Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-08-25 16:03:34

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

[nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

tak wiec instaluje sterownik Nvidia, wyskakuje mi komunikat ze nie moze odnalezc zrodel kernela... no ja wklepuje

apt-get install kernel-source

a tu mi wypisuje ze

Pakiet kernel-source nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.

ja wiem, ze zaraz ktos mi powie ze to juz gdzies bylo, ale moje pytanie jest krotkie - czy musze sciagac te 50MB (chyba tyle) z kernel.org? jestem newbie i nie moge jakos na plytach z systemem znalezc zrodel choc pewnie sa;]

Offline

 

#2  2005-08-25 16:23:42

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

Opłaca się sciągnąc i skompilowac kernela z kernel.org :]
Ale jesli chcesz aptem to dodaj do /etc/apt/source.list:

Kod:

deb http://ftp.uni-kl.de/pub/linux/debian/ testing main
deb-src http://ftp.uni-kl.de/pub/linux/debian/ testing main

potem wydaj polecenie 'apt-get update'
i powinno dzialac, u mnie działa

Offline

 

#3  2005-08-25 17:57:02

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

no i fajnie, choc i tak sciagalo sie to jednak polowa tego;) zastanawiam sie czy nie mam jednak tego na plycie... no nic

ale teraz drugie (pewnie lamerskie) pytanie. do /usr/src sciagnelo sie to co mialo sie sciagnac ale ma format tar.bz2 no i podejrzewam ze trzeba to rozpakować ale jak? bo co jak co, ale instalator sterów nadal nie znajduje tych źródeł :(

Offline

 

#4  2005-08-25 19:25:26

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

najszybszy i najproszty sposob wszelkich rozpakowan to mc wchodzisz do katalogu z bz2 i kopiujesz zawartosc gdzie indziej tylko pamietaj zebys mial zainstalowanego bzip2


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#5  2005-08-25 22:19:59

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

dzięki wam ludzie;) wprawdzie rozpakowałem przez ARK-a, ale moja nieuwaga osiągnęła szczyt.... otóż jak instalowałem sarge to wybrałem metode partycji z czego "systemowa" miała 1,2 GB... no i KDE zapchałem ;] swoją drogą ciekawe są reakcje systemu na zapchanie... zupełnie jakby DoS na niektore uslugi. czy linux ma cos w rodzaju swap??

a ze sterami sobie poradze, lecz pierw zrobie jedna partycję (dysk ma 4GB)

Offline

 

#6  2005-08-25 22:58:07

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

czy linux ma cos w rodzaju swap??

:) no pewnie


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#7  2005-08-26 16:47:14

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

dobra, nie działa.... po przeinstalowaniu systemu i powiększeniu partycji zrobiłem to co mi doradziliście czyli

apt-get install update
apt-get install kernel-sources

ściągnęło się, ja rozpakowałem do /usr/src i... nic. a raczej prawie nic. Bo zmieniła się kolejność "pyskowania" instalatora nVidii, teraz najpierw zapytał o gcc, make, a dopiero po uzupełnieniu ich braku w nowym systemie zmawia mi że nie mam kernel-sources :(((

i co ja mam zrobić? może to problem wersji źródła? Ja mam 2.6.8-2-686 a do wyboru miałem (APT wypisało) kilka wśród jedyna mi bliską było 2.6.8 co wy na to?? może mam to źródło na płytce instalacyjnej, ale nie wiem jeszcze jak to wyciągnąć z niej ;/

jest to póki co ostatnia rzecz potrzebna mi do skonfigurowania debiana dla moich potrzeb.. na razie ;]

Offline

 

#8  2005-08-29 11:44:45

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

dobra, nie działa.... po przeinstalowaniu systemu i powiększeniu partycji zrobiłem to co mi doradziliście czyli

apt-get install update
apt-get install kernel-sources

ściągnęło się, ja rozpakowałem do /usr/src i... nic. a raczej prawie nic. Bo zmieniła się kolejność "pyskowania" instalatora nVidii, teraz najpierw zapytał o gcc, make, a dopiero po uzupełnieniu ich braku w nowym systemie zmawia mi że nie mam kernel-sources :(((

i co ja mam zrobić? może to problem wersji źródła? Ja mam 2.6.8-2-686 a do wyboru miałem (APT wypisało) kilka wśród jedyna mi bliską było 2.6.8 co wy na to?? może mam to źródło na płytce instalacyjnej, ale nie wiem jeszcze jak to wyciągnąć z niej ;/

jest to póki co ostatnia rzecz potrzebna mi do skonfigurowania debiana dla moich potrzeb.. na razie ;]

Wykonaj:

Kod:

apt-get install kernel-headers-2.6.8-2-686

i sterowniki powinny sie już zainstalować.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2005-09-05 13:38:02

  PrzemCio - Członek DUG

PrzemCio
Członek DUG
Skąd: ŁDZ
Zarejestrowany: 2005-08-20
Serwis

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

zrobilem, ale wyskakuje mi niezgodnosc wersji gcc (mam 4.0 a on chce 3.3), ale wydaje mi sie ze kernel-headers-2.6.8-2-686 nie chce jakos wspolgrac z kernel-source-2.6.8, no ale innej wersji zrodel nie ma, tzn nie taki numer jak w naglowkach :(

próbowałem tez z innymi wersjami sterów (te sa 7676, a inne to 71xx, 43xx) i lipa. na tydzien albo dwa dam se siana zeby odetchnąć;]

Offline

 

#10  2005-09-05 13:58:25

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: [nvidia] zrodla, sterowniki i pomocy!

zrobilem, ale wyskakuje mi niezgodnosc wersji gcc (mam 4.0 a on chce 3.3), ale wydaje mi sie ze kernel-headers-2.6.8-2-686 nie chce jakos wspolgrac z kernel-source-2.6.8, no ale innej wersji zrodel nie ma, tzn nie taki numer jak w naglowkach :(

próbowałem tez z innymi wersjami sterów (te sa 7676, a inne to 71xx, 43xx) i lipa. na tydzien albo dwa dam se siana zeby odetchnąć;]

Jądro i moduły do niego muszą być kompilowane tym samym gcc.
Spróbuj:

Kod:

CC=gcc-3.3 ./NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run

albo :

Kod:

#./NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run -x
#cd NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1
#CC=gcc-3.3 ./nvidia-installer

Wersja sterów jest oczywyście przypadkowa.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)