Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-10-08 18:46:31

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Odchudzanie :)

Poddałem się z woodim przerobionym na Sarge i przenosinami na jajo 2.6:( tak myśle że tu chodziło o ładowanie przez initrd, czy jakoś tak.
Ale za to zassał i wypalił mi mój windowsowy kolega płytke pierwszą z Sarge. Ha instalacja poszła gładko w trybie expert :D i odrazu wybrałem jajko 2.6 :). Zassałem z netu reszte programów i właśnie pisze z pod Xfce4 i Opery, poradziłem sobie z konfigóracją polskich czcionek, długa to walka była. I z dzwiękiem również bez problemów. Lecz znowu zapragnołem skroić jajko 2.6 na własną miare, i używanie sterów dla TNT2 od nvidi (instlator chce źródła od jaja :/), i  tu problem bo przeznaczyłem na Debiana tylko 1Gb a samo jajko po rozpakowaniu zajmuje coś koło 200Mb i brakuje mi miejsca. Jak moge odchudzić system, co moge spokojnie wywalić. Ewentualnie który folder najbardziej się rozrasta (jak się nie myle to /usr) i jak go przenieść na drugi dysk. Nie instalowałem zbędnych pakietów samo co potrzebne lub co wymagane przez inne programy by je skompilować lub zainstalować.
ale się rozpisałem :P


`|`
--

Offline

 

#2  2004-10-08 23:44:38

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Odchudzanie :)

nir eirm czy to robiles ale daj

apt-get clean

wyczysci stare pakiety poinstlacyjne, a kernela nie odchudzisz niestety :] tyle se zrodelka zajmoja

Offline

 

#3  2004-10-09 19:33:46

  owca_z - Użytkownik

owca_z
Użytkownik
Skąd: Wodzisław Śl/Jastrzębie Zdr
Zarejestrowany: 2004-09-24

Re: Odchudzanie :)

stare pakiety dawno poszły na krainy wiecznych zer i jedynek :D
Jak bezboleśnie przenieść pół systemy na drugi dysk?


`|`
--

Offline

 

#4  2004-10-10 12:22:16

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Odchudzanie :)

na drugim dysk robisz linuxowy system plikow system plików robisz zmiany w fstabie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)