Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-15 23:20:36

  peadyr - Użytkownik

peadyr
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Zarejestrowany: 2008-05-26

Konfiguracja apt preferences.

Witam. Oto moje preferences apta (system testing, arch. amd64):

Kod:

Package: *
Pin: release a=testing
Pin-Priority: 900

Package: *
Pin: release a=unstable
Pin-Priority: 800

Package: openoffice.org*
Pin: release a=unstable
Pin-Priority: 999

Moja domyślna dystrybucja to testing, czasem ręcznie chcę wymusić instalację pakietu z sida a dodatkowo chciałbym posiadać w miarę świeżego openoffica (nie chce mi się ściągać z openoffice.org i ręcznie instalować - jak w windzie...) i żeby ten najnowszy OOo był aktualizowany automatycznie. Niestety ta gwiazdka nie działa a nie chcę robić oddzielnego wpisu dla każdego pakietu OOo - jak inaczej zastosować tu symbol wieloznaczny? i czy taka konfiguracja ma sens?

Czy dobrze rozumiem, że jeśli przy powyższym konfigu zainstaluję kernela 2.6.28 to automatycznie będzie się on aktualizował dopiero gdy wejdzie do testinga?

Jeszcze mam pytanie czy paczka kbuild dla kernela 2.6.28 z sida pojawi się jeszcze w sidzie, czy dopiero gdy ten kernel wejdzie do testinga? Czy może ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów przygotował taką dla siebie i mógłby użyczyć ... potrzebna mi do headers żeby zrobić moduł sunowskiego VirtualBOXa.

Z góry dzięki za pomoc.
.........................................................................................................................................................
Doczytałem man apt_preferences i dałem

Kod:

apt-get -u install -t unstable openoffice.org

teraz openoffice.org wraz z zależnościami zainstalowałem z sida i powinien być również z niego automatycznie aktualizowany (man mówi że Pin-Priority ustawione zostało na 990, ale preferences tego nie widzę - jak będzie aktualizacja w sidzie to się okaże). 3 wpis dla openoffice.org z preferences wywaliłem...

Tak sobie sam do siebie piszę ;) ... pozdrawiam zbłąkanych czytelników ;)

Ostatnio edytowany przez peadyr (2009-03-16 23:27:15)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)