Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-05-31 12:46:39

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

/.mplayer/channels.conf

Witajcie,

wygenerowałem sobie plik z dostępnymi kanałami przy pomocy

Kod:

scantv -a -C /dev/vbi0 -c /dev/video0 -n PAL-DK -o channels.conf

Zastanawiam się teraz czy można jakoś ten plik powiązać z mplayerem, tak by ułatwić sobie poruszanie się po kanałach. W manie znalazłem taką informację na ten temat:

man mplayer napisał(-a):

Teraz powinieneś ułożyć plik ~/.mplayer/channels.conf  zgodnie ze składnią akceptowaną przez szap/tzap/czap/azap  lub kazać scan zrobić to za Ciebie.

Jeżeli masz kartę więcej niż jednego typu (np. ATSC, satelita, kablówka, z nadajnika naziemnego), to możesz zapisać swoje pliki kanałów jako: ~/.mplayer/channels.conf.sat (satelita), ~/.mplayer/channels.conf.ter (naziemna), ~/.mplayer/channels.conf.cbl (kablówka), oraz ~/.mplayer/channels.conf.atsc dając w ten sposób MPlayerowi wskazówkę aby używał tych plików zamiast ~/.mplayer/channels.conf, a Ty musisz tylko określić, której karty użyć.

Z tego wynika, że z danych zapisanych w tym pliku mplayer potrafi korzystać. Nie bardzo tylko rozumiem na jakich zasadach? Ktoś ma doświadczenia w tym względzie?

Offline

 

#2  2009-05-31 13:05:55

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: /.mplayer/channels.conf

Nigdy się z tym nie bawiłem.

Chcesz to wykorzystać dla mplayera czy mencodera?
Duzo masz tych kanałów?

Jak nie sa to dziesiątki to można sobie w skrypcie ładnie ułożyć (scantv łapie wszystko co się nawinie niekoniecznie w kolejności jaka nam odpowiada) na przykladzie tego
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=119023#p119023


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2009-05-31 16:47:30

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: /.mplayer/channels.conf

Dla mplayera. Kanałów mam kilkadziesiąt.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)