Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-04-05 20:09:58

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

problem kde - dwa monitory

Witam,
Mam problem... pojawil sie ostatnio.. mianowicie uzywam tv do ogladania filmow.. mam wiec dwa monitory. Kde zawsze dobrze dzialalo z taka konfiguracja - gdy maksymalizowalem okno na 1 ekranie to bylo na pierwszym ekranie, jak na tv to bylo na tv. Od kilku dni cos sie spier&&&&lo... jak cos maksymalizuje to leci po wszystkich ekranach - czyli polowa okna na moim roczym monicie i kawalek na tv (tak, filmy tez maksymalicuja sie na oba ekrany). Uzywam Xineramy do polaczenia dwoch monitow. Oczywiscie w kde wszystkie opcje zwiazane z dwoma monitorami wlaczone.

Zauwazyl ktos cos takiego?


btw w logach nic nie ma.. zalamany jestem... w gnome dziala normalnie - tyle ze ja nie trawie gnome...

dzieki za pomoc..

Offline

 

#2  2009-04-06 00:03:34

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: problem kde - dwa monitory

jaka wersja kde, czy w momencie jak sie popsulo cos zmieniales/aktualizowales?


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2009-04-08 13:04:01

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: problem kde - dwa monitory

dobra.. mam chwile to cos napisze..
system: testing
aktualizacje: najnowsze
problem wystepuje tylko pod kde...

wczoraj wywalilem calutenskie kde i wszelkie pliki konfiguracyjne.. i nic.. jak maksymalizuje okno to pojawia sie na obu ekranach (przechodzi przez oba ekrany)... co ciekawe.. np. po 4 przelogowaniach (ale to nie zawsze - czasem nia nic nie dziala) zaczyna dzialac ok - oczywiscie do kolejnego przelogowania albo reboot'a..

w pracy specjalnie postawilem od nowa testinga i problemu nie ma - czyli to nie w paczkach cos.. tylko cos z kde.. ale co to nie mam pojecia.

chyba poporstu przeinstaluje caly system.. bo nie mam pojecia co go boli... :/ - nawet nie mam dac jakich logow.. bo od czego tu logi.. to od x'ow nie zalezy - w gnome jest ok.. to ewidentnie cos z kde.. nie wie (jakby) ze ma dwa monitory... :(

Ostatnio edytowany przez exodus.mc (2009-04-08 14:34:51)

Offline

 

#4  2009-04-21 16:02:02

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: problem kde - dwa monitory

poczytalem, poszukalem i
http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Debian/2009-03/msg02721.html

Jak ustawic /etc/apt/preferences aby sciagnac kde do stable?

narazie ustawilem

Kod:

Package: *
Pin: release a=testing
Pin-Priority: 990

Package: k*
Pin: release a=stable
Pin-Priority: 1001

i to zle dziala.. msle dalej...

dobra ... juz wiadomo ze problemem jest jedynie pakiet kwin - w zwiazku z tym dalem do preferencji apt'a

Kod:

Package: *
Pin: release a=testing
Pin-Priority: 990

Package: kwin
Pin: release a=stable
Pin-Priority: 1001

zainstalowalem aptitude -t stable install kwin i mam kwin ze stable.. jednak jak chce wykonac aptitude dist-upgrade to chce mi znowy kwin do testinga aktualizowac.. czy da sie zatrzymac kwin w stable poprzez /etc/apt/preferences ?

Ostatnio edytowany przez exodus.mc (2009-04-21 16:25:04)

Offline

 

#5  2009-04-21 17:27:07

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: problem kde - dwa monitory

exodus.mc napisał(-a):

czy da sie zatrzymac kwin w stable poprzez /etc/apt/preferences ?

Package: kwin
Pin: release a=stable
Pin-Priority: 1010

lub

aptitude hold kwin

PS: Jeżeli masz /etc/apt/apt.conf to pamiętaj, że on nadpisuje apt/preferences

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2009-04-21 17:28:09)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#6  2009-04-22 08:59:15

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: problem kde - dwa monitory

No i oba rozwiazanie nie sa dobre. Przy wpisie do /etc/apt/preferences (nie mam apt.conf) przy probie aktualizacji chce instalowac pakiet z testinga - czyli podniesc kwin. Po zablokowaniu wywala ze chce obnizyc cale kde do stable...

moj preferences

Kod:

Package: *
Pin: release a=testing
Pin-Priority: 990

Package: kwin
Pin: release a=stable
Pin-Priority: 1001

inne pomysly? ... ja narazie musze dojsc do siebie.. wczoraj % byly... oby nie napatoczyc sie na szefa... :D

Offline

 

#7  2009-04-23 11:00:28

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: problem kde - dwa monitory

nie zawsze taka blokada jest mozliwa - niekiedy jakis pakiet wymaga innego w odpowiedniej wersji (np. pakiet ktory chesz zainstalowac wymaga kwin nowszego niz w stable) ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#8  2009-04-23 11:57:27

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: problem kde - dwa monitory

i wlasnie taki mam problem. Bo cale kde jest w testing a mi potrzebny tylko jeden pakiet ze stable.

btw problem wystepuje tylko przy wyjsciu tv. W pracy mam wda monitory i jest ok. W domu monitor i tv (po wyjsciu tv oczywiscie) i pupa...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)