Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-05-07 14:23:31

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Poprawka bezpieczeństwa usuwa aptitude i synaptica (Debian Testing)!

Wczoraj w repozytorium security Debiana Testing pojawiły się aktualizacje pakietów apt i apt-utils. Korzystam z testinga od niedawna, być może stąd moje pytanie: czy to normalne, że przy próbie zainstalowania tych pakietów powstaje konflikt zależności, który aptitude proponuje rozwiązać poprzez usunięcie jednego z nich (??) i jeszcze kilku innych oraz wstrzymanie drugiego...? Bo właśnie taką sytuację mam obecnie z tymi dwoma pakietami.

-----
EDIT:
Jak widzę zgłoszony jest już błąd:
http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=527283

Patche Security usuwające synaptica, aptitude i kilka innych rzeczy z systemu... niezłe klocki ;P Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak często takie przygody zdarzają się w testingu...? Jeśli to "normalka", to ja chyba poszukam sobie jakiegoś innego systemu :P

Ostatnio edytowany przez dowoszek (2009-05-07 16:49:03)

Offline

 

#2  2009-05-07 19:03:33

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Poprawka bezpieczeństwa usuwa aptitude i synaptica (Debian Testing)!

Nie nazwałbym tego błędem. Po prostu nowsze wersje apt oraz apt-utils trafiły dzisiaj do Squeeze, a aptitude itd. jeszcze nie. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Sidzie parę tygodni temu. Wystarczy poczekać na wrzucenie nowszych paczek.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)