Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-21 23:36:11

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

[FreeBSD] if_lagg, blad strony

Witam.
Dziś korzystając z http://www.freebsd.org/doc/en/books/handbook/network-aggregation.html próbowałem "połączyć" dwa interfejsy. Na początku skonfigurowałem switcha aby obsługiwał LACP na odpowiednich portach. Następnie załadowałem moduł if_lagg. I wykonałem następujące polecenia:

Kod:

ifconfig lagg0 create
ifconfig lagg0 laggproto lacp laggport fxp0 laggport fxp1
ifconfig lagg0 192.168.1.1

Wszystko było OK. Następnie chciałem podnieść interfejs przez: ifconfig lagg0 up
Jednak po paru sekundach po podniesieniu zobaczylem kernel panic z błędem "Page fault in kernel space". Dokładnego opisu niestety nie mogę dać bo komputer na ktorym dzialam jest serwerem ktory udostepnia uslugi i internet dla malej sieci i nie moge sobie pozwolic na kolejne przerwy w dostawie internetu. Kernela mam kompilowanego pod swoja maszyne. Karty sieciowe to jak widac 2 sieciowki na chipsecie intela.

System to FreeBSD RELEASE 7.2
Informacje o systemie: http://mhroczny.abuser.eu/phpsysinfo/

PS.: To moj pierwszy post na tym forum. Jezeli cos napisalem nie tak to przepraszam.
Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2009-06-22 12:23:02

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: [FreeBSD] if_lagg, blad strony

Co prawda nie bawiłem się w ten sposób, ale może zajrzyj na stronę Łukasz Bromirskiego do tematu Technik łączenia przełączników. Jest tam przykład z freeBsd  i przełącznikiem cisco, może coś Ciebie to naprowadzi.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#3  2009-06-22 15:53:16

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: [FreeBSD] if_lagg, blad strony

Kod:

#kldload if_lagg
# ifconfig lagg0 create
# ifconfig fxp0 up
# ifconfig fxp1 up
# ifconfig lagg0 laggproto lacp laggport fxp0 laggport fxp1  192.168.1.1 netmask 255.255.255.0

lub

/boot/loader.conf

Kod:

if_lagg_load="YES"

/etc/rc.conf

Kod:

cloned_interfaces="lagg0"
ifconfig_fpx0="up"
ifconfig_fpx1="up"
ifconfig_lagg0="laggproto lacp laggport fxp0 laggport fxp1  192.168.1.1 255.255.255.0"

Ostatnio edytowany przez Yampress (2009-06-22 16:20:12)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)