Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-05-31 11:28:04

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

UrbanTerror

Miesiac temu upolowalem zaj** gre UrbanTerror - grywa ktos w to z dugowiczow?
Szczerze polecam gra daje rade :)))
http://www.urbanterror.net/news.php

Offline

 

#2  2009-05-31 13:23:56

  KazuT - Użytkownik

KazuT
Użytkownik
Skąd: Jastrzeie-Zdoj
Zarejestrowany: 2009-02-05

Re: UrbanTerror

Grałem w nią może z rok temu. Gra jest na prawdę fajna :P

Offline

 

#3  2009-05-31 13:39:59

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Re: UrbanTerror

Ja ostatnio nie mogę oderwać się od Smokin' Guns:
http://www.smokin-guns.net/
Klimacik dzikiego zachodu, trzeba liczyć się z każdą kulą, w przeciwieństwie do większości FPS'ów gdzie strzelać można prawie na oślep tutaj na prawdę trzeba najpierw przymierzyć - dużo więcej taktyki niż młócenia na lewo i prawo. Nie jest to też FPS dla miłośników magii itp. - smoków i czarów tu się nie uświadczy - pełny realizm (oczywiście w miarę możliwości tego typu gier). Fantastyczna gra, na prawdę polecam wszystkim a szczególnie starszemu pokoleniu wychowanemu na westernach - na forum SG nie brakuje takich "starych pryków", co o czymś na pewno może świadczyć ;P

Offline

 

#4  2009-06-20 22:45:28

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: UrbanTerror

A co do smokin-guns znacie jakieś dobre polskie serwery? Bo wyszukiwarka serwów w grze wyszukuje mi tylko kilka i to jeszcze zagranicznych.


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#5  2009-06-21 11:03:17

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Re: UrbanTerror

(Na razie) polskich serwerów nie ma. Tutaj masz aktualną listę:
http://www.qxmon.net/q3mon-browser.pl?q_gametype=AL … =GET+NEW+LIST

Offline

 

#6  2009-06-21 11:36:23

  rafaloo - Członek DUG

rafaloo
Członek DUG
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-06-02

Re: UrbanTerror

Eee tam...nie ma to jak stary, dobry, poczciwy CS. Jest moze na dugu jakis zapalony maniak tej gry ? :P


http://www.debian-art.org/CONTENT/content-files/80977-userbar.png

Offline

 

#7  2009-06-21 13:40:44

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: UrbanTerror

smokin-guns  to bardzo fajna gra na prawdę trzeba liczyć się z każdym wystrzelonym pociskiem nie tak jak w innych grach FPP.


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#8  2009-06-23 14:30:26

  Azul - Nowy użytkownik

Azul
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-06-23

Re: UrbanTerror

Smokin Guns wydaje się być naprawde ciekawą alternatywą, może by tak jakieś mini rozgrywki zorganizować, albo chociaż czasem umowic się na partyjkę? A serwerów tak na dobrą sprawę jest trochę więcej, wystarczy załączył też te które są puste/pelne: http://www.qxmon.net/q3mon-browser.pl?q_gametype=AL … =GET+NEW+LIST i ot jest też jeden polski, choć zlokalizowany we Francji.

Z drugiej strony lepiej byłoby nie mieszać tematu SG z Urban Terror, bo ta druga to naprawde świetna gra, która stonowczo zasługuje na osobny wątek na forum. Sam rezam już prawie rok, obecnie w jednym z najlepszych polskich klanow Capture The Flag. I choc na poczatku gra może wyglądać dziwnie i kiepsko, to gameplay jest na wyjątkowo wysokim poziomie. Co więcej wszystkim tym, ktorym nudzi się czasem strzelanie, UrT oferuje możliwość grania na jump mapach, gdzie celem jest pokonanie wszystkich przeszkód skaczac (http://www.youtube.com/watch?v=l80JBNaYQjo). Gra naprawdę wciąga, a wszystkie nałogi z pewnościa milo spedza czas grajac nie tylko na serwerach publicznych, ale przede wszystkim klanowych, gdzie poziom gry drastycznie wzrasta. Dodatkowo polska spolecznosc Urban Terror jest dosc duza, polskich serwerów gier również nie brakuje.

http://www.youtube.com/watch?v=T3RiOylFcwk

Ostatnio edytowany przez Azul (2009-06-23 14:49:11)

Offline

 

#9  2009-06-23 17:23:41

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Re: UrbanTerror

Azul, właśnie ruszyła pierwsza liga SG:
http://sg-wars.forumotion.net/forum.htm

Osobiście nie przepadam za rozgrywkami klanów. Wystarczy mi radocha, którą czerpię ze zwykłej gry.

UT oczywiście nie należy porównywać z SG, każdy gra w co lubi :) Można się jedynie pokusić, że UT jest bardziej "action" a SG bardziej "tactic" ;)

Ostatnio edytowany przez dowoszek (2009-06-23 17:29:10)

Offline

 

#10  2011-11-06 17:36:05

  qbart - Nowy użytkownik

qbart
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-06

Re: UrbanTerror

Witam,
Odkopuje watek :) moze to zle.... Od dluzszego czasu gram w UrT i nie bylo by problemu gdyby server na ktorym mialem niski ping, administratora i wszystko tak jak mi pasowalo, nie zostal zamkniety. Wpadlem na pomysl postawienia serwera, zebralem troche informacji i kupilem hosting na "hitme". Kierowalem sie zasada "google" ale okazalo sie, ze napotkane problemy sa ponad to co wiem i moge wyczytac,. Musze zrwocic sie z prozba o pomoc do ludzi z prawdziwa wiedza!

Opisze wszystko co robilem i jesli ktos bedzie mial czas i checi pomoze albo poda kilka wskazowek ktore nakresla mi rozwiazanie zagadniec.

Od poczatku:
Automatycznie moge postawic  Debian 5.0 albo CentOS 5.5 wersje  "minimal (32 bit)", dalej dotarlem z debianem ale po reinstalacji juz nie osiagnalem tego samego etapu instalacji servera co wczesniej, napotkalem problemy ze sciagnieciem repo, co za tym idzie unzip do rozpakowania gry i programu VIM do edycji .txt :/. Procedure instalacji zaczerpnalem z http://www.urbanterror.info/support/174-linux-server-install/

Doszedlem do zrobienia folderow sciagniecia spakowanej gry rozpakowania jej i tyle.... problemy zaczely sie przy obsludze VIM (nie umialem zapisac zmian OMG) ale to zagadnienie chyba rozpracowalem czytajac kilka instrukji na ten temat, nadal natomiast nie umiem utworzyc wlasnego pliku tekstowego.

Przeszlem dalej pomijajac krok:

10. Write a shell script to start your server.

Issue the command cd ~/urbanterror/ to make sure you are in the root urbanterror directory. Using your text editor, make a file called start.sh. In the file you wish to have the following;

co bylo bledem prawdopodobie bo po przepisaniu polecen:

#!/bin/bash
while true
do
/home/urt/urbanterror/ioUrTded.i386 +set fs_game q3ut4 +set dedicated 2 +set net_port 27960 +set com_hunkmegs 128 +exec server.cfg
echo "server crashed on `date`" > last_crash.txt
done

i zatwierdzeniu zapetlaja sie wyskakujace bledy o braku dostepu czy jakos tak... (robilem to z poziomu roota) i to na tyle, zrobilem 6 reinstalek na serwerze dochodzac do wniosku, ze nie postawiem sam tego serwera. Obsluga konsoli ssh jest dla nooba za trudna x) tak wiec blagam o pomoc fachorcow.

Moze ktos jest w stanie rozwinac instrukcje ze w/w albo poprawic ja jesli cos w niej jest nie tak.

Dziekuje za poswiecony czas i jesli sie uda uruchomic server to zapraszam do gry :) .

Offline

 

#11  2011-11-06 20:16:46

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: UrbanTerror

Ogólnie możemy (jak już pisałem w pewnym temacie) zrobić taki pojedynek Dug'owców, lub zrobić Pingwinkową wojnę (z innymi osobami)

Fervi

Offline

 

#12  2011-11-08 22:30:11

  qbart - Nowy użytkownik

qbart
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-06

Re: UrbanTerror

Ok poradzilem sobie sam !!!! Dzieki za podpowiedzi itd :> jesli ktos chcial by jednak zagrac zapraszam 188.116.2.208:27960
narazie jeszcze bede restarowal serwer co jakis czas ale nie potrwa to dlugo zostal mi b3 i konfig serwera dla polski niskie pingi (okolo 30):/ jestem w angli i raczej nie ciekawie sie zapowiada, pozdrwaiwam w pospiechu qbart

Offline

 

#13  2011-11-08 22:41:19

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: UrbanTerror

a bart??? może on niech dostanie złotą łopatę :D (tytuł górnika roku :D)   Bodzio weź wymyśl coś takiego ( tytuł górnika miecha dajmy na to :D) i by zamiast zwykłych wirków jakiś inny wzór się dało :D albo coś co by wyróżniało :D


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#14  2011-11-10 21:06:49

  qbart - Nowy użytkownik

qbart
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-06

Re: UrbanTerror

thomsson: Masz problemy z "a" i "q" bo nie rozumiem ? Czy zawsze musi sie trafic ktos taki jak Ty? :] Szukalem pomocy na forum, ale niestety  znalazlem... W dodatku nie potrafiac udzielic pomocy nabijasz sie... OMG 
Zyj dlugo i szczesliwie !

Offline

 

#15  2011-11-11 12:59:17

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: UrbanTerror

aj tam aj tam miało być "a qbart" bardzo cie przepraszam za te literówkę mam nadzieje że dostane wyrok w zawiasach :D a tak w ogóle to nie miało być skierowane na ciebie - chciałem troszku pooftopować (może i to zostanie mi wybaczone), no to przeprosić cię w formie listu czy napisać do gazety????a poza tym jak znalazłeś rozwiązanie problemu to czego trzeszczysz :D


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#16  2011-11-11 18:07:37

  qbart - Nowy użytkownik

qbart
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-06

Re: UrbanTerror

Prosze o przeprosiny w formie elektroniczne (jakas karteczka z ladnym obrazkiem - wklej tu linka), a trzeszcze bo sie odezwales...! /connect 188.116.2.208:27960
prawdopodobnie bedzie uptown only, thomasson nie odpisuj prosze x).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)