Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-12 21:34:08

  bogdanekch - Użytkownik

bogdanekch
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

flash 10 + amd64 + iceweasel

Wiem, ze problem pojawiał się wiele razy, ale postępując zgodnie ze wskazówkami z internetu, pojawia mi się taki komunikat, nigdzie nie mogę
znaleźć żadnej konstruktywnej odpowiedzi


~/Desktop/install_flash_player_10_linux# /usr/lib/nspluginwrapper/x86_64/linux/npconfig -i /usr/lib/mozilla/plugins
/libflashplayer.so

*** NSPlugin Viewer  *** ERROR: libnss3.so: cannot open shared object file: No such file or directory
nspluginwrapper: no appropriate viewer found for /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
bogdanekch:/home/bogdanekch/Desktop/install_flash_player_10_linux#

to samo gdy wpisze tak (bo to w zasadzie to samo poleceniu wiec nie ma co się dziwić)


~/Desktop/install_flash_player_10_linux# nspluginwrapper -i /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so


*** NSPlugin Viewer  *** ERROR: libnss3.so: cannot open shared object file: No such file or directory
nspluginwrapper: no appropriate viewer found for /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so

Nie bardzo wiem co z tym zrobić

Dodam, ze gdy korzystam z wtyczki dla amd64 (chyba bety) to wyrzuca mi komunikat o "Naruszeniu ochrony pamięci"

Biblioteki ia32-libs; ia32-libs-gtk mam zainstalowane, linux32 nawet nie mam w repo

Czy nspluginwrapper wspolpracuje z libflashplayer.so w wersji 10??

Dodam, ze wtyczkę pobrałem bezpośrednio ze strony a nie przez repo

Z góry dziękuje ze pomoc

Offline

 

#2  2009-03-12 21:50:01

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

juz wyszla wersja 64bitowa flasha wiec ja zainstaluj (flashplugin-nonfree)
usun nspluginwrapper


apt-get install anarchism

Offline

 

#3  2009-03-13 12:54:32

  bogdanekch - Użytkownik

bogdanekch
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-22

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

dziękuję za pomoc, wszystko gra

ale w sumie to dość dziwna sprawa, czemu tak popularna rzecz sprawia tyle problemów, ponieważ w wielu miejscach znajdowałem podobne watki i w żadnym nie było konkretów.

Temat w zasadzie nic nie w nosi do sprawy plugin wiec, może warto go usunąć, aby nie zaśmiecać forum. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Offline

 

#4  2009-03-13 19:55:48

  sal_i - Członek DUG

sal_i
Członek DUG
Skąd: Neverhood
Zarejestrowany: 2007-01-01

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

Do niedawna nie było flasha od adobe dla amd64, dopiero flash 10 doczekał się tej wersji. Wcześniej można było ratować się różnymi magicznymi sztuczkami i dlatego w sieci jest tak wiele wątków na ten temat.
Tak czy siak skoro rozwiązanie od Odd działa, to niech wątek zostanie dla potomności, a nuż się komuś przyda.


“Generowanie liczb losowych jest zbyt ważne, żeby zostawiać to przypadkowi”

Offline

 

#5  2009-05-24 14:16:12

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

Ja się muszę trochę pożalić na tego Falsh'a. Czy Wy też tak macie - obiektywnie bez żadnego owijania w bawełnę - że żaden filmik we flashu na pełnym ekranie nie chodzi płynnie?
Cóż trochę sytuację poprawia wyłączenie compiza, można przestawić sterownik karty w kierunku wydajności, ale nadal to nie jest to, nadal rwie (nieco lepiej jest w operze) - to samo było w ubuntu. Nie możliwe, żeby przy moim sprzęcie to się tak zacinało. Filmiki działają jedynie płynnie na małym ekranie, na dużym moja karta graficzna się zachowuje, jak bym w tym momencie odpalał nie wiadomo jak wymagająca grę - czy taka sytuacja jest od strony Flasha, czy konfiguracji systemu? Czy mam się z tym pogodzić, ze linuksowy Flash jest do d...?


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

#6  2009-05-24 14:32:47

  kondzio14 - Użytkownik

kondzio14
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-14

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

0dd napisał(-a):

juz wyszla wersja 64bitowa flasha wiec ja zainstaluj (flashplugin-nonfree)

Jest i działa z tym, że idealny on nie jest. Po pierwsze czasem się wysypie na odtwarzaniu filmu np. na youtube.. no ale to bardzo rzadko, więc okay. O wiele bardziej dokuczliwym problemem jest zajętość procesora, która czesto sięga 100% no i kill go (proces operapluginwrap), a następnie uruchomić ponownie i wierzyć, że tym razem będzie lepiej...

PS. Jak ubić ten proces (operapluginwrap) aby sam nie startował już.. tylko mógłbym go uruchomić na własne życzenie?

Ostatnio edytowany przez kondzio14 (2009-05-24 14:34:32)

Offline

 

#7  2009-05-24 15:19:56

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

marg1 napisał(-a):

Ja się muszę trochę pożalić na tego Falsh'a. Czy Wy też tak macie - obiektywnie bez żadnego owijania w bawełnę - że żaden filmik we flashu na pełnym ekranie nie chodzi płynnie?
Cóż trochę sytuację poprawia wyłączenie compiza, można przestawić sterownik karty w kierunku wydajności, ale nadal to nie jest to, nadal rwie (nieco lepiej jest w operze) - to samo było w ubuntu. Nie możliwe, żeby przy moim sprzęcie to się tak zacinało. Filmiki działają jedynie płynnie na małym ekranie, na dużym moja karta graficzna się zachowuje, jak bym w tym momencie odpalał nie wiadomo jak wymagająca grę - czy taka sytuacja jest od strony Flasha, czy konfiguracji systemu? Czy mam się z tym pogodzić, ze linuksowy Flash jest do d...?

Obiektywnie Flash dla GNU/Linuksa jest do dupy. Aczkolwiek na obecnym kompie nie tnie się nawet na pełnym ekranie (na starym półszatanie ciął się nawet na normalnym rozmiarze).

Rozwiązaniem jest oglądanie filmów mplayerem — Flash pobiera film do pliku /tmp/Flashkrzaczki, dopóki zakładka z filmem jest otwarta, można plik odtworzyć zwykłym odtwarzaczem (nie wspominając o programach pobierających/odtwarzających filmy bezpośrednio z serwisów, głównie z Youtube).

Ostatnio edytowany przez azhag (2009-05-24 15:20:22)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#8  2009-05-24 18:24:18

  marg1 - Gentoowy Głupek

marg1
Gentoowy Głupek
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2009-05-15

Re: flash 10 + amd64 + iceweasel

azhag napisał(-a):

Obiektywnie Flash dla GNU/Linuksa jest do dupy. Aczkolwiek na obecnym kompie nie tnie się nawet na pełnym ekranie (na starym półszatanie ciął się nawet na normalnym rozmiarze).

Zatem przy mojej konfiguracji też nie powinien ciąć? Czy jest jaki hattric zeby to poprawić? Osobiście mam 10 Alpha 64

azhag napisał(-a):

Rozwiązaniem jest oglądanie filmów mplayerem — Flash pobiera film do pliku /tmp/Flashkrzaczki, dopóki zakładka z filmem jest otwarta, można plik odtworzyć zwykłym odtwarzaczem (nie wspominając o programach pobierających/odtwarzających filmy bezpośrednio z serwisów, głównie z Youtube).

To rozwiązanie jest raczej irytujące. A czy podobny efekt dałoby zastąpienie Flashplugina pluginem mplayera w przeglądarce? Czy wtedy te filmy działałyby płynnie?

PS: a co gorsza problem jest niezależny od środowiska graficznego, bo w ubuntu winę zwalałem na zaśmiecone gnome a pod lxde było to samo, nie wiem jeszcze czy ta zmiana pomoże w Debianie.

Propos Flasha i jego działania podkradłem takie coś:

dk75;607485 napisał(-a):

32bit

1. wyłączyć Compiz
2. aładować "libflashplayer.so" do hexedytora i poszukać wystąpienie wewnątrz pliku ciągu "compiz" i zmienić wszystkie na "compix" ( obejdzie się bez wyłączania Compiza )

( wyłączanie Compiza jest dość trudne gdyż nawet jak nie obsługuje "window managera" i efekty nie są włączone to on ciągle jest w pamięci )

64bit

Kod:

sudo echo "OverrideGPUValidation=true" > /etc/adobe/mms.cfg

dodatkowo przy sterownikach nVidii z serii 185 wyłączyć "loose binding" z opcji Compiza

W Debianie nie ma takiego pliku, albo jest gdzie indziej :)

Ostatnio edytowany przez marg1 (2009-06-04 11:54:25)


marg1@jid.dug.net.pl
Linux User Registration Number: #488674
CISCO CCNA Alumni :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)