Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-06-19 11:03:12

  takedowner86 - Nowy użytkownik

takedowner86
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-19

Środowisko graficzne w Debian GNU/kFreeBSD

Dzień dobry. Chciałem na swoim komputerze postawić system GNU/kFreeBSD, ale nie doszukałem się w sieci żadnego tutoriala, badż pomocy, jak przekształcić go na "desktop" (czyt. potrzebuję jakiegoś menedżera, najlepiej LXDE, ewentualnie GNOME'a). Może wcześniej powinienem zapytać, czy wszystkie paczki dla Debiana, są kompatabilne z systemem GNU/kFreeBSD, tzn. czy będą działać pod kontrolą tego jądra. Jeżeli tak, to proszę o opisanie instalacji jakiegoś środowiska graficznego i wystarczy mi od tego miejsca, ponieważ do momentu instalacji i konfiguracji Xorg'a w sieci istnieje instrukcja. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Offline

 

#2  2009-06-19 11:20:38

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Środowisko graficzne w Debian GNU/kFreeBSD

Witamy na DUG-u.

takedowner86 napisał(-a):

Dzień dobry. Chciałem na swoim komputerze postawić system GNU/kFreeBSD, ale nie doszukałem się w sieci żadnego tutoriala, badż pomocy, jak przekształcić go na "desktop" (czyt. potrzebuję jakiegoś menedżera, najlepiej LXDE, ewentualnie GNOME'a). Może wcześniej powinienem zapytać, czy wszystkie paczki dla Debiana, są kompatabilne z systemem GNU/kFreeBSD, tzn. czy będą działać pod kontrolą tego jądra. Jeżeli tak, to proszę o opisanie instalacji jakiegoś środowiska graficznego i wystarczy mi od tego miejsca, ponieważ do momentu instalacji i konfiguracji Xorg'a w sieci istnieje instrukcja. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Wg packages.debian.org ani LXDE, ani GNOME nie są spakietowane dla kFreeBSD. Na szybko z popularnych środowisk znalazłem Fluxboksa (tylko dla kfreebsd-amd64, nie dla -i386) i Openbox (notabene standardowy menedzer okien w LXDE).

Z powyższego jasno wynika, że nie wszystkie pakiety są przeportowane dla kFreeBSD.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2009-06-19 13:13:28

  takedowner86 - Nowy użytkownik

takedowner86
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-19

Re: Środowisko graficzne w Debian GNU/kFreeBSD

Dziękuję za odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Czy może ktoś opisać instalację jednego z wymienionych menedźerów okien? Z góry dzię kuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline

 

#4  2009-06-19 14:00:38

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Środowisko graficzne w Debian GNU/kFreeBSD

Kod:

aptitude install openbox

Do tego przydałby się jakiś terminal, np. xterm, można jeszcze mc i prawie jesteśmy w domu.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2009-06-19 14:55:45

  takedowner86 - Nowy użytkownik

takedowner86
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-19

Re: Środowisko graficzne w Debian GNU/kFreeBSD

Serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)