secure Linux. Tylko, że ja nie mam żadnego doświadczenia z dystrybucjami RPM. I jest jeszcze jeden argument, który spowodował wybór Debiana, jego ciągły rozwój i duże wsparcie, np. to forum. Takie projekty jak EnGarde Secure Linux z pewnością są godne uwagi, tylko może okazać się za rok, że twórcy nie mają już ochoty, czasu etc. dalej rozwijać projekt i wtedy jest zonk.

Zastanawiam się też, czy na Workstation lepiej mieć Debiana czy może Ubuntu. Co o tym myślicie ?

Zamiennik Exchange, tego właśnie cały czas nie wiem, ponieważ Exchange + Outlook to coś więcej niż typowy serwer pocztowy. Zamiennik Outlook to chyba będzie Evolution,  tylko to tego jaki będzie najodpowiedniejszy serwer ?

Planuję głownie laptopy na Workstation. Gdzieś obiło mi się o uszy, że niektórzy producenci oferowali laptopy z pre-instalowanym Linuksem. Może pamiętacie jakie to są modele? Pytam bo zależy mi na lapkach w pełni wspieranych przez Linuksa.

Być może jeden komp będzie musiał być na Windowsie (przyczyna oprogramowanie  F/K) czy to znacznie utrudni konfigurację Open LDAP + Kerberos + Samba PDC + CUPS ?

Czytałem też o projekcie Samba 4, dobrze zapowiada się, tyko chyba póki co jest w wersji rozwojowej. Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z Sambą 4 ?

Zarządznie Firefox/Iceweasel. To póki co odkładam na później.

Na razie chcę w domu zasymulować sieć. Mam dwa kompy ( PC + laptop) i drukarkę HP

I jeszcze jedna prośba. jak znacie jakieś dobre Opisy, FAQ, HowTo etc. (najlepiej po polsku) dotyczące instalacji i konfiguracji Open LDAP + Kerberos + Samba PDC + CUPS , to będę wdzięczny za linki.

P.S.
Zdaję sobie sprawę, że coś za coś. Zaoszczędzę kupę kasy na licencjach MS, a w zamian spędzę kilkadziesiąt godz przy Linuksie. Wziąłem to pod uwagę. Pocieszam się tym, że zrobię to raz i będzie hulać.

Ostatnio edytowany przez Ajkidu (2009-07-20 17:01:05)


Registered Linux User #486566

Offline

 

#33  2009-07-20 18:22:53

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Ajkidu napisał(-a):

A więc tak: odpowiednik rozwiązań MS (AD + Serwer plików i drukarek) w Linuksie to Open LDAP + Kerberos + Samba PDC + CUPS

zalezy jak rozumiesz odpowiednik - jezeli to ma byc odpowiednik kompatybilny z workstacjami na Win to tak jak piszesz ... jezeli nie masz zamiaru miec stacji z Win to OpenLDAP (centralna autoryzacja) + NFS (udostepnianie zasobow dyskowych w tym $HOME dla profili mobilnych) + CUPS (udostepnianie drukarek)

IMHO w srodowisku czysto POSIXowym nie warto pchac rozwiazac z swiata MS (PDC) ... nie wiem po co PDC dla Linuxow ...

Ajkidu napisał(-a):

Więc raczej Gentoo nie biorę pod uwagę, choć ma niewątpliwie dla mnie jedną zaletę, jest meta dystrybucją (chyba tak to się mówi), więc nie starzeję się.

Debian testing tez sie nie starzeje ... ogolnie co do dystrybucji to najwazniejsze abys Ty sie w niej dobrze czul ...

Ajkidu napisał(-a):

Które rozwiązanie Debianowe będzie stabilniejsze: Stable + Backports czy też może Testing ?

zalezy od wprawy w administrowaniu ... jezeli ma sie problemy z opanowaniem systemu to Stable jezeli protafi sie korzystac z aptitude (w tym z mechanizmow rozwiazaywania konfilktow, etc) to polecam Testing ...

Ajkidu napisał(-a):

Zastanawiam się też, czy na Workstation lepiej mieć Debiana czy może Ubuntu. Co o tym myślicie ?

ja bym polecil Debiana:
a) jest bardziej przewidywalny od Ubuntu
b) jezeli bedziesz go miec na serwerach to jeden system do utrzymania

Ajkidu napisał(-a):

Zamiennik Exchange, tego właśnie cały czas nie wiem, ponieważ Exchange + Outlook to coś więcej niż typowy serwer pocztowy. Zamiennik Outlook to chyba będzie Evolution,  tylko to tego jaki będzie najodpowiedniejszy serwer ?

mozesz wyjasnic to "cos wiecej"? latwiej bedzie wtedy cos polecic ...

Ajkidu napisał(-a):

Być może jeden komp będzie musiał być na Windowsie (przyczyna oprogramowanie  F/K) czy to znacznie utrudni konfigurację Open LDAP + Kerberos + Samba PDC + CUPS ?

pewnie troche utreudni ... pozatym nie wiem jak widzisz przenosnosc profilu uzytkownika pomiedzy Win a Linuxem jak to zupelnie inny zestaw ustawien dla zupelnie innych aplikacji

Ajkidu napisał(-a):

I jeszcze jedna prośba. jak znacie jakieś dobre Opisy, FAQ, HowTo etc. (najlepiej po polsku) dotyczące instalacji i konfiguracji Open LDAP + Kerberos + Samba PDC + CUPS , to będę wdzięczny za linki.

jak pisalem dla Linuxow nie ma sensu PDC - wystawiasz po prostu /home po NFS z serwera,a autoryzujesz userow przez PAM + LDAP (http://www.opcode.eu.org/konfiguracja_linuxa/#konfiguracja_linuxa:ldap)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#34  2009-07-20 18:41:33

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Wszystko zalezy co chcemy wdrazac na tych serwerach. U siebie w robocie administruje takim "nie wielkim gridem oracle" i wierzcie mi nie uswidczycie tam gentoo, debiana, cz slackware mimo ze to zacne dystrybucje linuksa. Wszystko stoi na Solarisach i AIXach. Taki Oracle bardzo starannie sobie wybiera dystrybucje ktore supportuje np. RHEL i zaden ale to zaden admi o zdrowych zmyslach nie bedzie stawial Oracla np. na Debianie czy Gentoo mino ze sie da go zainstalowac z racji braku wsparcia.
Jesli zas szykowany przez nas serwerek utrzymuje LDAPa, MySQLa czy Postfixa doskonalym bedzie np. Debian. Gentoo podobnie jak moi przedmowcy nie polecam strata czasu a zysk marny. Oprocz Debiana polecam zapoznac sie z Centosem (darmowa kompilacja RedHata Enterprise).

Offline

 

#35  2009-07-26 17:26:34

  gielo - Użytkownik

gielo
Użytkownik
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2009-07-01
Serwis

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Korzystam z gentoo, debian i slackware

Do firmy to się nada zarówno debian jak i gento ze względu na szybką i bezproblemową aktualizację pakietów. Ze slackware jest większy problem jeżeli chodzi o aktualizacje. Reszta panowie to już czysta popierdułka bo linuks to linux. Lubie debiana ze względu na dużą liczbę oprogramowania w repozytoriach co zaoszczędza mi czas na instalacji jak i aktualizacji softu. Na gento może trochę to dłużej trwa ale przecież nikt nie siedzi przed ekranem czekając aż się wszystko aktualizuje. Emerge to potężne narzęðzie zresztą jak i apt-get czy aptitude pod debianem.

Więc co mogę polecić ? Oczywiście to na czym się najlepiej znasz, a jak się nie znasz to ilość informacji w internecie, a ta dla debiana jest naprawdę spora. Dla gentoo też jest tego trochę.

Teraz jeżeli chodzi o działanie sprzętu. Jak nie masz go jeszcze zakupionego sprawdź co ciebie interesuje i popatrz czy pod linuksem pójdzie. Dostosuj sprzęt jednym słowem. W większości działa ale zawsze można trafić coś co nie będzie działało więc warto o to zadbać za wczasu.

Jak masz już zakupiony sprzęt to zobacz czy nie będzie z nim problemów. Jak już to wszystko ogarniesz a wcale nie jest to jakieś ekstremalne to będziesz naprawdę zadowolony ciesząc się wydajnością, stabilnością i większym bezpieczeństwem linuksów. Problemem może być kadra pracownicza, którzy pewnie nigdy w życiu linuksa na oczy nie widzieli ale tu postawiłbym twarde warunki albo jesteś otwarty na wiedzę i szybko się uczysz albo szukaj sobie pracy u konkurencji.

Tyle jeżeli chodzi o sam system co do twoich wymagań to jak mówili przedmówcy jest to do zrobienia.

Offline

 

#36  2009-11-16 23:19:28

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Tak podepnę sie do tematu.

Nie bardzo wiem jak to jest w prawie.
Jeśli biorę jako pracownik w firmie lapciaka i instaluje na nim Debiana to mogę bezpłatnie używać wszystkich programów z repetytorium ?

Offline

 

#37  2009-11-17 00:22:06

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Linux w firmie – kilka pytań

z galezi main na pewno tak ... Debian wymaga m.in. aby mozna uzywac oprogramowania komercyjnie ... patrz http://www.debian.org/social_contract.pl.html#guidelines


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#38  2009-11-17 00:50:29

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Linux w firmie – kilka pytań

morys napisał(-a):

programów z repetytorium

:) Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...

Offline

 

#39  2009-11-18 21:59:48

  gielo - Użytkownik

gielo
Użytkownik
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2009-07-01
Serwis

Re: Linux w firmie – kilka pytań

W Europie tak

W Ameryce mają inne prawo. nigdy się tym nie interesowałem za bardzo ale chyba oni legalnie to z głównej gałęzi repozytorium mogą korzystać.

Jeżeli za jakieś oprogramowanie jest pobierana opłata to go w repozytoriach debiana nie znajdziesz.

Linux to nie system piratów komputerowych jak swego czasu chciał to wmówić microsoft ale ludzi, którzy szukają lepszych dla nich rozwiązań oraz tych co chcą się pozbyć właśnie piractwa na swoim komputerze. Sorry ale legalne korzystanie z komputera z systemem windows przez zwykłego zjadacza chleba jest prawie niemożliwe. Szczególnie w Polsce.

Ostatnio edytowany przez gielo (2009-11-18 22:04:00)

Offline

 

#40  2009-11-18 22:42:57

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Na ten temat to dodam ciekawego linka, może nie na tyle firm co na temat "super komputerów" ;) http://www.top500.org/charts/list/34/osfam. Dziwne?? ;]


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#41  2009-11-18 22:50:28

  morys - Członek DUG

morys
Członek DUG
Skąd: podbeskidzie
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: Linux w firmie – kilka pytań

morys napisał(-a):

Jeśli biorę jako pracownik w firmie lapciaka i instaluje na nim Debiana to mogę bezpłatnie używać wszystkich programów z repetytorium ?

Krótko ?
Mogę, czy nie ?

Offline

 

#42  2009-11-18 23:01:41

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Linux w firmie – kilka pytań

morys napisał(-a):

morys napisał(-a):

Jeśli biorę jako pracownik w firmie lapciaka i instaluje na nim Debiana to mogę bezpłatnie używać wszystkich programów z repetytorium ?

Krótko ?
Mogę, czy nie ?

Używać można zawsze, ale według tego co jest wydzielone w Pool i czy chcemy tego używać na określonych warunkach ;)


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#43  2011-07-02 10:13:13

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Witam,
ja się chcę podpiąć, bo mam także pytanie o wykorzystanie Linuksa w firmie, ale nieco w innym zakresie.
Planowałbym otworzyć sklep internetowy i bardziej chodzi mi o wykorzystanie aplikacji do zarządzania płatnościami,czy też do prowadzenia rachunkowości.

1) czy jest jakiś program do obsługi kasy fiskalnej i wystawianie paragonów. Planuję, że moim sklepie zakupów można będzie dokonywać albo poprzez zakup na fakturę, albo paragon, co do faktury to sprawa jest prosta, bo można skorzystać z chociażby z programu Qfaktyry, ale nie mogę znaleźć żadnej aplikacji do obsługi drukarki fiskalnej i drukowania paragonu. Czy jest coś takiego w ogóle na linuksa?

2) Czy jest jakieś oprogramowanie do prowadzenia samodzielnej rachunkowości w firmie na uproszczonych zasadach? tzn książka przychodów i rozchodów?

3) Na jakiej platformie założyć sklep internetowy? Wszyscy polecają komercyjne dedykowane rozwiązania, że niby chociaż trzeba zakładać to jest to profesjonalne itp, a ja myślę o oprogramowaniu GPL, a dokładniej o ZENCart, tylko właśnie nie wiem czy to ma sens, czy przy pomocy tego da się wy pozycjonować stronę w internecie a n tym się nie znam, oraz czy da się tą platformę powiązać np z allegro?

Offline

 

#44  2011-07-02 10:35:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Linux w firmie – kilka pytań

Wszyscy polecają komercyjne dedykowane rozwiązania

W firmie masz już US i ZUS, potrzebny Ci jeszcze następny kłopot, w stylu tzrobienie skleu - 4000 netto, na hostingu zmieniła się wersja php - 2000 netto, potrzebny jakiś prosty moduł do sklepu 1500, zmieniło się API modułu ceneo - 1000 zł?

Lepiej posiadzeć nad tym z miesiąc, czy dwa i zrobić sobie sklep samemu.

System księgowy?
Jest płatny Lefthand  - na Linuxa, widzialem też kiedyś  darmowy program efirma - w php
Do rachunkowości jest  też np http://www.sql-ledger.com/

Jest też np kombajn ścianowy ERP - OpenERP.

Inna sprawa, że lepiej mieć coś, co jest dopasowane do polskiej księgowości, bo system tworzenia przepisów jest taki, że polska ksiegowośc nie przypomina niczego, co można zobaczyć w Europie, a zmiany w interpretacji są co chwila.

Dlatego lepiej mieć coś, co jest na bierząco aktualizowane do obecnego stanu prawnego, i ma polisę ubezpieczenia OC. :P

Wymiana danych międzysklepem a programem księgowym?
Jedno ma dane w  w Mysql, drugie w Firebirdsql lub Postgresql, także całosc  roboty - to z jednej bazy do xml, xml wpakować do drugiej bazy.
Cała magia, choć trochę porzeźbić trzeba.

To by było na tyle
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-07-02 10:36:42)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#45  2011-07-03 20:33:11

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Linux w firmie – kilka pytań

vnu007dl napisał(-a):

Witam,
ja się chcę podpiąć, bo mam także pytanie o wykorzystanie Linuksa w firmie, ale nieco w innym zakresie.
Planowałbym otworzyć sklep internetowy i bardziej chodzi mi o wykorzystanie aplikacji do zarządzania płatnościami,czy też do prowadzenia rachunkowości.

1) czy jest jakiś program do obsługi kasy fiskalnej i wystawianie paragonów. Planuję, że moim sklepie zakupów można będzie dokonywać albo poprzez zakup na fakturę, albo paragon, co do faktury to sprawa jest prosta, bo można skorzystać z chociażby z programu Qfaktyry, ale nie mogę znaleźć żadnej aplikacji do obsługi drukarki fiskalnej i drukowania paragonu. Czy jest coś takiego w ogóle na linuksa?

2) Czy jest jakieś oprogramowanie do prowadzenia samodzielnej rachunkowości w firmie na uproszczonych zasadach? tzn książka przychodów i rozchodów?

3) Na jakiej platformie założyć sklep internetowy? Wszyscy polecają komercyjne dedykowane rozwiązania, że niby chociaż trzeba zakładać to jest to profesjonalne itp, a ja myślę o oprogramowaniu GPL, a dokładniej o ZENCart, tylko właśnie nie wiem czy to ma sens, czy przy pomocy tego da się wy pozycjonować stronę w internecie a n tym się nie znam, oraz czy da się tą platformę powiązać np z allegro?

Ja bym Ci polecił jedno z rozwiązań księgowości internetowej, np. ifirma. Jeśli masz rachunek w mbanku to w promocji masz pół roku za darmo (nie wiem czy to jeszcze jest), ale 3 miesiące na wypróbowanie za free są na bank. Program do fakturowania mają za free. Dodatkowo możesz sobie zintegrować tę księgowość z kilkoma różnymi sklepami. No i wszystko jest na bieżąco z prawem.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)